Sousedské setkání
ilustrační foto: pixabay.com

Sousedské setkání

28. 9. 2018

Už jste byli pozvaní na sousedské setkání?  Já se ho právě dnes zúčastnila. Když jsem dostala pozvánku na Sousedské setkání obyvatel jedné naší čtvrti současných i bývalých, byla jsem trochu na rozpacích. Bydlela jsem tam 30 let, ale už čtvrt století tam nebydlím. Co mě čeká? Poznám ještě někoho a pozná někdo mne? To byly nejčastější otázky, které mně táhly myslí. Protože tam bydlí ještě pár známých a zejména jedna má přítelkyně, odvážně jsem se tam dostavila.  Nejprve každého přivítal organizátor akce, kterého jsem naštěstí znala, opadla trochu má bázlivost. A tu už je další má známá, s kterou se zdravím a poznávám, že to nebude tak strašné. Někoho jsem trochu poznávala, ale už jsem si nepamatovala jméno, někdo se zase ptal na mé, protože si mne nepamatoval také. Někdy z toho byla docela legrace. Připomnělo mně to setkání naší střední školy po 30 letech se sousedním "Béčkem", s kterým jsme se také setkávali poprvé. Také jsme se většinou nepoznali. Čas je neúprosný malíř, který většinou krásy nepřidává, ale neubírá na osobnosti, někdy i přidává.

Bylo tam připraveno i  malé občerstvení, káva, jednohubky i koláče některých pilných sousedek. Začaly se tvořit skupinky, které se poznávaly, a sama jsem netušila, jaké vzpomínky vydoluji ze své paměti. bylo to velmi příjemné odpoledne, těším se, že se budeme občas potkávat a můžeme se zdravit jako dříve, protože se poznáme. Někteří přijeli i z dáli, například jeden pán až z Kanady, kde žije už 30 let. řekli jsme si, že se budeme o podobných akcích dovídat přes mail na nové webové stránce. Z původně plánované slabé zdvořilostní hodinky se vyklubalo celé odpoledne a přišla jsem domů ve velmi dobré náladě / bez alkoholu!/. Fotky zde neuveřejňuji, nemám svolení zúčastněných.

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Bohulibá a následováníhodná akce!
Naděžda Špásová
Sousedská setkání neznám, ale podle toho, jak jste to přiblížila, to muselo být docela pěkné. Jezdím jen na školní srazy. :-)
Hana Rypáčková
To je moc milé, setkání rodáků na vsích jsem zažila také, i když tam žila jen babička. Tvé město Zdeni se mi moc líbilo...Jestli se nepletu.
Marie Seitlová
Já osobně takové posezení neznám, ale u syna ve vesnici mívají snad 2x za rok sousedské posezení. Rádi mezi sousedy zajdou a je prý tam veselo. Do vesnice se před lety přistěhovali a tak poznali pár přátel.
Eva Mužíková
Takové setkání uspořádat je jistě dobrý nàpad, tak ať se podaří ještě mnohokrát.
Zdenka Jírová
Jen pro zpřesnění - nebyli to sousedé z paneláku, je to vilková čtvrť, měli jsme tam také domek. Prodali jsme ho z rodinných důvodů. Teď bydlím také v paneláku a musím říct, že tu máme také velmi dobré vztahy , teď na podzim jsme si vzájemně se sousedkami vyměňovaly různé džemy a zavařeniny. Neznám sice všechny obyvatele domu, to ani není dost dobře možné, je to 7 pater po 4 bytech. Ale alespoň se zdravíme.
Zuzana Pivcová
Nikdy jsem nikde dlouho nebydlela, až vlastně teď roky na Chodově a tady jsme tak alespoň z poloviny stále stejní lidé. Ale co se týče dobrých sousedů, ti jsou nade vše a moc si jich vážím.
Věra Ježková
Může to být příjemné. U nás v domě ale nic takového „nehrozí“; myslím, že všem stačí zúčastnit se jednou za rok schůze bytového družstva. V parku v ulici bylo několik akcí pro rodiny s dětmi.
Dana Puchalská
Taková setkání bývají někdy perfektní a zajímavá. Určitě jsou hezká. Už jsem to i zažila. A ráda na to vzpomínám.
Alena Tollarová
Je to určitě prima, když se někdo ujme organizace takového setkání. Dokážu si představit, že se tímto způsobem utuží stávající vztahy v místě bydlících, seznámí se i lidi, i lidi, kteří mají jen povědomí, že ten a ten tady někde bydlí a obnoví se přátelské vztahy z dřívějška.