Módní přehlídka našich modelek v Písecké bráně opět okouzlila
FOTO: Anna Pleslová

Módní přehlídka našich modelek v Písecké bráně opět okouzlila

2. 10. 2018

Písecká brána je  víc než jen nádherný prostor s neopakovatelnou atmosférou. Je to přímo místo magické. A naše modelky dostaly již  počtvrté  možnost prezentovat se právě tady, v rámci Babího léta  v pohybu, který organizuje Praha 6 a organizace Porte.

Je to vždy výzva, na kterou se neskutečně těšíme. Myslím, že každým rokem se posouváme dál, i když základní pilíře zůstávají stejné. Představujeme vždy butik, versus second hand. To pro porovnání, a taky abychom divačkám dali tip  na zajímavé obchody. Máme vždy  program s hosty. Tentokrát to byly 3 kreativní umělkyně „Šamamky“. Mladé ženy, které se představily workshopem a přivezly i ukázky svých prací.

Také jsem mohla představit dalšího muže v našich řadách. Pana Slávu Doušu. Tento báječný člověk si získal srdce nás všech už při zkoušce v buticích. A nejenom nás, ale i diváků a divaček a  celého osazenstva Písecké brány. Je to prostě náš benjamínek. 

Modelky a model oblékli outfity z butiku Office Mode, kde se prodává především značka Rosenbaum. Tato česká modní značka je na trhu od roku 1907, dědí se z generace na generaci a stále představuje vysokou krejčovinu českého odívání. Modely této firmy doplnila klasická anglická móda firmy Michaela Luisa. Všechny modely byly nádherné, ve slušivé dámské délce. Klasika je prostě věčná, to rezonovalo i v hledišti.

V druhé části přehlídky jsem představila modely ze Second Paris. To  je užasný second hand. Okouzlil nejenom mě, ale i modelky a modela. Naší přehlídku přišli podpořit i majitelé tohoto butiku, paní Mária a Vladimír Tarcalovi. Užili si s náma báječnou atmosféru, která vládla od 11 hodin až do večera. Všichni jsme si to báječně užívali hned od rána, kdy začaly česat kadeřnice ze střední školy Centrum odborné přípravy technicko-hospodářské, obor kadeřník, v doprovodu pana učitele Romana Maďara. Zároveń s nimi začala kouzlit i naše vizážistka společnosti Mary Kay Pavla Zajíčková.

Za zvuků nádherného mixu francouzské hudby začal nácvik choreografie, ladění modelů podle pořadového čísla, poslední úpravy. Vzrušení, nadšení, trošku obavy, ale hlavně očekávání bylo cítit na všech stranách. Bylo to úžasné, ale tak rychle tu uteklo! Domů si modelky odnášely výborný pocit a radost, stejně jako i nádherný balíček kosmetiky od české firmy Vivaco, která byla partnerem akce.

Děkuji všem - pořadatelům, partnerům, kadeřnicím, vizážistce, modelkám a modelovi, hostům i diváčkám a divákům, kteří se přišli podívat a podpořili nás. Děkuji fotografovi Václavu Burlemu a kameramance Danuši Kubátové, jejíž video také brzy zveřejníme. 

