Velké dýňové šílenství
Ilustrační foto: pinterest.com

Velké dýňové šílenství

6. 10. 2018

Začíná jejich čas. Čas těch obrovských oranžových koulí nebo malých různě pokroucených zelených, bílých či žlutých potvůrek. Někdo je miluje, pro někoho jsou symbolem amerického svátku Halloween, který tady nemá co dělat.

Dýně už dávno nejsou jen surovinou pro přípravu chutných a zdravých pokrmů, ale staly se především dekorací. Právě k tomu mnozí lidé pěstují nebo kupují dýně, které jsou speciálně pouze okrasné. Jiní ovšem místo toho, aby zavařovali a zpracovávali dýně jedlé, obětují ke zkrášlení domů, bytů a zahrad i je.

Zkrátka, ozdoby z dýní vstoupily do našich životů, pevně se tam usadily a právě teď jejich silná pozice začíná být zase vidět. Stačí se rozhlédnout po zahradnictvích, hobbymarketech, oknech domů a zahradách. Začínají být všude, ať už přírodní, skutečné nebo ve formě různých dekorací, které je napodobují.

Dýně se staly symbolem toho, že léto je definitivně za námi, dny se zkracují a zima není až tak daleko, jak se může zdát. Čím dříve se stmívá, tím více se ukazuje, jak všemožně se dýně dají využít, když jsou pěkně vydlabané a osvětlené.

Tak tady je malá inspirace, jak se dá nyní s dýněmi různých velikostí, tvarů a barev kouzlit.

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Karel Boháček
Tak halloween nenávidím a tuhle reklamu na cizí svátek neberu paní Hofmanová..Co takhle udělat si vlastní sváteční tradici - třeba Svátek lucerniček ?
Zuzana Pivcová
Malé okrasné dýně jako ozdoba na stůl se mi docela líbí. Pro halloween zatím stále nemám moc pochopení. :-D
Dana Puchalská
Bojím, bojím......
Zdenka Hillová
Moc hezké fotky ( šikovné ručičky i nápady super)
Věra Ježková
Parádní příšerky. :-)
Zdenka Jírová
Moc hezké fotografie se skvělými náměty na podzimní dekorace. Obdivuji ty umělce, kteří se pustí do řezání dýní. Mám zkušenosti jen s hokaidó a máslovou dýní, ze kterých vařím výborné polévky, ale rozřezat je , je pro mne velký výkon.
Danka Rotyková
Nádherné. Někteří lidé jsou naštěstí nejen šikovní, ale také nápadití. Díky nim mám příjemné chvíle, když se pokouším alespoň jednu dekoraci napodobit. Díky všem, kteří nám dávají inspiraci.
Libor Farský
Nádherné ! Jsou to vlastně ukázky ryzího lidového umění i v 21.století.
Jana Šenbergerová
Mám čas dýní ráda. Jak ukazuje fotogalerie, jsou nejen poživatelným, ale i nádherným materiálem k vyjádření radosti ze života.
Alena Vávrová
Dík za inspiraci, podobný věneček na vchod. dveře se chystám vyrobit. Jinak - letos se mi urodilo dýní málo, tak na dekoraci mi moc nezbývá. Já je raději zpracuji. U dcery v zahradnickém centru v MB mají dnes a zítra Dýňobraní...