Motýli jsou krásná ozdoba krajiny. Ne nadarmo se jim říká létající drahokamy
FOTO: Stefan Lefnaer pro wikimedia.org

Motýli jsou krásná ozdoba krajiny. Ne nadarmo se jim říká létající drahokamy

6. 8. 2018

Přátelé,
myslím si, že všichni máme rádi přírodu a obdivujeme to, co je na ní tak úžasné. Květiny, louky plné květin a motýlů. Ale bohužel s přeměnou naší krajiny se právě oni ztrácejí. Motýli jsou doslova vyhnáni. A kvůli čemu? A z jakého důvodu?

A přitom důvod, jak vrátit létající drahokamy zpět, je tak prostý a jednoduchý.Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe. Lidé ve snaze o vytvoření moderní krajiny zapomněli, že právě motýli potřebují květiny a ne jen super sestříhanou trávu. A okolo cest zbytečně vysazujeme jen a jen křoviny a udržujeme perfektně upravené travní porosty. Obzvlášť markantní jsou - náspy, příkopy a stráně okolo dálnic a dalších veřejných komunikací.

Nedávno jsem se dočetla o květině, co se jmenuje kokrhel větší. A právě ona umí skutečně zázraky.

Je to květina, která se sice řadí mezi  tzv. parazitické, ale umí jednu důležitou věc - omezí růst trávy. Ano, porosty travin stále rostou, ale už nejsou tak dominantní a agresivní. A proto díky této rostlině se začnou v okolí rozrůstat  květiny, které lákají hlavně motýly a krásně a bohatě kvetou. Možná, že by stálo za to, se nad tím zamyslet . A ne jen do nekonečna sekat trávníky právě v těchto místech.

Tuhle květinu určitě zná každý, kdo občas zavítá tam, kde nejsou okolo komunikací všeho druhu jen ty dokonale upravené trávníky.

Stejně nemají šanci být stále zelené. A právě teď v tropických vedrech, co u nás v současné době převládají.

Letos jsem měla možnost se s kokrhelem setkat, ale tam, kde kvetl, jsem nemohla zastavit. A proto ani vyfotografovat. Viděla jsem ho totiž kvést u jedné rychlostní silnice.

Kresbu k článku jsem stáhla ze stránky Wikipedie.

Přeji vám všem pěkné, i když trochu horké letní dny.

Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA