Korsika - rodiště Napoleona, ostrov přírodních krás, vysokých hor a teplých moří
Foto: autorka

Korsika - rodiště Napoleona, ostrov přírodních krás, vysokých hor a teplých moří

28. 9. 2018

Léto už je za námi a nám nezbývá než vzpomínat na krásné zážitky, které zůstanou navždy v naší paměti. Přestože už nejsme nejmladší (letos jsem oslavila  životní jubilelum, a nebyla to šedesátka), vypravili jsme se s naší oblíbenou holešovskou cestovkou autobusem na Korsiku, která  je právem nazývána perlou Středozemního moře. 

Po nočním přejezdu Rakouska a Itále jsme se ráno nalodili na trajekt v Livornu (na palubě bylo málem víc psů než lidí) a po 4,5 hodinové cestě jsme přistálli v městě Bastia, kde zrovna probíhaly sportovní hry. Byla neděle a všichni, od dětí až po důchodce, se věnovali nějakému sportu. Po prohlídce starého města jsme se vydali autobusem přes nádherné vnitrozemí, vysoké hory, malebná údolí, do místa našeho pobytu na jihu ostrova - kempu Le sud.

Protože to byl zájezd poznávací, po jednodenním odpočinku u moře na písečné pláži uprostřed červených skal, jsme  vyrazili  na první výlet do města Ajjasia, které je rodištěm Napoleona Bonaparte. Korsičané jsou právem na svého rodáka hrdí, a po celém ostrově můžete vidět stopy tohoto uznávaného vojevůdce. 

Byli jsme také na večerním výletu ve městě Propriana, kde jsme mohli ochutnat jejich místní speciality od výborné kávy, kaštanového piva,. různých likérů a pokochat se západem slunce nad přístavem. 

Nechyběla ani turistika -  kamenitou cestičkou jsme přešli kaňon Spelunca, a na jejím konci jsme se i osvěžili při koupeli v horském potoku. Tato naše procházka končila v městečku Porte, ležícího v zálivu mezi vysokýmii skalami. 

Při zpáteční cestě jsme se zastavili v Sarteně - městě  vendety. Kamenné městečko nás přivítgalo krásou kamenných uliček, malých kavárniček a prohlédli jsme si i opravený olivový mlýn, kde jsme si mohli vybrat z nabídky oliv, olejů, vín a jiných dobrot.

Koupání v našem rozkvetlém kempu  (oleandry kvetly po celém ostrově) mělo také svúj půvab, moře bylo teplé, pláž písečná, přístup do moře pozvolný a vlny tak akorát. 

Nejvíc jsme se však tešili na poslední zájezd do nejjižnějšího města ostrova - Bonifacia. Staré město postavené na bílých skalách nás doslova uchvátilo. Po projížďce na výletní lodi jsem si prošli  úzké uličky s obchůdky a hospůdkami, kostelíky, hřbitov námořníků a pokochali jsme se výhledy na moře. 

Následující den už nás čekala cesta zpět přes hornaté vnitrozemí s návštěvou universitního města Korte. Také tato prohlídka byla velmi zajímavá a poutavá. Utratili jsme poslední penízky za dárky a za pár hodin už na nás čekal trajekt v naší známe Bastii, a plavba přes moře zpět do Itálie. Přežili jsme i nekonečnou cestu autobusem a když jsem překročili v Mikulově naše hranice, byli jsme unavení ale plní nezapomenutelných zážitků z naší báječné dovolené.

 

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Měchurová
Děkuju všem za kladné ohlasy na můj článek. Byli jsme tam s naší holešovskou cestovkou Bohemian tour, která je opravdu velmi dobrá. Pro velký zájem jely dokonce dva autobusy. Pojede se i příští rok, a plánují i samostatnou Sardinii. Nabírají klienty po cestě, nejdále ale v Brně.
Dana Novotná
Na Korsiku bych jela ještě jednou, protože je tam nádherná příroda, moře města, prostě všechno. Ale zajímalo by mě se kterou CK jste tam byla. Děkuji
Zdenka Jírová
Zajímavý článek o místě, které neznám. Hezky popsané.
Dana Kolářová
Moc hezká reportáž.
Naděžda Špásová
Korsika by se mi taky líbila. Napoleona moc neuznávám, byl to malý tyran a vztekloun, zažila jsem takové muže i u nás. Říká se tomu napoleonský komplex. Tím vám nechci brát iluze o této historické osobě. Fotky jsou moc pěkné. :-)
Zuzana Pivcová
Musí to tam být opravdu krásné. A nepotkali jste se tam s Honzou R. a jeho holkami? :-D
Marie Seitlová
Krásný článek a mě jste připomněla mou dovolenou před pár lety. Korsika je opravdu krásná, zajímavá a nezapomenutelná. Velký dojem na mě udělalo Bonifacio, také jsme jeli kolem na lodi a byl to krásný zážitek.
Marie Ženatová
Díky moc za Váš nádherný článek i fotografie. Dcera s manželem přijede právě v neděli z Korsiky - jeli tam se zájezdem z Brna a jezdí tam na kolách - jsou skutečně nadšeni krásou krajiny, ujedou denně i víc než 60 km...