Trnka - keř, jehož plody čistí krev i střeva
Ilustrační foto: pixabay.com a archiv autorky

Trnka - keř, jehož plody čistí krev i střeva

13. 9. 2018

Protože nastala doba sběru trnek, rozhodla jsem se o ní něco napsat. Všichni ji známe - vyskytuje se po celém území naší vlasti. Na jaře ozdobí krajinu nádhernými bílými květy a na sklonku léta zase modrými plody.

Ale víte, že má široké uplatnění nejen v kuchyni, ale má i léčivé účinky?

Používané části

  • Sbíráme květy od dubna do května za suchého počasí. Ukládáme je volně, protože při pomačkání hnědnou. Sušíme je v tenké vrstvě při maximální teplotě 40 stupňů Celsia. Správně usušené květy mají bílou až nažloutlou barvu.

Při stejné teplotě sušíme i plody. Ty trháme v jejich plné zralosti od září do října.

Léčivé účinky

  • Čistí krev a má močopudné účinky.
  • Je vhodný při nadýmání, průjmu, úplavici, zácpě, vysokému krevnímu tlaku, je podporou při hubnutí, je dobrý při rekonvalescenci po nachlazení.
  • Napomáhá při léčbě paradentózy, zánětům zažívacího ústrojí.Je vhodný jako koktadlo při zánětu dásní.

Odvar

  • 1 polévkovou lžíci květu a plodů zalijeme 300 ml studené vody a necháme pozvolna přivést k varu. Vaříme 3 minuty a pak 15 minut necháme vyluhovat. Popíjíme jedenkrát denně. Je vhodný k léčbě aftů v dutině ústní, zánětu dásní a paradentóze.

Čaj z plodů

  •  2 polévkové lžíce čerstvých nebo sušených trnek, 3 dcl vody. Trnky dejte do hrnce s vodou a vařte 6-7 minut. Až bude mít pokojovou teplotu, tak do něj přidejte lžičku medu, jinak je čaj kyselý až hořký. Pijte  2 x denně  2,5 dcl před jídlem.

Je velmi účinný během chřipky, rýmy, pro lepší odvodnění, úpravy stolice, při průjmu, vysokém krevním tlaku či během hubnutí. 

Čaj z květů

  • 1 lžičku sušeného nebo čerstvého květu dejte do sítka na čaj a zalijte ho 3 dcl vroucí vody a nechte jej 10-13 minut vyluhovat. Po scezení pijte 3x denně - před snídaní, obědem a večeří.

A abych stále nepsala jen o léčení, připojuji i dva recepty na využití trnek v kuchyni.

Trnkový likér

  • 1.) 2 kg trnek, 2 litry vodky nebo konzumního lihu,1 kg cukru, hřebíček, celá skořice, strouhaný muškátový oříšek. Rozmačkané trnky dejte do skleněné láhve. Zalijte alkoholem, přidejte koření a uzavřete a  nechte 14 dní vyluhovat. Sceďte, přidejte vychladlý cukerný roztok a promíchejte. Nechte ještě 1 den ustát a plňte do lahví.
  • 2.) nebo cukr přidejte hned k rozmačkaným trnkám, zalijte alkoholem, přidejte koření a nechte 14 dní uležet. Poté sceďte. Likér bude o hodně silnější.

Kompot

  • Zralé a měkké trnky nasypte do sklenic a zalijte horkým cukerným nálevem. Na 1 litr vody dejte 750 gr cukru. Uzavřete víčky a sterilujte. Při 85 stupních Celsia 20 minut (sklenice o objemu 0.3 až 0,5 litru). Větší sklenice sterilujte o 5 minut déle.

Informace jsem čerpala z mých zápisků a něco jsem dohledala i na internetu.

Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
František Matoušek
Váš článek ve mě vyvolal vzpomínku na prázdniny u strýce a tety. Měli dvě trnky za kůlnou a my jsme je s klukama trhali a vůbec nám nevadilo, že v té době ještě nebyly zralé. Strýc z nich dělal nějaký lilkér. Jestli zrovna takový jako uvádíte, nevím.
Jitka Hašková
Trnky jsem v mládí ochutnala, byly hrozně kyselé. Někdo mi říkal, že jsou sladké po prvním mrazu.
Blanka Macháčková
Tak trnky na likér nebyly. Pouze na dně misky. Bude jen čaj. :-)
Lidmila Nejedlá
Trnky jím a teď jsou právě zralé. Ten likér mě také láká.
Blanka Macháčková
A já jdu na trnky a udělám si ten likér. Snad se povede a přivezu ochutnat.
Zuzana Pivcová
Vzpomněla jsem si na jeden hezký film s Tomášem Holým - Pod trnkovým keřem. A jinak jsme kdysi po příchodu do Týna měli trnkové domácí víno. Bylo výborné, i když borůvkové ještě lepší. :-D
Naděžda Špásová
Trnky jsme jako děti jedly, byly hnusný. Jako léčivka může být dobrá. :-)
ivana kosťunová
Dala jsem je do videí
ivana kosťunová
Znám jenom "Trnky brnky", ale likér na pročištění krve bych mohla.
Věra Ježková
Je krásná. Likér bych si dala líbit. :-)