Na ledovci
Foto: Google – Silvretta – Obrázky

Na ledovci

12. 9. 2018

Před několika lety jsem se s maminkou zúčastnila poznávacího zájezdu do Alp. Jedna naše zastávka byla u jezera v pohoří Silvretta. Všichni cestující jsme vystoupili z autobusu a začali se rozhlížet. Několik z nás se rozhodlo jezero obejít. Mamince se nechtělo jít, šla jsem tedy bez ní. Přišli jsme k jezeru a vydali se po úzké, kamenité pěšince. Po levé ruce jsme měli jezero, po pravé ledovec. Pěšinka se po chvíli téměř ztratila ve sněhu. Někteří se rozhodli vrátit se. Přestože jsem měla na nohou botasky, k chůzi ve sněhu poněkud nevhodné, šla jsem dál spolu s dalšími asi šesti statečnými.

Přibližně v polovině cesty po levé straně jezera jsme uviděli zbořenou lávku. Během dalších desítek metrů se naše skupinka rozpadla. Šla jsem vepředu za nějakým pánem. Jezero jsme obešli asi za hodinu. Otočila jsem se, abych se na ně ještě jednou podívala, a zkoprněla jsem. Hleděla jsem na velkou ceduli s nápisem hlásajícím v němčině, že cesta kolem jezera je zakázána kvůli zbořené lávce. Rozesmála jsem se v nečekaném návalu černého humoru.

Kdybych o zákazu věděla, nikdy bych se na cestu nevydala. A smála jsem se ještě víc, když mi někteří souputníci řekli, že ceduli viděli, ale nerozuměli, co je na ní napsáno. Tak jsme si alespoň díky mé nevšímavosti a jejich neznalosti němčiny dopřáli trochu dobrodružný zážitek.

Hodnocení:
(5.1 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Jitko, Danko, Naďo, děkuji. Naďo, já nejsem „dokazovací“. Prostě to nějak vyplynulo, nechtělo se mi vracet. Ale trocha adrenalinu fajn byla. Ty sis určitě s těmi příšerkami užila – otřásla jsem se, jen když jsem si o nich četla. Proto jsem nereagovala.
Naděžda Špásová
Občas si chceme dokázat, že ještě nepatříme do starého železa. Já jsem si to dokazovala letos na Kokoříně. Odnesla to levá noha a já skončila u pijavic. Hlavně, že se nikomu nic nestalo, špetka adrenalinu nezaškodí. :-)
Dana Puchalská
Ani bych neřekla že jsi takový dobrodruh. Jak se znám, šla bych tam že zvědavosti taky.
Jitka Hašková
Věro, moc zajímavé. Byla jsi odvážná.
Věra Ježková
Děkuji vám. Ta pokuta mě vůbec nenapadla. Ani tenkrát, ani potom. Ještěže tak. To bych se klepala do konce zájezdu. A na smlouvání nemám povahu. Ali, přes lávku jsme nepřelezli. Obešli jsme ho celé.
Alena Tollarová
Věrko, až se mi zatajil dech, když jsem si přečetla - Silvretta, protože na to místo bych se chtěla ještě někdy vrátit. Neobcházela jsem ho. Píšeš, že jste jezero obešli. Rozumím tomu tak, že jste přelezli přes tu rozbořenou lávku? Měli jste teda kliku.
Jana Šenbergerová
Takovou procházku bych si nenechala ujít, ale kdybych věděla o zákazu, neriskovala bych. Tys nevěděla a naštěstí zvládla. Na takové akce se nejvíc vzpomíná.
Zuzana Pivcová
Fotografie působí krásně, ale někdy není radno. Kdybych nápisu nerozuměla, určitě bych se někoho zeptala, co tam je řečeno. A kdybych rozuměla, tak bych tím spíš nešla. Hlavně, že to je příhoda s dobrým koncem a Ty určitě nejsi z těch, kteří riskují.
Blanka Macháčková
Díky naší nevšímavosti jsme v Alpách přehlédly upozornění na uzavřený průsmyk pro padající laviny. Trestem za naši nepozornost byla 100 km zajížďka. Věrko, hlavně že se vám nic nestalo.
Ilona Kolářová
Hlavně, že to dobře dopadlo. Ovšem nevím, jak by dopadlo, kdybyste narazili na nějakého strážce, který by vás pokutoval za porušení zákazu. Smlouvat v cizině se nevyplácí. :)
ivana kosťunová
Znám i takové, kteří by se na cestu vydali i kdyby nápisu rozuměli :))