Hodnocení:
(5 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alice Krylová
Dobrý den. Děkuji za fotoreportáž ze zajímavé a skvěle připravené přehlídky, i když jsem ji měla možnost shlédnout pouze zde. Ráda bych se vyjádřila k problematice obnažených paží modelky, která předvádí šperky. Souhlasím s tím, že tílko zřejmě nezapadá do celkové koncepce přehlídky, přítomnost fotek ve fotoreportáži Elen Zajíčková řádně odůvodnila. Nesouhlasím s tím že by obnažené paže byly pro zralé modelky dogmaticky nepřijatelné. Dle mého názoru vždy záleží na příležitosti, ale především na postavě modelky. A opálená štíhlá dáma na fotkách má paže pěkně tvarované a to že "nejsou mladé" není dle mého názoru důvodem, aby je měla za vše situací zahalovat. Mnohdy má nehezké paže žena, které je třicet let a přece takové ženy vidíme v šatech bez rukávů a nijak nás to nepřekvapuje. Krásná žena se nemusí stydět za to, že je zralá. A nedokonalost a přirozenost ke kráse, té opravdové kráse, patří. AŠ
Danuše Stočesová
Milá paní Lancová, náš model pan Douše je opravdu originální, velmi pozitivní a skvělý člověk. Moc jsem mu přála a byla jsem šťastna , že jsem s ním hohla přehlídku zakonšit. Krásné Babí léto přeje všem Danuše Také Vám paní Lancová, se srdečným pozdravem
Hana Lancová
Milá Elen. Moc se mi líbí váš model, pan Douša. Bohužel v této věkové kategorii jsem ještě žádného odvážlivce ve Zlíně nenašla. Tak alespoň dva šikovné mladé muže: Jonáška a Jiřího. :o)))
Danuše Stočesová
Ctěl abych ještě jednou poděkovat a to velmi vřele,že jsem se mohla zúčasntit jako modelka na Píecké bráně. Jsem toli vděčná, že tam bylo plno. Místo bylo úžasné. A paní stylistka paní Elen Zajíčková nemírně hodná ke všem, s tím, že měla hodně práce.Já si také myslím, jako paní Jana Kolínová, že ženy mohou být krásné v každém věku.Přeji moc krásné časy, Danuš
Jana Kollinová
Opakuji se, ale obdivuji modelky pro jejich odvahu a chuť prezentovat krásu ženy bez ohledu na věk. Nebo lépe řečeno, žena, pokud chce, může být elegantní a zajímavá bez ohledu na věk. Kdo umí, umí!
Alena Várošová
Děkuji za objasnění situace paní Zajíčkové a jinak určitě souhlasíte se mnou,že by mohla mít rukávek.Jinak je to krásná žena v seniorském věku.
Alena Tollarová
Jsem moc ráda, že jsem byla součástí této krásné akce. Písecká brána, jen pár kroků od Pražského hradu, má neskutečné kouzlo. Když jsem se postavila před diváky a začala mi zpívat Edith Piaf Non, Je ne regrette rien, roztřásla se mi kolena a ani nevím, jak jsem se dostala zpět do zákulisí přehlídky. Děkuji jak Elen Zajíčkové, která mi vybrala modely, ve kterých jsem se cítila jako doma, tak všem ostatním, kteří se podíleli na báječné atmosféře, samozřejmě včetně diváků. Model se šálou jsem si koupila a bude mi připomínat hezké chvíle. Díky, milé i60, tahle země opravdu není jen pro mladý( :)
Elen Zajíčková
Dobrý den! Když už mluví paní Alena o detailu., tak chci upřesnit, že foto v tílku, není součástí modní přehlídky . Je to reklamní foto šperků, které vystavovaly naši hosté, kreativní umělkyně Šamamky , a bude použito pouze pro jejich účely. Fotografka poslala všechny fotky společně. proto byly společně zveřejněny. Celá přehlídka byla o formální módě, tedy o klasice a krásné dámské délce a detailech pro dámu zzralého věku. věku,
Margita Melegova
Parada, moc pekne, je na co se podivat, organizatori si zaslouzi pochvalu, zajem svedci i o kvalite prehlidky.
Eliška Murasová
Přehlídka super, všechny jste štramandy, máte můj velký obdiv za odvahu! Parádní prostory a velká zásluha všech těch kolem!
Alena Várošová
Fotky i článek se mi líbí,vybrané modely i modelky též.Důležité je,že se přehlídka povedla a že jste si ten krásný den všichni v pohodě užili.Ba naopak u opálené profesionální modelky na které je již vidět věk,že nepatří mezi nejmladší triko s krátkým,vlastně žádným rukávem není přípustné hlavně ne na přehlídce.Foto 46 a tuším 34. Ale to je jen můj názor a nakonec to je jen detail.Hezký den.
Dagmar Bartušková
Módní přehlídka v režii paní Eleny Zajíčkové byla tak jako vždy úchvatná. Výběr modelů skvělý. Slova díků jsou zde právem na svém místě. Rovněž velký dík patří paní Pavle Zajíčkové za náš skvělý make up. Fotografie jsou krásné. Jen mě tak trochu mrzí, že ačkoli byly mé dva nadherné modely šatů pečlivě vybrány, nejsou k nim vidět nohy, a tím celý model vlastně tolik nevynikne. Asi už na mě nezbyl materiál. :-) . Ale díky moc za to, že jsem alespoň dostala prostor na fotkách společných, kde mé modely dostaly ten patřičný glanc.
Marie Doušová
Krásné a inspirující fotky za které dík . Přehlídka modelů se Vám podařila a věřím , že jste si to ženy náležitě užily. Škoda , že jsem to nemohla vidět na živo.
Zuzana Pivcová
Hlavně to jsou velmi sympatické a pohodové fotky, které svědčí o tom, že takový ráz měla i celá akce. A to je dobře. Nějaká závist, řevnivost a zlomyslná kritika tu nemají místo. Díky všem.
Danka Rotyková
Moc pěkná přehlídka, milé tváře a hezké oblečení. Gratuluji všem modelkám, všechny máte "šmrnc"!
Eva Mužíková
Přijela jsem, viděla jsem, byla jsem nadšená....
Jitka Hašková
Byla to báječná přehlídka. Smekám před Elen Zajíčkovou, která to vše zorganizovala. Moc jsem si to užila jako divačka.
Danuše Stočesová
Milí přátelé, vše bylo úžasné, tým, všichni , kteří na této akci pracovali. Děkuji Vám všem, že jste přišli a všem kolegyním, že byli tak milé. Místo bylo úžasné, opravdu magické, příjemná kavárna. Vše mělo vysokou úroveň a neopakovatelnou skvělou atmosféru.Mějte se všichni krásně Danuše
Ilona Kolářová
Souhlasím, bylo to opravdu moc pěkné, krásné, ..........:)
Věra Ježková
Dojmy prvomodelky: sympatičtí lidé, skvělá organizace, krásné modely, velice hezké prostředí, pohoda, dobrá nálada, hodně diváků, příjemné závěrečné posezení, dobrý pocit ze sebe. Překvapení v podobě krásného kosmetického balíčku. Děkuji moc všem, kteří se na úspěchu přehlídky podíleli. A samozřejmě Ivance K., která mě vybídla, abych se přihlásila. :-)
Libor Farský
Je to super! Jen je škoda, že u modelek nejsou uvedena jejich jména.
Helena Votíková
Elen, moc, moc povedená přehlídka, podmalovaná nádhernou hudbou. Díky všem za příjemné odpoledne.
Libuše Heulerová
Připomnělo mi to super prožitý den. Hlavně "šoumena" Slávka. Aktivní a bezva publikum, které nám hodně tleskalo. Užili jsme si spoustu legrace a zábavy. Hlavně díky starostlivosti Elenky Z. a maskérky Pavlínky Z.. Za to jim patří velikánský dík!!!
Dana Kolářová
Blahopřeji paní Zajíčkové k organizaci módních přehlídek. Moc dobře vím, co obnáší připravit akci ať už módní přehlídku či s jiným tématem.
Dana Puchalská
Krása a fotky super. Už se těším na video.
Jana Šenbergerová
Pěkně prezentováno i zdokumentováno. A inspirativní nejen pro zúčastněné. :-)