Fotoreportáž: Louka
Foto: autorka

Fotoreportáž: Louka

10. 7. 2018

Mám štěstí, že to do přírody nemám z domova daleko. Řeka Bečva, zalesněné kopečky, zbytky hradu, rybníček, lesní tůň a louky bývají cílem mých vycházek. A bonusem jsou výhledy na beskydské vrcholy.

5. července po šesté hodině jsem si už vychutnávala nádheru letního rána. Přijatelná teplota vzduchu, nepokosené louky, zbytky rosy, zpěv ptáků, pestrost lučního kvítí a hlavně velké množství hmyzu. A tu krásu jsem se snažila zachytit. Cvakala jsem, vůbec jsem nevnímala čas a po návratu domů jsem se nestačila divit. Procházka trvala tři hodiny a pořídila jsem 421 záběrů.

Než vás pozvu na louku, tak vám ještě sdělím, jak se pohoda během chvilky vytratila. Na fotolov jsem si vzala dva objektivy. Nejdříve jsem fotila luční kvítí a chodila s batohem na zádech. K focení hmyzu jsem vyměnila objektiv a batoh s druhým objektivem odložila do trávy. Plně jsem se ponořila do focení, hmyz si se mnou hrál na honěnou a já se pohybovala po dost velké ploše. Když jsem se rozhodla pro návrat domů, tak jsem batoh nemohla najít. A to je jasně oranžový. Chodila jsem po svých stopách, od strachu orosené čelo a zrychlený tep. Ale ta úleva, když jsem ho objevila.

A nyní je čas na krátkou procházku. Fotografie jsou bez popisků, nejsem si totiž jistá, jak se hmyz správně jmenuje. Z motýlů jsem vyfotila okáče, bělásky a soumračníky.

Během psaní se mi vybavila píseň sourozenců Ulrychových – Dík za každé nové ráno. Malou ukázkou se loučím a přeji krásné léto.

Díky za každé nové ráno
díky za naděj nových dnů
díky za to že v dálce mizí
tíseň špatných snů

Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Eliško, děkuji. Bylo to opravdu krásné ráno.
Eliška Murasová
Aničko, je to tak krásně něžné.Představuju si, jak klečíš, dřepíš, možná i ležíš v trávě a ze všech úhlu vášnivě fotíš....a naprosto to chápu.Děkuju, že jsem měla tu možnost, vidět to Tvýma očima.
Anna Čípová
Přátelé, moc vám děkuji. Mám radost, že se vám letní louka líbí. Jituš, děkuji za úryvek básničky, kterou neznám. Paní Věro, fotit hmyz je pro mne velkou výzvou a vždy se raduji, když nějakou žoužel zachytím. Paní Naďo, rozumím vám.
Alena Tollarová
Na Tvoje fotky se těším vždycky. A z těchto vane taková poezie a vůně léta, až srdce usedá. Taky se chodím nabíjet do přírody.
Lidmila Nejedlá
Taková něžná krása, Aničko! Díky za tu luční pohodu.
Eva Mužíková
Aničko, to je nádhera.
Alena Vávrová
Aničko, vzpomněla jsem si na louky na Soláni, jak jsme jimi šli na výletě o srazu u vás v Beskydech. Krásné fotky!
Věra Ježková
Louky miluju, asi jako každý. Proto mě fotky potěšily. Motýly ale ocenit nedokážu; už jsem psala u FD, že tuhle žoužel nemusím. :-)
Marie Seitlová
Aničko díky za slova, díky za fotky, díky za krásné louky, díky za motýlky. Krásně jsi zachytila naše Beskydy.
Soňa Prachfeldová
Aničko -krása nesmírná !
Jitka Caklová
Právě jsem se vrátila z cyklovýletu od Elen, tak se ještě pokochám Tvojí krásnou loukou Aničko. Při prohlížení jsem si vzpomněla na část říkanky z první třídy na písmeno "M", "..... a co motýlů a much, šuměl zvučel jimi vzduch. Krásné fotečky, díky!
Zuzana Pivcová
Každá louka se svým vlastním životem je krásná. Moc děkuji za hezké snímky.
Naděžda Špásová
Aničko, opravdu nádhera, jak fotky, tak i psané slovo. A aby jste v tom nebyla sama, tak mně se v pátek stálo něco podobného. Byli jsme na Miladě, já fotila a fotila, pak jsem foťák v pouzdře dala do kapsy kalhot. Zastavili jsme u stánku s nanuky a pak odjeli. Cestou jsem chtěla ještě něco vyfotit a kapsa prázdná. Panika, slzy, histerie. Otočili jsme auto a jeli zpátky a u toho stánku vidím u silnice ležet můj milovaný foťák. Celý, nepoškozený a hlavně nesebraný. Radost byla opravdu veliká. Vaše fotky vždycky potěší. :-)
Marie Ženatová
Velmi ráda si na polní cestě trhám luční květy a dám si je doma do vázy - usušené mám ve váze i v zimě. Díky moc Aničko za krásné fotečky...
Hana Rypáčková
Jsem šťastná, když kráčím loukou....Krása, v Beskydech jsme si louky užili....
Jana Kollinová
Paní Anno, díky za kouzelný kousek luk mého dětství. Louky mizí, sběratelé bylinek pláčou nad mizejícími remízky, mezemi a lokalitami kde kvetly bylinky s kouzelnou mocí.
Elena Valeriánová
Anička, krása, má duše jásá. Miluji takové fotečky. A ráda fotím toto téma. Uklidňující záběry.
Mirek Hahn
Vydařené záběry !
Dana Puchalská
Moc hezká procházka s foťákem. Škoda že bydlím ve městě.