Věnec ozdobí vaše dveře. Můžete si jej sami vyrobit
Ilustrační foto: pinterest.com

Věnec ozdobí vaše dveře. Můžete si jej sami vyrobit

10. 10. 2018

Dříve rozhodně nebyly obvyklou ozdobou, v posledních letech se jejich obliba rozšířila. Na domovních a bytových dveřích se objevují věnce ve všech ročních obdobích, už dávno nejde jen o ty vánoční. Jak na ně?

Z obyčejných dveří dokáží udělat zajímavý objekt naznačující, že je za nimi domácnost, ve které žijí lidé, s vkusem a citem pro krásu. Mohou být jarní, letní, podzimní, zimní nebo vytvořené tak, aby vyjadřovaly nějakou sváteční událost, například Velikonoce či Vánoce. Dají se koupit, ale to správné kouzlo zpravidla mají ty, které si obyvatelé domu či bytu sami vyrobí.

Není na tom nic těžkého, v hobbymarketech či obchodech s pro kutily a umělce se nyní běžně dají koupit základy věnců z umělé hmoty, do které se snadno připevňují nejrůznější květiny či ozdoby. Stejně tak základ může sloužit drát smotaný do kruhu nebo kruh vytvořený z proutí.

Možností, jak vytvořit věnec na dveře je neuvěřitelné množství a kdo této zábavě propadne, velmi často pak vyrábí několik věnců ročně, podle toho, jak se období mění a co příroda nabízí. Protože někdo nedá dopustit na ty sestavené výhradně z přírodních materiálů, někdo naopak preferuje květiny a dekorace umělé, které vydrží v dobré kondici i několik let.

Každopádně je to hezký trend. Jde jen o to mít nápad, chuť si trochu zatvořit a naučit se věnec sestavit tak, aby ho nezničil první poryv větru nebo déšť. To znamená, že je rozdíl, zda je  na dveřích v chodbě činžáku, kde mu žádný vítr a déšť nehrozí nebo na venkovních dveřích domu, nad  nimiž není žádná stříška. No a pak nezbývá než doufat, že se žádnému sousedovi či kolemjdoucímu věnec nezalíbí natolik, že ho neukradne. Protože právě s tímto rizikem se milovníci tohoto způsobu výzdoby domů a bytů mnohdy setkávají. Ale přesto lidí, kteří si na dveře dávají věnce přibývá.

Tady je malá inspirace, jak krásné a rozmanité mohou být v různých ročních obdobích.

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marcela Pivcová
To je typ dekorací, které se mi líbí. Jen bych někdy ve věnci nebo jiné dekoraci vynechala něco, co vypadá až příliš umělé, nebo i tu figurku. Mí sousedé z obou stran na patře mají na dveřích věnce, takže já pro změnu vyrábím ikebanu do keramické misky a tu obměňuji podle ročních období.
Zdenka Jírová
moc hezké, také jsem tomu kouzlu podlehla.
Jarmila Nedvídková
Vánoční, velikonoční, jarní, podzimní nám zdobí vstupní dveře celý rok. Věnečky, věnce si roky vyrábím pro potěchu sobě, kamarádkám. A nejen věnce. Věruško na skleněné dveře si můžeš vytvořit věnec, nebo co napadne tvé tvořivé ruky z barev na sklo. Já naše do obýváku ozdobila mandalami..
Věra Ježková
Krásné, na dveřích se mi líbí. Na své skleněné, vedoucí z chodby na balkon, z něhož teprve vcházím do bytu, si ale věnec dát nemůžu.
Jana Šenbergerová
Každý jiný a všechny krásné.
Danka Rotyková
Díky za inspiraci, zkombinuji suché trávy a květy s hliněnou figurkou kočičky.
Dana Puchalská
Krásné dekorace.
Libor Farský
Kdo umí, potěší.