Šedesátkou to teprve začíná
Zakladatel Neurokoučinku v ČR Vladimír Tuka

Šedesátkou to teprve začíná

25. 7. 2018

Vyplatí se vždy na všechno připravit. Tento přístup je třeba uplatnit i v jednotlivých fázích života. Snad nejtěžší období pro člověka je přechod z aktivního života do důchodu.

Vzhledem ke stále rostoucí dlouhověkosti stojí za to naplánovat si, co budeme dělat. Čeho chceme ještě dosáhnout, co se chceme ještě naučit a jak budeme trávit volný čas.

Prvotní šok přechodu do penze je pocit vykořenění a osamělosti. Ukáže se, že většina těch, kteří vás vyhledávali a komunikovali s vámi, to dělala proto, že vás potřebovali. Váš životní rytmus se značně zpomalí. A v kontrastu k tomu máte pocit, že nic nestíháte a že za vámi není vidět žádná práce.  

„Každý z nás je sobě vlastním koučem. Jenom my sami máme v rukách svůj osobní rozvoj, který nikdy nekončí,“ říká Vladimír Tuka, zakladatel Neurokoučinku v ČR. Tato metoda pomáhá především porozumět sám sobě a i ostatním.

Portál i60.cz požádal Vladimíra Tuku o přípravu letního seriálu z oblasti lidské psychiky. Jeho cílem bude v krátkých autorských sloupcích objasnit, jak se s novou životní situací vyrovnat. Tématem těchto příspěvků bude například: psychická příprava na období penze, vyrovnání se s novou etapou života, role rodiny a přátel, smysl plánování pro další rozvoj člověka, neztrácet víru sám v sebe, naučit se čelit negativním náladám, udržovat komunikaci s okolním světem a význam pravidelného sledování událostí.  

Uvedený seriál ukončí nabídka Dr.Vladimíra Tuky k poskytování tzv. telekoučinku. Zájemci budou mít možnost vyčerpat po dobu třech měsíců dvanáct hodinových rozhovorů s koučem. V úvodní části si klient spolu s koučem ním stanoví, co chce řešit, zda má plán, jak toho dosáhnout. Kouč na druhé straně telefonu ho svými cílenými otázkami povede k cíli jeho snah. Je to jedinečná příležitost probrat s erudovaným odborníkem svoje záměry a připravit si cestu k jejich realizaci.Této možnosti budou moct využít čtenáři portálu i60.cz zdarma.  

„Telekoučink využívá poznatků moderní neurovědy. Naši klienti jsou velmi překvapeni, čeho všeho jsou pod vedením zkušeného kouče schopni dosáhnout. Dnešní šedesátníci mohou uvažovat v horizontu minimálně dvaceti let, vysvětluje Vladimír Tuka.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
olga skopanova
No proč to nezkusit když je to zadarmo.
Alena Tollarová
Do šedesátky jsem vstoupila stylově (Zážitek roku - šedesátka), jsem spokojená a přesto bych možná někdy nějakou tu radu uvítala. Děkuji panu Tukovi za nabídku a těším se na jeho články.
Danka Rotyková
Slovo "kouč" se mi díky mé profesi docela zprotivilo, stejně jako další slova, například efektivita, FTE, budget ... Nechala jsem je za sebou a nechci o nich už přemýšlet. Přesto vím, že právě zkušenosti kouče mohou některým z nás pomoci. Ale já nejsem ten případ.
Jana Šenbergerová
Asi jsem velmi šťastný člověk. Nezažila jsem pocit "prázdného hnízda", neměla žádné zdravotní potíže v menopauze, do důchodu jsem se těšila a v důchodu se rozhodně nenudím. Znám ale dost lidí, kteří podobné problémy měli nebo mají a těm mohu vřele doporučit, aby takový telekoučink aspoň vyzkoušeli. Možná budou zklamáni, ale spíše mile překvapeni, jak příjemně je možné trávit čas, který nám byl vyměřen.
Dana Puchalská
Kouče nechci,to jsem si užila v práci. Občas jsem přemýšlela, co tím chtěl "básník" vlastně říct. Ale teď na to s kolegyněmi v penzi vzpomínáme už jen s úsměvem.
Kateřina Baziková
Jak slyším slovo kouč, sahám po revolveru.
Marie Doušová
Neurokoučin mi nic neříká a vůbec bych ho nepotřebovala. Pokud je člověk zdravý a žil plnohodnotný život , tak se může na důchod těšit a plnit si své tajné přání, které při práci nešlo realizovat.
Věra Ježková
Ze slova neurokoučink mi naskakuje kopřivka. Ovšem uznávám, že někomu bezradnému, kdo musí odejít do důchodu, může pomoct. Já jsem vzhledem k dobrovolnému odchodu do předčasného důchodu uvedené problémy neměla. Příjemně překvapena jsem tím, čeho dosahuji na i60.