Koupit dřevěný zahradní nábytek, nebo si jej vyrobit svépomocí?
FOTO: autor

Koupit dřevěný zahradní nábytek, nebo si jej vyrobit svépomocí?

28. 6. 2018

Před pár lety jsme si s manželkou pořídili chatičku na úžasném místě na okraji lesa, zbudovali si menší terasu a chtěli si pořídit nějaký zahradní nábytek. Protože se jedná o zahradu v klasickém stylu a navíc ještě u lesa, hned jsme věděli, že k nám plast, umělý ratan nebo podobný materiál jednoduše nesmí. Víceméně jasnou volbou byl set dřevěného nábytku, a to i přes nutnou pravidelnou údržbu, která mnoha moderním lidem nezapadá do jejich uspěchaného životního stylu. Mně nevadí si s ošetřením nábytku občas pohrát a strávit jím nějaký čas, takže pro mě není přírodní dřevo problém.

Začali jsme shánět něco vhodného, ale bohužel přišlo poměrně brzy na řadu rozčarování, protože opravdu kvalitní masivní a bytelný zahradní dřevěný nábytek v takovém stylu, jaký by se mi líbil, stál obrovské peníze a obyčejnější sety, které bývají často k vidění na terasách, nám do zahrady nezapadaly, nebo působily takovým stylem, že se za pár let rozpadnou. Proto jsem po nějakých úvahách a prohlédnutí několika fotografií zvolil výrobu vlastního setu nábytku. Je pravda, že máme vlastní les, ze kterého jsem použil dřevo, čímž jsem ušetřil nezanedbatelné náklady, ale všechnu práci jsem dělal sám s vypůjčenou pilou.

Tímto bych chtěl podnítit ostatní k ruční práci a částečně i k alespoň malé snaze o zachování přírody výrobou věcí z obnovitelných materiálů. Navíc tím získáte do své zahrady nebo domu prvek, který Vám přesně vyhovuje, protože si jej vyrobíte podle svého a něco s dlouholetou výdrží- náš zahradní stůl s židlemi máme na zahradě už odhadem 15 let a věřím, že ještě dalších minimálně 5 vydrží. Pak poslouží jako palivo do kamen a já asi vyrobím obdobný.

Autor: Martin Brijar
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu