Povinné ručení pro seniory aneb Jak jej uzavřít?
Povinné ručení pro seniory

Povinné ručení pro seniory aneb Jak jej uzavřít?

13. 9. 2018

Povinnost mít sjednané pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla platí pro všechny řidiče, nezávisle na jejich věku. Jelikož je nabídka pojištění stále více komplikovaná, přinášíme jednoduchý přehled toho, jak povinné ručení vybrat a na co si dát pozor.

 

Určující je věk pojistníka

Cena povinného ručení se odvíjí od několika zásadních faktorů, mezi něž patří především typ a značka vozidla, objem motoru, výkon, a hlavně věk a bydliště pojistníka. Věk je zde cenotvornou proměnnou, neboť na věk řidiče se nepřímo váže pravděpodobnost způsobení nehody neboli pojistné události. Cena povinného ručení je tedy vyšší pro mladé řidiče do 25 let a dále též pro seniory.

Důležité jsou limity pojistného plnění

Příliš nízká cena není povětšinou zárukou kvalitního pojištění. V této souvislosti se řidiči vyplatí vybírat pojistku zejména dle obsahu balíčku a výše pojistných limitů. Limit pojistného plnění je maximální částka, kterou v případě způsobení škody pojišťovna proplatí. Proto čím vyšší limit, tím vyšší jistota pro pojistníka. Rovněž je vhodné si prostudovat, co vše vybraná varianta pojištění obsahuje. Některé pojistky totiž nepokrývají pouze již zmíněné povinné pojištění, ale vztahují se i na rizika havarijního pojištění - například krádež vozidla, pojištění živelních nebezpečí, pojištění vandalismu či pojištění střetu se zvěří. V rámci povinného ručení je též možné si připojistit nadstandardní asistenci, kdy Vám v případě poruchy vozidla pojišťovna zajistí jeho opravu, výměnu a odtah třeba i ze zahraničí.

Zkuste online sjednání

Povinné ručení může být sjednáno jak na pobočce, tak i online s pomocí takzvaných online srovnávačů pojištění. Výhoda online sjednání spočívá nejen v rychlejším zpracování a online platbě, ale často také ve výhodnější ceně, neboť srovnávače či dokonce samy pojišťovny tento způsob uzavření pojistky zpravidla zvýhodňují dodatečnou slevou.

 

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Milada Novotná
Milá Hano, pokud uvažujete o přerušení placení pojištění auta na zimu (stejně jako já), zkuste se podívat na tento článek: https://www.srovnator.cz/clanky/ulozeni-registracnich-znacek-do-depozitu/ Dcera mi u té firmy sjednávala povinné ručení a přitom jsme narazily na tento návod, který je celkem srozumitelný.
Hana Rypáčková
Ani já ne. Když bych přes zimu nejezdila , co vše je nutné , aby se mi vyplatilo být bez pojisrtky, to by byla zpráva..
ivana kosťunová
Nic zásadního jsem se nedozvěděla, nechápu smysl tohoto článku.
Libuše Křapová
Chybí mi tu určení věku seniora. Od kdy nás pojišťovny považují za staré? Často se při poslechu různých správ setkávám s bludnou informací, (většinou právě u autonehod) kdy za seniora považují člověka nad padesát. Podle různých žebříčků, statistik a zařazení je senior od zhruba 70 let. Dokonce jsem objevila tento názor ***O začátku stáři ale můžeme mluvit zhruba jako o věku kolem 75 let, shoduje se neoficiálně většina expertů. Ve světě je hranice stáří často ještě vyšší. Pro Švýcary je člověk starý, když překročí 84 let, pro Kanaďany 79 let.*****(článek ze Seznamu " Věk, kdy je člověk už starý, oficiálně neexistuje, experti mluví o 75 letech "z r. 2012,