Džínová bunda. Nebojte se jí ani po šedesátce
Ilustrační foto: pinterest.com

Džínová bunda. Nebojte se jí ani po šedesátce

13. 8. 2018

Je to kousek, kterého se zralé ženy často bojí. Džínovou bundičku si spojují s mládím. Už se pro mě nehodí, říkají. Jiné si zase myslí, že jde o kus oděvu, který mají všichni, tudíž není je tuctový, nudný. Jenže taková džínová bunda umí dělat velké věci.

Především v létě by se mohla stát přítelkyní, která prokáže hodně služeb. Dá se nosit k elegantním kalhotám a balerínám stejně jako k rozevláté květované sukni, tričku a sandálům. Dá se přehodit přes košili, halenku i obyčejné triko. Dá se ovšem úplně stejně dobře obléknout i k letním šatům a botám na podpatku. Jen je třeba umět trochu kouzlit se střihy a délkou, aby ty zdánlivě nesourodé kusy k sobě seděly a lichotily postavě nositelky.

Zpravidla je ale výsledek velmi dobrý, ať už jde o ženu plných tvarů nebo hubenou, malou nebo vysokou, třicetiletou nebo sedmdesátiletou. Protože džínová bunda je přesně to, co ženu takzvaně omladí. Osmdesátnice ve světlých plátěných kalhotách, teniskách, tričku a džínové bundě dává světu najevo, že je úplně jedno, kolik je jí let, protože má svůj styl a chce se pohybovat svobodně a pohodlně.

Stejně tu samou zprávu dává světu najevo i dáma, která si džínovou bundičku přehodí přes letní květované šaty. Rázem z ní totiž není upjatá paní, ale ležérní odvážná bytost, která si umí užívat pěkných letních dnů. Takže, když se lehce ochladí, prostě přes sebe přehodí džínovou bundu. Nepřemýšlí, který svetřík si vzít, jaká barva bude k šatům ladit, nebo zda raději zvolit sako a předtím ho dlouho žehlit. Prostě popadne džínovou bundu, protože ví, že ta je věčná a vděčná. A co teprve na dovolených.

To se zpravidla ukáže, že se v ní dá cestovat v autě, vlaku či letadle a stejně v ní pak strávit pěkné večery u moře či v lázních. Jen je třeba se nebát a umět kombinovat.

Tady je malá inspirace, že to jde.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ivona Lachová
Letos jsem si koupila džísku, po které jsem toužila několik let. Je super. Manžel na mne nevěřícně koukal. Že bych ho po tolika létech překvapila?
Zuzana Pivcová
Džínovou bundu jsem měla v mládí, hned, jak jsem ji sehnala. A souhlasím s tím, že je to dobrý kousek pro zajímavou kombinaci, i když jsem tu kdysi četla námitku, že ji u nás má v metru na sobě pomalu každý.
Marie Doušová
Džínovou bundičku , proč ne, vždyť jde jen o to, kam a jak ji nosit . Džínová móda je stále velmi v oblibě u všech generací.
Martina Lichnovská
Děkuji za článek a obrázky. Džínová bundička je super- ubere rázem 15 let, mám klasickou modrou a bílou. A ráda bych si pořídila ještě modrou v delší variantě do půl stehen- něco jako blejzr. Ale ai z toho nic nebue- do obchodů chodím málo a sama na dveře nezaklepe. Co se mi nelíbí - bundy s moderními dírami a pak květované výšivky ve stylu folklóru.
Dagmar Bartušková
Proč bysme se báli, vylezem i na Prachovské skály, my se nebojíme a džísky nosíme. Mám čtyři kousky, každá hraje jinou barvou a je brána k různým příležitostem.
Věra Ježková
Krátké bundičky se mi nelíbí. Kdysi jsem měla hladkou džínovou bundu, bez límce, s kapsami a barevně obšitými dírkami. Nosila jsem ji ráda.
Alena Tollarová
Džínová bunda mě naprosto minula. A myslím, že to tak i zůstane.
Dana Puchalská
Ano "džíska" je super kousek v šatníku každé ženy. Jednu nosím už dlouhé roky a nemůžu si jí vynachválit.
Jana Komárková
Dobrý den, musím souhlasit , džínovou bundu jsem si koupila ve zralém věku (60) a nosím ji velmi ráda k šatům, místo svetru. Myslím, že tohle je zrovna kousek do šatníku každé ženy v každém věku. Nebojte se jí nosit. Jana.