Extrémní léto vyžaduje extrémní servis strojů
FOTO: Mountfield.cz

Extrémní léto vyžaduje extrémní servis strojů

2. 10. 2018

Máme za sebou extrémně horké léto. V mnoha dnech padaly teplotní rekordy, tráva byla často seschlá, místy i vypálená a nemuselo se tolik sekat. Ale když už se sekalo, tak motory strojů dostaly kvůli extrémním teplotám a extrémní prašnosti hodně zabrat. Proto je jejich posezónní servis nezbytný.

Co všechno se mohlo s vaší sekačkou či traktorem stát? „Filtry jsou kvůli prachu zanesené. Pokud je nevyčistíte nebo nevyměníte, projdou jimi mikročástice a jsou unášeny do motoru. Pak se stane, že se rychle může opotřebit píst, pístní kroužky i ložiska,“ říká Pavel Klička, ředitel odboru servisu a náhradních dílů ze společnosti Mountfield. Když se filtr zcela ucpe, motor nemá správnou směs, ztrácí výkon a zanáší se sazemi, což může vést k extrémnímu opotřebení i poškození. Prach se může snadno dostat i do míst, kde nejsou kryté kluzné části – například do zadních náhonů nápravy. Když se nevyčistí a nepromaže, i zde hrozí rychlé opotřebení. Na co bychom neměli při posezónní údržbě zapomenout? Každý stroj by se měl v první řadě dokonale vyčistit. U sekaček či traktorů je potřeba vyměnit olej, zkontrolovat svíčky, filtry, vyčistit je, případně vyměnit.

02.jpg

Někteří šikovnější uživatelé sami zvládnou nabrousit nůž, ale problém už může nastat s jeho vyvážením, což je hodně důležité, aby nedošlo k poškození ložisek klikové hřídele motoru nadměrnými vibracemi. Na tuto činnost už je lepší navštívit autorizovaný servis, stejně jako například na opravu a seřízení pojezdu či veškeré operace v motoru, jako je např. seřízení otáček, změření ventilových vůlí a tlaků ve válci atd. Odborný technik specializující se na zahradní techniku dokáže také snáze odhalit počínající problém a včasným servisním zásahem zabránit rozsáhlejšímu poškození stroje. Zejména údržbu strojů s benzinovým motorem rozhodně nepodceňujte. Například motory benzinových pil nebo křovinořezů pracují i v rozmezí 10 až 12 tis. otáček, proto se často setkáváme s jejich poškozením v důsledku zanedbané údržby.

03.jpg

V Mountfieldu probíhá od 1. října tradiční akce Posezónní prohlídky zdarma, kdy za servis stroje zákazník ušetří a na startu nové sezóny ho bude mít dokonale připraven. Kromě prohlídky stroje zdarma jsou i výhodnější ceny údržby a na vybrané náhradní díly je sleva až 30 %. Jako bonus pak na každého zákazníka, který navštíví v rámci Posezónních prohlídek servis Mountfield, čeká jako dárek voucher na slevu 100 či 200 Kč (podle druhu servisovaného stroje) na libovolný předvánoční nákup.  

Více na www.mountfield.cz

Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

britrodukt.png

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA