Lefkáda: panenské pláže a úžasná kuchyně
FOTO: pixabay.com

Lefkáda: panenské pláže a úžasná kuchyně

30. 6. 2018

Průvodci uvádí, že jde o jeden z nejkrásnějších Jónských ostrovů a opravdu nelžou. Ale pozor! Musíte si správně vybrat. Jezdí se na několik míst na ostrově.

Opravdu roztomilou a úplně původní vesnicí je Agios Nikolaos. Malebná vesnička s několika menšími hotýlky, dvěma samoobsluhami a několika restauracemi, kde vaří nešizené řecké speciality,  servírují šťavnaté saláty, nešetří na fetě a olivovém oleji a ty ryby! (Od malých sardinek pražených v oleji přes nádherné makrely, mořské okouny, humry a krevety). Koupání na městské pláži je fajn, ale ještě lepší je vypůjčit si skútr a objevovat úžasné pláže, které jsou opravdu bonbónkem na lefkádském dortu. Pokud jste byli v Karibiku, jakože já mohu soudit jen z obrázků, budete moci porovnat krásu těchto mimořádných řeckých pláží s těmi karibskými. Lefkáda je tedy opravdovým koupacím skvostem.

Na skútru se svezete dva, takže odvážnější z dvojice zasedne za řídítka a bedlivě sleduje odbočku na Egremni, Kalamitsi, Porto Katsiki, Kala. Je potřeba natankovat plnou, na ostrově najdete tak 3 benzínky celkem, a jet obezřetně, asfalt v horku klouže. Na plavky si raději natáhněte dlouhé kalhoty. U ukazatele zaparkujete, skútry se nekradou a najdete nejbližší sestupné schodiště, které se v horku může zdát nekonečné, ale už ten výhled na pláž a moře stojí za to. Odměnou za určitou míru nepohodlí je naprostý klid, málo lidí, žádné tobogány a průzračně čistá voda, do které sejdete z bílého písku. Robinson se neměl lépe. Nejbližší panenskou pláží od Agios Nikolaos je Milos, na tuto nádhernou a poloprázdnou pláž se dostanete za 2 Eura vodním skútrem, takže si na své přijdou i neřidiči.

Lefkáda je spíše pro vyznavače klidu, s úplně malými vnoučaty se pochopitelně některé náročnější výlety podniknout nedají a asi by je ani nebavily. Ale na vodopády Rachi nebo do vnitrozemí pro pravý kozí nebo domácí med se vypravíte příště, protože na ostrov Lefkáda se turista vrací.

S dětmi na Lefkádě doporučujeme výlet na větrné mlýny Gira kousek od hlavního města Lefkáda a výlety za koupáním provést s malým půjčeným Fiatem, slunečníky zabalte raději dva, ale dají se i na místě za malý peníz snadno koupit.  

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Obrázky krásné, pozvánka zní lákavě.
Kateřina Baziková
Lefkada je krásná, byli jsme tam před několika lety. Mohu jen doporučit. Ovšem pokud čekáte historické hlavní město, nenajdete ho, protože bylo celé postaveno ve dvacátých letech minulého století po velkém zemětřesení. Aspoň tak nám to řekl průvodce. Ale je i tak hezké. Doporučila bych ještě pláž Megalopetra; vodopád taky nevynechejte- Jo a v Lefkadě, hlavním to městě, jsem poprvé ochutnala pistáciovou zmrzlinu z pravých pistácií, ne z chemie. Úžasná.
Jana Šenbergerová
Napsáno tak, že i když po ničem takovém netoužím, hned bych se tam vypravila.