Vysoké Tatry v září
Foto: autorka

Vysoké Tatry v září

28. 9. 2018

Jak již psala Hanka Práglová, naši senioři rádi jezdí do Tater. V srpnovém termínu jela Hanka a v zářijovém já, bylo nás 24. Přidala se k nám ičkařka Maruška N. s Jirkou, protože bydlí daleko, přijela ke mně, přespali a ráno jsme společně vyrazili na nádraží a vlakem s ostatními seniory směr Vysoké Tatry. Přestup v Žilině jsme zvládli a pak jen čekali, kdy se v dáli objeví ty krásné vysoké hory.

Do Tatranské Lomnice jsme přijeli dříve a zašli si do muzea TANAPU, je moc pěkné a zajímavé. Po procházce Lomnicí jsme se ubytovali a čekala nás info schůzka o pobytu s přípitkem a pak výborná a bohatá večeře. Krásně jsme se při čistém, horském vzduchu vyspali, bohatě nasnídali a pak už nás každý den čekaly toulky a výšlapy horským terénem. Našim seniorům nic neorganizujeme, každý ví, kam se chce podívat, ale pokud potřebuje pomoc, poradíme.

Během pobytu jsme navštívili Smokovce, Hrebienok, Jamské, Štrbské, Popradské, Zelené pleso, Skok, Rainerovu útulňu, Bielikovu chatu, Slezský dóm, Solisko a pár lidí se dostalo i na Lomnický štít. Bylo méně turistů, a tak zrána byli ještě lístky. Počasí bylo nádherné, bez mráčků a viditelnost výborná. Pokud nám některý den po túře zbyl čas, zajeli jsme se podívat do královského města Kežmaroku nebo do Popradu. Někteří využili i nabídku hotelu a jeli na výlet na Pieniny na pltě nebo do Levoče a na Spišský hrad. 

Dovolená na hotelu Morava uběhla a jsou jen vzpomínky na krásné scenerie Tater, nádherné počasí, pěkné večery u pivka nebo vínka při přednášce a filmu o Tatrách nebo při harmonice. Tak snad příští rok znovu a ičko se může přidat.                                                                                   
Jen jelen už tam nebyl, byl někde v lesích, vždyť začíná říje, a nebo ho měla Hanka předplaceného ?

Hodnocení:
(4.8 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Překrásné záběry - náladovky !
Jana Kořítková
Ahoj Maruš, moc pěkný článek. Měli jste na krásném výletě i luxusní počasí.
Jana Kollinová
Vysoké Tatry jsou nádherné. Mám na ně nezapomenutelnou vzpomínku. S manželem jsme v Tarách prožívali nádherný týden. Co mě uchvátilo, byly obrovské smrky s větvemi těsně u země, v Krušných horách takové nebylo vidět, vzduch voněl a na pasece jsme se mohli počátkem června opalovat a vedle jsme měli ve zbytcích sněhu chladit pití.
Zdenka Jírová
Tatry jsou krásné , před mnoha lety jsme v Tatranských Matliaroch trávili rodinnou dovolenou s dětmi. I s nimi jsme prochodili většinu jmenovaných cílů. Bylo to nádherné. V Nízkých Tatrách jsem byla měsíc v lázních Lúčky. Neopakovatelná příroda. I v zimě je tam krásně.Moc vzpomínám.
Naděžda Špásová
Maruško, v Tatrách jsem nikdy nebyla a jak to vypadá, tak ani nebudu, ale tvoje fotky jsou moc pěkné, tak jsem se pokochala aspoň takhle. :-)
Eva Mužíková
Majko super fotky i článek. Já jsem byla v Tatrách na pobytu jen jednou ve Slezkém domě v létě...
Dana Kolářová
Vydařený pobyt. :-)
Hana Rypáčková
Bylo tam jistě krásně..
Lenka Hudečková
Majko, překrásné fotky a pěkné povídání. Já jsem v Tatrách nebyla už řadu let, ale kdysi jsme bydleli v hotelu Volha a do Moravy jsme chodili do bazénu :-)
Jana Šenbergerová
Marie, díky. Teď si budu držet pěsti, ať se to nekryje s prázdninovými aktivitami našich vnoučat.
Dagmar Bartušková
Majko, ráda jsem si článek přečetla. Krásné fotky, diky!
Zuzana Pivcová
Moc hezké a líbí se mi, jak se, holky, navzájem doplňujete.
Helenka Červenka
...navštívená místa. Oba turnusy měly nádherné počasí a to jen umocňovalo naše zážitky.
Helenka Červenka
Taky jsem zavzpomínala a na fotkách poznávala navš
Dana Puchalská
Ano, tam se to skutečně změnilo. Ani jsem některá místa nemohla poznat.
Věra Ježková
Maruško, moc hezké fotky. V Tatrách jsem byla s přítelem před několika lety, bydleli jsme v Popradu; ráda jsem si zavzpomínala. :-)
Eliška Murasová
Majko, tak jsem si díky Tobě přivolala vzpomínky na Tatry, je tam velmi krásně, obzvlášť když se povede počasí.Jo a před pár léty nechodil pod okna hotelu jeden jelen, ale měl s sebou celé stádo. Díky, pěkný článek i fotky.
Marie Novotná
Jano,v plánu to mají a zase budou dva termíny.Myslím,že plánují o prázdninách.
Jana Šenbergerová
Maruško, už jednou jsme o Tatry kvůli nemoci přišli, ale pokud se tam budete chystat příští rok, počítejte s námi, prosím, neradi bychom o ně přišli.
Marie Seitlová
Maruško, nevím o jakých vrtochách to mluvíš, byla jsi fajn a zapomněla jsi na své starosti. V Pátek jsem Marušku s Jirkou provedla městem a přichystala překvapení - na náměstí nás čekala Květinka s Pepou a přišla i Hanka. Bylo to příjemné setkání ičkařů.
Marie Novotná
Hanko,milé-jsem moc ráda,když vidím milé lidičky,kteří mají pochopení pro moje,,vrtochy"a nálady.Moc mile jsi mne překvapila hned na nádraží ve čtvrtek večer při návratu. :-) Děkuji za čas se mnou.Poděkování i pro Květku.Popovídání bylo milé.Díky.
Hana Práglová
Ano.Tatry jsme si oblíbili. A jak už jsem několikrát tvrdila. Když objednávám dovolené,připlácím za počasí a taky atrakce. Tentokrát to byl kamarád od Smolíčka. !!! Maruško,jsem ráda,že jsmem měla možnost se stebou a tvým synem na chvíli b našem městečku potkat. Z mé strany to bylo milé!!
Marie Novotná
Nevím,kdo může za to,že zrovna v tom týdnu,kdy jsme byly na Moravě bylo tak nádherné počasí.Co vím jistě je to,že tam bylo krásně a to ne jen počasí.Ale super lidi a prima prostředí.Majce patří veliký dík,starala se o nás jak o vlastní a já se synem byla ÚPLNĚ bez starostí a užívala si Tater plnými doušky.Dík patří i Hance,která mi nabízela tento pobyt už loni a v neposlední řadě patří dík celému íčku za to,že jsem tyhle lidičky z Bohumína poznala a potkala.Jelen byl určitě Hankou podplacen. :-) Moc hezky jsi to napsala.