Podzimní dekorace. Jak na ně?
Ilustrační foto: pixabay.com a pinterest.com

Podzimní dekorace. Jak na ně?

14. 9. 2018

Barevné listí, dýně různých tvarů, suché plody, trávy. To vše nabízí blížící se podzim nejen k podívání nebo fotografování. Je ideálním obdobím také pro ty, kteří rádi zkrášlují své okolí.

Někdy stačí málo. Velká suchá kytice ve starém rozbitém džbánku nebo váze, kterou léta nikdo nepoužíval. Nebo věnec na dveřích. Nebo plody naaranžované na misce uprostřed stolu. Jsou lidé, kteří z takového mála dokáží vykouzlit dekorace, které jejich byty, domy či zahrady odliší od jiných. A nic je to nestojí, jen procházku do lesa, luk nebo prostě jen rozhlížení se kolem sebe, ať jdou kamkoli.

Zajímavá suchá odkvetlá rostlina se v tomto období vyskytuje kdekoli, jen to chce umět se kolem sebe dívat. Někteří lidé naopak za dekorace odlišné pro každé roční období utrácejí stovky i tisíce korun v zahradnictvích či hobbymarketech. Je samozřejmě na každém, jestli si raději koupí něco takzvaně hotového nebo to hotové dokáže mistrně zkombinovat s věcmi z vlastní zahrádky či okolí nebo preferuje výhradně ruční domácí tvorbu, která nestojí ani korunu.

Ať je to tak nebo tak, pořád je to lepší, než měnící se roční období nevnímat a nijak na ně úpravou svého okolí nereagovat. Právě v tom je totiž život krásný. V tom, že se mění spolu s ročními obdobími, že je každé jiné, že každé se dá prožít v prostředí, které je odlišné od toho předešlého. Tak by bylo škoda nevzít na vědomí, že se blíží barevný podzim a neoslavit ho třeba právě nějakou tou zajímavou dekorací v zahradě, domě či bytě.

Tady je malá inspirace.

Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Právě pro tuto moji zálibu - suchá vazba, mám ráda podzim. Ze svých toulek přírodou se vracím často s náručí plnou různého " křoví", ze kterého pak v kombinaci se šípky, modřínovými šiškami, hlohem, suchými květy / hortenzie je nádherná/ atd... tvořím podzimní dekorace na zeď, nebo do váz. Vytvářím tyto dekorace již několik let i pro své známé.
Miluše Hasenohrlová
Podzimní dekorace jsou moc pěkné.I Já si zdobím domeček suchými květinami a ozdobnými dýněmi.
Libor Farský
Navíc je aranžování sušených květin zajímavý koníček mnohých žen, které dokážou úplná kouzla. Jako na těchto ukázkách, tleskám !!!
Dana Puchalská
Moc hezké dekorace.
Jana Kollinová
Možná dnešní titulní fotografie na i60 nabídne další variace na kaštanový podzim.
Danka Rotyková
Přiložené obrázky dekorací se mi také líbí. Nedávno jsem si vyhledávala na internetu nápady na výzdobu bytu. Strávila jsem tím spoustu času, jen si vybrat a pustit se do toho.
Jana Šenbergerová
Všechny uvedené dekorace se mi líbí. V kuchyni nad sporákem mívám kytici velikonoční, letní, podzimní a vánoční. Teď přemýšlím, s čím dám dohromady makovice.