Staří a tetovaní. Proč ne?
FOTO: pinterest.com

Staří a tetovaní. Proč ne?

29. 8. 2018

Potkat nyní pána či dámu vyššího věku s rozsáhlým barevných tetováním je výjimečné. Ovšem až zestárne dnešní mladá generace, bude tetování na seniorech naprosto běžné. Jak to bude vypadat?

Nikdy dříve nemělo tolik lidí tetování jako nyní. Přijít teď na pláž a nemít takzvanou kérku, jste už výjimkou. Pryč je doba, kdy bylo tetování spojováno s pobytem v kriminále, v lepším případě s životním stylem motorkářů a drsných chlapíků. Tetování mají mladé maminky, studentky, právničky, učitelky. Mají je ženy, muži, holky, kluci, tak trochu to vypadá, jako by se nyní lidé předháněli v tom, kdo ho má rozsáhlejší, výraznější, barevnější.

Po nohách se vinou hadi, ze spodních dílů plavek vykukují rozmanité obrazce, na rukách jsou barevné květiny a nápisy všeho druhu. Těla mnohých připomínají malířská plátna.

Společnost se tím samozřejmě dělí na dvě části. Jedni tuto módu s nadšením přijali a nechávají si na těla přidávat další a další obrázky a nápisy, druzí s opovržením říkají: No to je fuj.

Pravda je, že současná starší generace je zřejmě poslední generací s takzvaně čistou, tedy nepotetovanou kůží. Další, která bude stárnout po ní, už bude ve vyšším věku barevná, pomalovaná, popsaná. Otázkou je, jak všechny ty obrázky, které si lidé na sebe nechávají dělat v mladém s středním věku, budou vypadat, až kůže povadne, až se na ní objeví vrásky, pigmentové skvrny, zkrátka normální průvodní jevy stárnutí.

Tak tady je pár snímků, které naznačují, že už nyní se takto vyzdobení senioři vidět dají. Jak už to v takových případech bývá, někdo řekne, že je to krása. Někdo řekne, že ošklivost. Tak jak se vám líbí?

Hodnocení:
(2.7 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
Fuj.
Alena Várošová
Tetování za nekřesťanské peníze a navíc poškozuje pokožku se mi příčí. Většinou se tetovat nechávají lidi s nízkým sebevědomím,mnohdy i lidi s nedozrálým mozkem - jednodušší.Mladí jsou s módou,neuvažují jak budou vypadat za pár let.Viz tyto šílené fotky.Na mladých nějaký nenápadný motiv, budiž. Líbí se mi komentář Jiřiny Votavové.
Eva Mužíková
Ani náhodou!!! Ty fotky dole jsou odstrašující!! K tetovaným lidem mám velký odpor. Samozřejmě že je to každého věc, co s tělem udělá, já jen reaguji na otázku - : "Tak jak se vám líbí???"
Věra Halátová
Ani piercing, ani tetování, ani třeba jen obočí. Mně se tyto zásahy do kůže nelíbí. A na pláži jsem vůbec nebyla výjimka. Těch pošetilých starších lidí zas tolik není.
Karel Boháček
..nezapomínejte, že časem kůže povoluje, krabatí se, různé faldíky. Takže potom je to spíše k smíchu. Často i symbolika tetování vychází stářím vniveč.
Jana Šenbergerová
V tomto případě zůstanu na pláži ráda výjimkou. :-)
Alena Tollarová
Mně to sice připadá legrační. Ale na druhou stranu, proti gustu žádný dišputát. Když se to někomu líbí, je to jeho věc.
Marie Faldynová
Já si taky myslím, že alespoň my dříve narození bychom měli mít rozum. Už vícekrát jsem slyšela o škodlivosti tetování a následných bolestivých zánětech.
Danka Rotyková
Článek jsem ohodnotila všemi body, protože mne zaujal. Svět se rychle mění a my jsme toho všeho účastni. Ty fotky se mi vůbec nelíbí, nic hezkého na nich nevidím. Naopak. Ale je to jen můj názor. Ani z mého příbuzenstva nemá nikdo tetování, což ale neznamená, že tomu tak bude i u další generace. Také si myslím, že některé menší kérky jsou hezké na mladém opáleném těle, ale u seniorů? .... ani náhodou.
Věra Ježková
Ty fotky jsou děsné.
Věra Ježková
A proč ano?
Jana Kollinová
Nelíbí ani u mladých lidí.
Dana Puchalská
Ještě toho trochu. Není to z castingu do O B L U D Á R I A? Nemám, neměla jsem a mít ani nebudu.
Ilona Kolářová
Nelíbí. A už vůbec ne u těch fotek pod článkem, vždyť ti lidé vypadají jako barevné kreatury. Já bych se toho člověla lekla a utekla.
Jiřina Votavová
Nelíbí. ☻ Nevím, možná tetování někomu pomáhá zvýšit si sebevědomí, zamaskovat tělesné nedostatky nebo neví kam s penězi? U seniorů mi to přijde přímo ujeté. Na jedné straně lidé běhají s každým ... po doktorech, odstraňují vrásky a na druhé si sami pokožku poškozují. ☻
Libor Farský
Mně to připadá příšerné - až tak, že s těmito lidmi bližší vztahy nenavazuji.
ivana kosťunová
Slyšela jsem,že některá tetování nejsou věčná, časem vymizí. I tak nemám potřebu se takto zdobit. Ale viděla jsem i vkusné barevné motivy, téměř umělecké dílo. Ale jinak to vypadá na mladé opálené pleti, a jinak to bude vypadat, až ta pleť zestárne.
Věra Lišková
Nelíbí se mi, jsem ráda, že nikdo ani v rodině tetování nemá. Ještě tak malý obrázek, dokážu pochopit, ale být počmáraný jak zeď od různých vandalů, nechápu, co je na tom hezkého.
Ladislav Vesecký
Tetování, ani náhodou! Komu se líbí, budiž, ale Je to hrozné !