Masky z papíru a celého světa
Foto: autorka

Masky z papíru a celého světa

18. 9. 2018

Masky tvořily součást výstavy Zámek, nůžky, papír, kterou jsem vám představila v článku Papírové hrátky. Protože o maskách nic nevím, převzala jsem z informačního plakátu následující text: „Maska (z franc. masque, snad arab. maskara, šašek). Kulturní předmět, jímž si člověk zakrývá obličej nebo jeho část. Maska tak zakrývá totožnost svého nositele a zpravidla předstírá nebo propůjčuje nějakou jinou. Vyskytuje se prakticky ve všech známých kulturách a slouží k velmi rozmanitým účelům. Patrně nejstarší jsou masky rituální a pohřební, později divadelní, plesové a karnevalové (maškara). Masky jsou důležité téma etnologie a kulturní antropologie.“ Další zajímavosti jsem se dozvěděla při přípravě fotek.

Uvědomila jsem si také, že jsem si několikrát v životě říkala, jaké by to bylo, skrýt se za masku a být k nepoznání, být někdo jiný (ne konkrétní). Chovala bych se jinak? Dospěla jsem k závěru, že nejspíš ne. A co vy?

 

Hodnocení:
(4.8 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.