Obnova pracovních sil u nás na Žižkově
FOTO: autor

Obnova pracovních sil u nás na Žižkově

25. 7. 2018

V parčíku před naším činžákem je pohostinno. Je známý po celách Čechách, Moravě, na Balkáně, ba i na Středním Východě. Šeptají si o něm a sní ve všech tamních věznicích. Když mukly z kriminálů propustí, putují rovnou k nám. Park je vybaven zdrojem pitné vody, po arabských exulantech, měkkým trávníkem bez kradení „lůžkovin“, blízkým nepřetržitým výčepem piva, levnou vinárnou a nonstop prodejnou potravin.

Trávník je měkčí než vězeňská palanda. Policie tu zasahuje citlivě, spíše jen formálně. Stačí mi vyhlédnout z výšky dolů a hned je o čem psát a mluvit.

Poklid je přerušován jen málokrát denně. To vychází bába Pitevní se psem Parchantem. Psisko vbíhá plné života do roští. Tam se hrozně lekne spícího trestance a hrůzou štěká. Kriminálník se také moc vyděsí a křičí. Pitevní také řve a hned volá policejní úderný oddíl. Ti přijedou, zkontrolují mukla, zastaví kolemjedoucí tramvaj a strčí ho na dozor tramvajákovi. Tak se to děje několikrát denně!

Propuštění vězňové se u nás rychle zotavují, lépe než ve drahém sanatoriu! Rychle načerpávají pracovní síly na další vězeňský pobyt.

 

                                 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA