Velký šál. Čím větší, tím lepší
Ilustrační foto: pinterest.com

Velký šál. Čím větší, tím lepší

27. 9. 2018

Jednobarevné, pruhované, kostkované, květované. Ať jsou jakékoli, dovedou staré nevýrazné oblečení změnit v nepřehlédnutelný outfit. A jejich hlavní výhoda? Moc nestojí. Ano, řeč je o šálách. Právě začíná jejich čas.

V podzimním období je dobré se po nějaké nové porozhlédnout. Tedy, pokud si člověk nějakou nepřivezl z letních cest do zahraničí. Například v turistických letoviscích v Řecku či Turecku se dají u stánků pořídit za pár eur naprosté skvosty. Šály jsou totiž typický příklad doplňku, který může udělat divy.

Některé dámy je nesnášejí. Zejména jim vadí ty obrovské, které kolem krku vytvoří mnohdy až jakousi pneumatiku. Faktem je, že ženy menších a silnějších postav mnohdy tvrdí, že si s velkými šálami připadají ještě menší a silnější. Ne vždy je to pravda, jde jen o to, jak je dovedou zkombinovat s oblečením, jaký styl a barvu zvolily. Platí však, že když je dáma oblečená v jednoduchém černém kabátku a černých kalhotách a k tomu si přes sebe hodí jakoukoli zajímavou výraznou šálu, vypadá zpravidla dobře a je úplně jedno jestli váží osmdesát nebo padesát kilo, jestli je jí osmdesát nebo padesát let.

To samé platí u společenského oblečení. Jak často a zbytečně zní u zrcadel věta: já nemám co na sebe, když se má žena vypravit do divadla, na vernisáž, zkrátka na společenskou událost. Přitom opět stačí černé kalhoty, klasická bílá košile a přes ramena přehozený lehký barevný šál, třeba právě typ, kterému se říká pashmina a který se tak často objevuje u stánků se suvenýry ve Středomoří.

Mimochodem, mistryní v těchto kombinacích je například herečka Judi Denchová, známá svými elegantními a přitom ležérními outfity. Zkrátka, šály jsou doplňkem, který zpravidla nic nezkazí.

Tady je malá inspirace, že není třeba se jich bát.

Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Capíková
Já už svoje šály a šátky ani nespočítám. Mám všechny barvy a odstíny těch barev, nepřeberný množství vzorů a různých velikostí a kamkoliv jedu, tak si kupuju nový. Ozvláštní i obyčejný oblečení. Asi jsem se měla narodit ve Francii :-)
olga skopanova
Když dva dělají totéž není to totéž. Paní poslankyně Němcová v objemném šátku vypadala jak kredenc.
Dagmar Bartušková
Moc tomu nedám. Pochybuji, že to nějak změním.
Eva Mužíková
Tak i já, mám širokých šál a teplých i slabých šátků plný šuplík a přepravku. Ráda je nosím kvůli teplu i jako doplněk .
Jana Šenbergerová
Mám jich doma požehnaně, ale hlavně proto, že je mi na krk zima. Už je začínám provětrávat. :-)
Věra Halátová
Pěkné, ale je na fotografii. Ta dáma na červeném koberci, to je póza pro efekt. Oblečteš si tento model a jděte nakupovat nebo s dětmi na procházku. Je to kus hadru, který odpoutává pozornost od postavy a gexichtu.
Alena Tollarová
Šály nosím, ale spíš jako ochranu proti chladu. Jinak je moc nosit neumím. Ale zrovna jsem si koupila celý model včetně velké šály z přehlídky na Písecké bráně, tak se budu snažit to změnit.
Eliška Murasová
Mám to jako Marie Foltýnová, taky bych si mohla otevřít obchod. Od hedvábných šátků, po nejtlustší šály, nosím je celoročně. A jdu, vidím, a zase neodolám.....
Marie Foltýnová
Už jsem si i tady vybrala.Je to ta,co má přes rameno dáma na červeném koberci.
Marie Foltýnová
Klidně bych si někde mohla postavit stánek se šály.Jak vidím někde hezkou šálu,neodolám.
Marie Foltýnová
Klidně bych si někde mohla postavit stánek se šály.Jak vidím někde hezkou šálu,neodolám.
ivana kosťunová
Zpravidla mívám problém nějak hezky tu šálu naaranžovat, ale jsou skvělé.
Dana Puchalská
Ano šály jsou vděčný a parádní kousek v šatníku. A fotky jsou super.
Věra Ježková
Šály se mi líbí. Věncovité nosím ráda, lze se do nich krásně zachumlat a dá se k nim vzít líp taška přes rameno.
Zdenka Jírová
To je pravda, šály mám ráda, ale ne ty sešité , které na krku vypadají jak věnec.