Pevné bříško? Jde to i po šedesátce
Jeden ze cviků na zpevnění bříška. Foto: FISAF

Pevné bříško? Jde to i po šedesátce

22. 9. 2018

Oblast bříška je jednou z nejproblematičtějších partií těla, která trápí každou ženu, ať je jí třicet nebo šedesát. Je nejvyšší čas začít se věnovat dodržování zdravého jídelníčku a zejména pravidelnému cvičení. Přinášíme vám tři osvědčení cviky na zpevnění bříška.

Vzhled bříška záleží na dvou věcech – na stavu břišních svalů, jež můžeme zpevnit cvičením – a na množství tuku, které v této problematické oblasti máme. "Velkým mýtem je rozšířený názor, že když budu určitou oblast těla posilovat, tak tam zhubnu. Reálné hubnutí tuků je otázkou dlouhodobého sníženého příjmu kalorií nebo zvýšené fyzické aktivity. Pokud se nechceme bavit o krátkodobých dietách, které zpravidla vedou jen k jojo efektu, musíme se smířit s tím, že zákony zachování energie a hmoty stále fungují. Tuk z oblasti břicha dostanete jen tak, že začnete zdravěji jíst a více se hýbat,“ říká Jana Havrdová z Českého svazu aerobiku a fitness. Vybrala tři cviky, které se jí nejvíce osvědčily:                                   

Cviky na zpevnění bříška: 
1. Začněte s jednoduchými zpevňovacími cviky vkleče, při kterých střídavě zanožujete jednu a druhou nohu, přepažujete paže, popřípadě kombinujete pravá paže – levá noha, levá paže – pravá noha. Cvičení je jednoduché, ale ne- podceňujte ho. Ideální je kombinace s protažením zádových svalů v pozici kočky.                                                           

2. Z pozice kočky můžete plynule přejít na tzv. prkna neboli planky. Klasické prkno začíná na předloktích, těžší varianta je na natažených pažích. Těžší variantou je boční prkno, tzv. side plank. Obtížnost můžete zvýšit upažením hor- ní paže, popř. snížením pánve dolů a vrácením zpět do základní polohy. Ve výdrži zůstaňte nejprve několik sekund, pravidelně dýchejte, postupně zkuste dobu ve výdrži prodlužovat.                                                           
3. Cvik z kategorie těch náročnějších jak z hlediska síly, tak i koordinace: v pozici vleže na zádech zvedněte obě nohy kolmo k zemi a střídavě jednu a druhou sklápějte těsně nad zem. K pokrčenému koleni současně rotujte protilehlý loket. Zkuste 10 opakování, uvolněte a zkuste přidat další sérii.    

 

Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Celý život všem vadilo, že jsem hubená a teď bych se měla zbavovat těch pár deka tuku, který se rozhodl usadit zrovna v břišní oblasti? Ani náhodou! Když cvičit, tak jen pro radost a ve dvou.
Alena Tollarová
Tenhle návod se mi líbí. Boční prkno jsem předváděla na louce při výletu s i60 na Trosky, ale teď si připadám spíš jako troska a mám výčitky. Asi bych měla začít zase něco dělat!
Danka Rotyková
Jen se přinutit ke cvičení častěji. Začíná chladnější období, což by mohl být dobrý důvod k pohybu navíc. ☺
ivana kosťunová
Nic nového pod sluncem
Marie Doušová
Foto přesně ukazuje , jak cvičit a to je dobře.Sama vím ,jak a co cvičit ,ale výmluv si vždy najdu hodně , věřím , že si teď čas udělám . Dík.