Tipy na léto: jaké knižní bestsellery ještě přečíst
Ilustrační foto: ingimage.com

Tipy na léto: jaké knižní bestsellery ještě přečíst

4. 8. 2018

Léto je čas, kdy je možné přečíst všechny knihy, na které během uplynulého roku nebyl čas. Jaké knihy vedly loni české žebříčky čtenosti a co rozhodně stojí za přečtení?

V žebříčku neprodávanějších knih loňského roku, které sestavili prodejci v Knihách Dobrovský, zabodovali autoři české beletrie. Vůbec nejprodávanějším titulem se v roce 2017 stal román Patrika Hartla Okamžiky štěstí. Hned za ním čtenáři nejčastěji sahali po severském krimi Lovec králíků od Larse Keplera a po detektivním románu Osm od další české autorky Radky Třeštíkové, která se zapsala do povědomí čtenářů už minulý rok s humornou knihou Bábovky.

Za nimi se v žebříčku prodejů umístili oblíbení severští autoři Jo Nesbo, David Lagercrantz a německý bestseller Blackout od Marca Elsberga. Patrik Hartl sesadil Harryho Pottera. Další příčky jsou v režii severských autorů a jejich napínavých detektivních příběhů.

Čeští čtenáři jsou věrní norskému autorovi Jo Nesbo, který opět přivádí k životu netradiční postavu detektiva Harryho Holea v knize Žízeň. Za ním se na pátém místě usadil Muž, který hledal svůj stín od Davida Lagercrantze. Překvapením je bestseller od německého autora Marca Elsberga Blackout vyprávějící o tom, jak by to vypadalo, kdyby ve světě přestala fungovat elektřina. Českého čtenáře naopak nepřekvapí, že se dobře prodávala také kniha Jeana Paula Belmonda – Mých tisíc životů.      

Nejprodávanější knihy roku 2017   

1.  Patrik Hartl – Okamžiky štěstí

2.  Lars Kepler – Lovec králíků

3.  Radka Třeštíková – Osm

4.  Jo Nesbo – Žízeň

5.  David Lagercrantz – Muž, který hledal svůj stín

6.  Marc Elsberg – Blackout

7.  Gounelle Laurent – Den, kdy jsem se naučil žít

8.  Daniel Cole – Hadrový panák

9.  Jean Paul Belmondo – Mých tisíc životů

10. Lauren Graham – Rychleji mluvit nedokážu    

Hodnocení:
(5.3 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Doušová
Dík za inspiraci ,určitě si vyberu a přečtu.
Hana Rypáčková
Dobrý počin, Marcelo.Četla jsem z nich jen dvě....Pokoukám se v knihovně...
Vladislava Dejmková
Hned první knihu bych doporučila k přečtení. Nemohu sice jednoznačně říct, že se mi líbila, ale zaujala mě. Hlavně tím, že je to zajímavý pohled na život současné mladé generace.
Danka Rotyková
Mně se poslední dobou také líbí severští autoři. Úplně nejlepší pro mne je, pokud jsou jejich díla zfilmována.
Jana Šenbergerová
Vidím, že jsem pořádně "mimo mísu". Žádnou z nich jsem nečetla, ale to se dá napravit. "Seveřanů" máme doma hodně, ale jsou to pořádné bichle, do kterých se mi moc nechce. Zkusím se po některé poohlédnout a pak se podělím o své postřehy. :-)