Kysané zelí. Vyrobte si doma vlastní zásobárnu zdraví
Ilustrační foto: pixabay.com

Kysané zelí. Vyrobte si doma vlastní zásobárnu zdraví

28. 9. 2018

Kysané zelí je podle průzkumů dobrou a zároveň levnou prevencí před vznikem rakoviny jater, plic a tlustého střeva. Během procesu kvašení v něm totiž vznikají takzvané izotiokyanáty, které mají silně protirakovinné účinky. Navíc je kysané zelí doslova napěchované vitamíny a probiotiky. 

Není nic snadnějšího, než si takovou „zásobárnu zdraví“ vyrobit doma. Nemusíte mít ani speciální keramický hrnec - zelák. Zelí můžete naložit třeba do zavařovací sklenice. Jak na to?

Zelí a také nádobu pečlivě omyjte a vysušte. Zelí nastrouhejte, anebo nakrájejte najemno do větší mísy a zasypte solí. Na kilogram zelí budete potřebovat 20 g soli - pozor, měla by to být kuchyňská sůl bez jódu! Nakrájené či nakrouhané zelí zasypejte drobně kmínem. Někdo přidává do zelí také cibuli či nakrájená jablka, ale to nedoporučujeme, je lepší přidat cibuli až do zelí zkysaného, například při přípravě salátu. Nechte zelí v míse tři až čtyři hodiny odpočinout, aby pustilo šťávu, poté zelí důkladně vymačkejte a postupně pěchujte do připravené nádoby. Dbejte na to, aby ve vrstvách zelí nezbyla vzduchová bublina.

Pozor, nechejte pod uzávěrem sklenice či keramického hrnce trochu místa, zelí pustí další vodu a v nádobě tak mírně nabyde. Pak už jen sklenici uzavřete víčkem, anebo fólií, kterou upevníte provázkem či gumičkou. Nechejte zelí první dva dny při pokojové teplotě a pozorujte, zda začíná kvasit - bublat. Pak nádobu uložte na chladnější místo s teplotou cca 5 -15 stupňů. Kontrolujte, zda je nad zelím voda, aby k zelí nemohl vzduch. Za 4-5 týdnů už můžete ochutnávat.

A na závěr, proč je kysané zelí tak zdravé?

- Obsahuje velké množství vitaminu C, vitamin K, ale také železo, vápník, zinek či hořčík
- Umožňuje lépe bojovat proti únavě a zvyšuje obranyschopnost organizmu
- Snižuje krevní tlak
- Působí proti onemocnění trávicího traktu
- Působí protizánětlivě
- Podporuje detoxikaci těla i krvetvorbu
- Působí proti různým formám zhoubných onemocnění, ale i degenerativnímu onemocnění mozku.

A jak říkají babičky: zelí srdce rozveselí. Tak dobrou chuť.

 
Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Kysané zelí? Ano, třikrát ANO!
Zuzana Pivcová
Já se musím pochlubit, že jsem dostala minulý rok zelí od Honzy a bylo výborné.
Eva Mužíková
Také mám takový šikovný zelňák, nakládám do něj ale spíš čalamády.
ivana kosťunová
Ještě jsem zelí nenakládala, a už mě taky napadlo, že bych to mohla zkusit. Ale že by to bylo tak jednoduché, jako v tomto popisu ?
Hana Rypáčková
MOJI VEGANI STROUHAJÍ A ZAKYSÁVAJÍ RŮZNOU ZELENINU, ALE RYCHLE TO SNÍ...
Ladislav Vesecký
Ano, nakládám každý rok 8.10. v garáži. Na zimu skvělá zásobarna vitamínu. A pak ta zelňačka z něho. Mňam.
Dagmar Bartušková
Zelí mám ráda na všechny způsoby, tedy i kysané. Nikdy jsme ho ale doma nenakládali. Kdo by si chtěl nechat zasmrádnout byt a ta "práce" s tím. Dalo a dá se snadno koupit hotové, a to bohatě stačí.
Dana Puchalská
Ano Mirku, v bytě je to "nejhorší" biologická zbraň. To chce kolíček na nos.
Mirek Hahn
Kdysi jsme si zelí doma vykysali... Bylo výborné. Potíž byla v tom, že jsme zelák měli v bytě. Sdílet jeden životní prostor s kysajícím zelím bylo peklo......
Dana Puchalská
Ano zelí je lahůdka. Máme doma starý zelák na cca 50 litrů. A to tu jsme prosím jenom 2. Kysané zelí můžu kdykoli a je to vynikající. Mňam.
Hana Práglová
JARUŠ,my nakládáme zelí každoročnė.Už spoustu generací.Krom návodu my ještė přidáváme vinný list a křen.Kdybys bydlela blíž,určitė bychom ti přidēlali.
Jarmila Komberec Jakubcová
Zkousela jsem zelí nakládat. Vždy to byla jedna velká katastrofa