Černý jeřáb právě nyní rozdává poklady
Plody agónie jsou vitamínovou bombou. Foto: pinterest.com

Černý jeřáb právě nyní rozdává poklady

29. 7. 2018

Arónie. Mnozí známe tento keř či strom spíš pod názvem černá jeřabina (jeřáb). Občas se objevuje i pod označením temnoplodec, které vyvolává spíš lehké mrazení.

Opak je však pravdou. Plody krásně kvetoucího soliteru nabízejí skutečnou vitaminovou bombu! Běžně dozrávají v září, všudypřítomné letošní léto však už v těchto dnech zavelelo ke sklizni.

Zkušený pěstitel může namítnout, že čím déle se plody otrhají, tím méně trpkou chuť budou mít. To je sice pravda, ale pokud je neochráníme před ptáky, kteří s neomylnou přesností odhadnou zralost, můžeme „splakat nad výdělkem“. A to by byla rozhodně obrovská škoda!  

Arónie (Aronia melanocarpa) je keř nebo roubovaný strom, z čeledi růžovitých. Pochází z východní části Severní Ameriky, do Evropy se podle různých pramenů dostal někdy kolem roku 1700. Keltové jej uctívali jako ochranitelský strom. Hojně ho najdeme v Rusku (nebo chcete-li, v bývalých zemích Sovětského svazu). Dorůstá výška 1,5-2,5 metru. Kvete bíle či lehce narůžověle, na podzim rozzáří zahradu oranžovými až červenými listy, které opadávají. Je velmi nenáročný na půdu, snáší i sucho, dobře přezimuje i v kruté zimě (říká se mu též sibiřská borovice). Skoro se nabízí říct, že je ideální „plodinou“ do zblázněného počasí, na které si, ač neradi, začínáme zvykat.  

Na černou jeřabinu si zvykat jistě nemusíme, ale ochudili bychom se o spoustu přírodního léčiva, které není na předpis, a přesto vykoná skvělou službu. Plody, vzhledem i velikostí připomínající borůvky, obsahují mnohé vitaminy z řady B, draslík, hořčík, jód, zinek a spoustu dalších včetně „céčka“. Jejich konzumace příznivě ovlivňuje paměť i schopnost soustředit se, regeneruje oči  (poklad pro všechny, kdo často hledí do jakéhokoliv monitoru), podporuje imunitu. „Zázračné kuličky“ snižují hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak, zpevňují cévy, čímž příznivě podporují celkový krevní oběh. Díky přírodnímu cukru jsou vhodné i pro diabetiky. Oceníme je i při střevních potížích.  

Pokud černý jeřáb ve vaší zahrádce zatím chybí, lze jej jen doporučit. Stromek či keř ji nejen ozvláštní krásnými květy a podzimním listím (keře lze využít i jako živý plot), ale nabídnou i spoustu užitku – dokonce prý i zpomalení stárnutí. Daří se mu prakticky ve všech druzích půdy, ani polohu si nevybírá. Vysazujeme na podzim (říjen - listopad), nebo na jaře (březen - květen). Snáší i polostín a ani škůdcům příliš nechutná. Plody běžně dozrávají v září, letos si ale opravdu pospíšily. Dobře je udržíme zamrazením, aniž by přišly o většinu důležitých látek. Dlouho však vydrží i na chladném suchém místě.  

Trpkým „borůvkám“ prospívá co nejdelší pobyt na stromě či keři, klidně až do prvních mrazíků. Jejich chuť se sice výrazně vylepší, ale ptáčci to vědí také. Nejlepší je samozřejmě konzumace za čerstva, ale opravdu nemusí každému chutnat. Rozmačkané v jogurtu, se smetanou a lehce ochucené medem už získávají jiný rozměr. Skvělé jsou šťáva lisovaná za studena, víno, výluh v čisté kořalce (pravda, jen po lžičkách), džem (lze kombinovat například s jablky, ale fantazii se meze nekladou) i marmeláda, pečený čaj, kompot na způsob brusinek, lze usušit na čaj, někdo dokonce na čaj suší i podzimní lístky. Jako potravinový doplněk najdete arónii ve všech možných podobách.  

