Podzim klepe na dveře: zelené smoothie posílí vaši imunitu
Ideální nápoj pro posílení imunity

Podzim klepe na dveře: zelené smoothie posílí vaši imunitu

28. 9. 2018

Vypadá to, že úmorná horka pominula a místo nich začne kralovat opět podzim. A právě nynější proměnlivé počasí přímo vybízí k tomu dopřát si zelené smoothie, které vás zásobí spoustou vitamínů a vyzbrojí váš organismus na sychravé podzimní dny. Jak na něj?

Ještě, než vám prozradíme recept na zelené smoothie obohacené o konopné semínko a zázvor, pojďme si říct, jak tento překvapivě lahodný nápoj prospěje našemu tělu. 

Dokonalý podzimní elixír

Smoothie si připravíme z listové zeleniny, konkrétně z baby špenátu a zeleného little gem salátku, protože právě z nich získáme nespočet vitamínů, antioxidantů i minerálů v čele s vápníkem, fosforem a draslíkem. Naše tělo si tyto látky bohužel samo nedokáže vytvořit, ale potřebuje je. Vápník spolu s fosforem se podílí na správné stavbě kostí a zároveň na fungování nervové i svalové soustavy. Čerstvou listovou zeleninu snadno seženete v supermarketu. V on-line letáku Penny si navíc můžete pohlídat i zeleninu v akci. 

Zázrak jménem konopné semínko

Abychom zdravotní účinky smoothie umocnili, přidáme do něj hrst konopných semínek. Loupaná i neloupaná konopná semínka se stávají čím dál oblíbenějším potravinovým doplňkem, a to zejména pro svůj obsah velmi kvalitních bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Kromě toho se pyšní nespočtem vitamínů (A, B, B1, B2, B3, C, F, …) a schopností dodat člověku energii. Zařadit do jídelníčku můžete konopné semínko jeho přidáním do smoothie, salátů, polévek nebo do ovesných kaší.  

A teď už se pusťme do mixování.  

Připravte si:
· Hrst baby špenátu
· 1 little gem salátek
· 1 banán
· 1 lžičku strouhaného zázvoru
· Hrst konopných semínek
· Pár kapek citronové šťávy
· 200 ml mléka
· 100 ml vody
· Med podle chuti

Všechny ingredience vložíme do mixéru a rozmixujeme do hladka. Nalijeme do skleničky a můžeme ozdobit pár konopnými semínky.

Dobrou chuť, podzim může začít!  

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA