Krátká procházka v podzimní zahradě
FOTO: autorka

Krátká procházka v podzimní zahradě

14. 10. 2018

Tak jsem si udělala znovu malou, ale o to hezčí procházku v Botanické zahradě v Malešicích. Mám ráda květiny všeho druhu, a kdyby to bylo jen trochu možné, měla bych i já domua takovou krásu. 

Chtěla jsem se podívat hlavně do skleníku. A udělala jsem víc než dobře. Byl všední den - dopoledne a já tam byla úplně sama. Když ovšem nebudu počítat paní zahradnici, která měla plné ruce  práce se zaléváním. Ale i tak si našla chvilku, aby mi dobře poradila, jak na pokojovku, která letos začala záhadně uvadat.

A potom jsem se prošla venku a fotila. Našla jsem tam dost zajímavých keřů a stromů, které teď na podzim doslova hrají nádhernými barvami.

Roste tam i krásný citronečník trojlistý. Nyní obalený malými  plody. Taky mě zaujaly dva druhy javoru. A krásný ořešák černý, na kterém bylo hodně plodů. Jeho nádherně žluté listy doslova svítily mezi ostatními stromy. 

Takže, kdo má rád krásné barvy podzimu, ať se podívá na fotografie, které jsem přiložila k článku. 

Je tam i prodejna květin, kde je možnost  koupit i sazenice keřů.  A teď na podzim tam mají krásné chryzantémy. A ceny jsou více než slušné.

A jak mi sdělila paní zahradnice, budou v listopadu Dny otevřených dveří. Proto budou mít návštěvníci možnost navštívit i ty prostory, které jsou jindy pro veřejnost uzavřené.

Víc se dozvíte na www.skolajarov.cz

Fotografií mám dost a dost. Ale všechny jsem je nepřiložila, protože si myslím, že stejně nejlepší je vidět tu krásu na vlastní oči.

A to nejdůležitější ..... Vstupné se neplatí. 

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.