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Ženatová
Letos jsem poprve dělala džem dohromady z arónie a meruněk - je výborný. Ale arónie mi chutná i syrová a včera mi říkala známá, že zralé plody trhá i se stopkami, dá do sklepa na lísku a tak jí vydrží skutečně čerstvé velmi dlouho - takže příští rok to tak určitě také vyzkouším...
Zdenka Jírová
Tento keř nebo strom? neznám. Jen nevím, kde jste získala vědomost, že ho staří Keltové uctívali jako ochranitelský nstrom, když zároveň píšete, že se do Evropy dostal až kolem roku 1700, když tu Keltové už dávno nebyli?
Elena Valeriánová
Minulý rok jsem o arónii psala v článku "Temnoplodec zpomaluje stárnutí" a mám tam i recept na marmeládu. Syrový mi nechutná, ale moje šestiletá vnučka arónii mlsá jak maliny. A už nyní je krásně zralý a čeká na zpracování.
Jana Šenbergerová
Léta letoucí nám rostl stromek na zahrádce. Největší potěšení jsem z něho měla, když kvetl a začalo se zbarvovat listí na podzim. Plody mě bohužel moc neoslovily, proto jsem je nakonec s radostí přenechávala ptákům, kteří je dokázali sklidit do poslední bobulky. Na mé gusto příliš dřevnaté, i když zralé plody byly příjemně sladkokyselé. Pokud na mě něco zbylo, jedla jsem je přímo ze stromu.
Danka Rotyková
Mám podobnou zkušenost se sklizní, protože jsou ptáci vždy rychlejší. Nevadí. Ale před lety dozrání plodů ohlídal stařičký soused, pak mi věnoval lahev vína, prý jako lék na srdce. Nevím, jestli bylo léčivé, ale chutnalo ohromně.
Dana Puchalská
Aronie je vynikající a moc dobré ovoce. Jednou jsem jí měla možnost ochutnat na návštěvě u přátel. Neuvěřitelně dobré a zdravé ovoce. Měla jsem jí jako dezert v zakysané smetaně. Mňam.
Věra Halátová
Již před 35 lety si lidé do zahrádek a zahrad nasadili "černý jeřáb" keř nebo stromek. I můj manžel přinesl odněkud nebo od někoho sazeničku s tím, že je to něco úžasného, dobrého a moc moc zdravého. Keř aronie vyrostl, plodil. S borůvkami to nemá nic společného, s jeřabinou jen ten takový křížek na vrcholu plodu. Aronii jsem sklidila, uvařila kompot, džem, sirup. Plody jsem nasušil na čaj. Plody jsou takové suché, vymámit z nich šťávu je dost práce. Ten sirup s vodou, ten byl dobrý, džem také, ale ostatní způsob zpracování nikomu, ani mému manželovi nechutnal. Aronie se rozrostla, manžel zemřel, pak starší syn jednou sklidil všechny bobulky a vyrobil si z nich nějaké ovocné víno. Když mi to nabídl, ani jsem to neochutnala. Plody aronie chutnaly jedině ptactvu nebeskému, které pak kolem celého domu vypouštěli modrofialové exkrementy - na balkony, na schody, apod. Dnes se zase začínají tyto "zázračné" plody propagovat. Děkuji. Nechci. A kdo uvěří této propagaci, zasaďte, starejte se, ochutnejte.
Ilona Kolářová
Mně aronii sklidilo ptactvo. ale já jim to přeji.
Marta Kovacsiková
Loni jsem neohlídala, byli ptáci rychlejší. Letos jsem přikryla záclonou, tak snad něco zůstane. S jogurtem ohromná bašta.