Občan senior
Ilustrační foto: pixabay.com

Občan senior

26. 9. 2018

Případy, kdy je senior zajímavou cílovou skupinou, lze spočítat na prstech jedné ruky. Když pominu cestovní ruch, různé statistické a marketingové studie, vyloučím podvodníky nabízející cokoli se záměrem seniora okrást, nabízí se to pravé prostředí, kdy je senior důležitým a rovnocenným členem společnosti. Období voleb! Politické strany se snaží využít potenciálu volebních hlasů a důchodce se stává váženým spoluobčanem – voličem.

Rok 2018 je zvlášť náročným rokem pro českého voliče. Na jaře dvě kola prezidentských voleb, v říjnu volby do senátu a komunální. Vyděsila mě informace, že do roku 2027 můžeme očekávat co rok, to volby. To si zavolíme!

Říjen je za dveřmi a tlak kandidátů různých politických stran sílí, útočí na seniora všemi dostupnými prostředky. Předpokládá se, že důchodce nebude sledovat vážné politické debaty v mediích, tak na něj číhají různé billboardy a výlepové plochy s fotografiemi kandidátů s heslovitým volebním slibem. Hlavně velká písmena, starší občan nemusí mít při procházce brýle. 3D kandidát vás očima pronásleduje po celou dobu, co jste v dohledu. Jeden z nich, číhající v nadživotní velikosti u vstupu do mé oblíbené Zámecké zahrady, na mě každé ráno ukazuje obrovským ukazováčkem a vzkazuje, že mě nenechá v ofsajdu. Tím, v mých očích drzým gestem, se snaží nejen pokazit mi ráno, ale říká si o to  nevolit podobné ukazováčky. Těším se na den, kdy ho neuvidím.

Jako volič senior začínám umdlévat, ale pokud mi budou síly stačit, budu znovu a znovu chodit volit s myšlenkou, že má snaha není marná.  

Citát závěrem: „Omluvte sníženou kvalitu některých poslanců. Vznikla z nedostatku moudrosti jejich voličů.“ Josef Poláček.

Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Ptáček
Ale mne předvolební plakáty baví, a zvláště to co je dopsáno voliči, tak zvaná lidová tvořivost. Jinak v prezidentské kampani nikomu nevadilo že celá akce proběhla na už protizákonně stojících billboardech a budeme pokračovat volbami do EU.
Marie Doušová
Volit chodím, ale nejsem z toho nadšená, vždy volím menší zlo.
Mirek Hahn
Rozhodovat se při volebních kampaních je už pozdě. Z volební kampaně se žádné použitelné informace pro rozhodování získat nedají.
Olga Štolbová
Také chodím volit a pokaždé věřím, že jsem vybrala ty nejsprávnější. Tak snad i tentokrát ...
Eva Mužíková
K volbám jsem chodila vždy, ani tentokrát nevynechám....
Dana Puchalská
Já už hledám mokrý klůcek na hlavu a prášek na choré čivy. :-) :-) :-)
Libor Farský
Výborně. Stejně tak u mne fotografie politiků v nadživotní velikosti na billboardech docílí pravý opak toho, než co si jejich tvůrci přáli.
Věra Ježková
Jano, výborné. Taky umdlévám a doufám. :-)
Zuzana Pivcová
Taky pujdu k volbam, jde mi o osobni pocit, ze mam jako u ostatnich veci zacinat u sebe. A ti zvoleni at si sve pocity preberou sami.
Naděžda Špásová
PS. U jiných mi to opravdu nevadí.
Naděžda Špásová
Vzhledem k tomu, že jsem si toho v životě odvolila až až a vzhledem k tomu, že to bylo platné jak mrtvému zimník, ukončila jsem tuto sysifovskou činnost jednou provždy. :-)
Zdenka Soukupová
Taky chodím poctivě ke každým volbám, taky pořád doufám a zkouším to znova; kde je však ta chyba, že se většinou změna k lepšímu nepodaří? Ví to někdo?
ivana kosťunová
U nás se těsně před volbami urodila spousta lokálních patriotů - nevím, kde se celé roky předtím schovávali :)) Jano, stejně jako ty budu doufat, a zkoušet to znova a znova. :))