Fotoreportáž: Usychání
Foto: autorka

Fotoreportáž: Usychání

13. 9. 2018

Letošní léto je mimořádně teplé. Myslím, že si nepamatuji, kdy jsem ještě v polovině září chodila v ¾ kalhotách, tričku a pantoflích. A to prosím i ráno do práce. Není to přirozené a asi ani zdravé. Včera odpoledne na procházce jsem se přesvědčila o tom, že to nesvědčí ani přírodě. Nekoukala jsem tentokrát na nebe, ale kolem sebe, a z toho, co jsem viděla, mi bylo docela smutno. To, co naprší, nestojí ani za řeč. Letos se nám voda vyhýbá velkým obloukem.

Můj zájem se tentokrát soustředil na stromy, louky a rybník. Stromy vypadaly, jako kdyby už byly uprostřed podzimu, všude spadané a žluté listí, louky suché na troud a rybník vypadá, jakoby se chtěl setkat s druhým břehem. Tak málo vody jsme v něm ještě neviděli. Kupodivu jsme narazili na malé bedly, ale věnovala jsem je kolemjdoucí, která s sebou měla nádhernou fenku vlčáka, ale druh mi vypadl z hlavy.

Mám barvy podzimu ráda, i když toto období moc nemusím, ale takhle brzy?  

Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Pravdu máš, listí žloutne, opadává, občas foukne ze strnišť, slunce pálí jako v létě, z kytek nemám letos nic!
Marie Doušová
Pěkně zdokumentováno podzimní období , které se pomalu vkrádá do našeho života.
Jiří Hudeček
Ano, už začíná i padat listí a barvy podzimu jsou zde.
Ilona Kolářová
Jsem zvědavá, jestli také přijde dřív i zima
Naděžda Špásová
Oprava: cením
Naděžda Špásová
Moc děkuji za chválu. Ceník si toho. Díky
Mirka Motyková
Pěkný článek a fotky taky. Počasí ještě láká k procházkám...
Lenka Hudečková
Nadi, máš pravdu, jako celé léto bylo o měsíc až 40 dní "dopředu", tak i ten podzim přišel mnohem dříve. Místy jsou už stromy barevné, některé hodně opadané a smutné. Ale dneska aspoń malinko v Čechách zapršelo, tak to zase trochu lépe vypadá. Krásný článek a ještě hezčí fotky :-)-
Lenka Hudečková
Nadi, máš pravdu, jako celé léto bylo o měsíc až 40 dní "dopředu", tak i ten podzim přišel mnohem dříve. Místy jsou už stromy barevné, některé hodně opadané a smutné. Ale dneska aspoń malinko v Čechách zapršelo, tak to zase trochu lépe vypadá. Krásný článek a ještě hezčí fotky :-)-
Eva Mužíková
Jejda, koukám že 7820 je i titulka..
Eva Mužíková
Nadičko zrcadlící fotky a 7820,7832 to je nádhera. Pejska jsem také našla...
Lidmila Nejedlá
Ano Naďo, je to smutný pohled a čnějící kameny z vody, které tam nebyly, Žádný trávník, jen suchá zem a spálené listy stromů..
Elena Valeriánová
U nás to není až tak hrozné. Přece jen tu a tam pršelo a příroda je ještě živá. I když i u nás uschly třeba bezinky a hložinky na hlohu. Naďo, je dobře žes to zdokumentovala. Odpoledne pršelo a asi od šesti prší zase. Díky za každou kapku.
Jitka Hašková
usychání přišlo letos moc brzy. Také jsem dnes z autobusu zpozorovala keře, které mají červené listy, ale normálně až za měsíc. Hezké fotky.
Zuzana Pivcová
Na Tvůj příspěvek jsem si vzpomněla po cestě do Prahy, kdy už byla příroda kolem silnice taková trochu podzimní. Hodně to dělaly uschlé kaštany, ale celkově už se barvy mění. Ale ty podzimní mám také ráda a dlouho jsem je nosila jako oblečení.
Dana Puchalská
Ano ten barevný podzim už začíná. A léto nám skončilo nějak moc brzy. A psa jsem našla.