Krátká procházka v podzimní zahradě
FOTO: autorka

Krátká procházka v podzimní zahradě

14. 10. 2018

Tak jsem si udělala znovu malou, ale o to hezčí procházku v Botanické zahradě v Malešicích. Mám ráda květiny všeho druhu, a kdyby to bylo jen trochu možné, měla bych i já domua takovou krásu. 

Chtěla jsem se podívat hlavně do skleníku. A udělala jsem víc než dobře. Byl všední den - dopoledne a já tam byla úplně sama. Když ovšem nebudu počítat paní zahradnici, která měla plné ruce  práce se zaléváním. Ale i tak si našla chvilku, aby mi dobře poradila, jak na pokojovku, která letos začala záhadně uvadat.

A potom jsem se prošla venku a fotila. Našla jsem tam dost zajímavých keřů a stromů, které teď na podzim doslova hrají nádhernými barvami.

Roste tam i krásný citronečník trojlistý. Nyní obalený malými  plody. Taky mě zaujaly dva druhy javoru. A krásný ořešák černý, na kterém bylo hodně plodů. Jeho nádherně žluté listy doslova svítily mezi ostatními stromy. 

Takže, kdo má rád krásné barvy podzimu, ať se podívá na fotografie, které jsem přiložila k článku. 

Je tam i prodejna květin, kde je možnost  koupit i sazenice keřů.  A teď na podzim tam mají krásné chryzantémy. A ceny jsou více než slušné.

A jak mi sdělila paní zahradnice, budou v listopadu Dny otevřených dveří. Proto budou mít návštěvníci možnost navštívit i ty prostory, které jsou jindy pro veřejnost uzavřené.

Víc se dozvíte na www.skolajarov.cz

Fotografií mám dost a dost. Ale všechny jsem je nepřiložila, protože si myslím, že stejně nejlepší je vidět tu krásu na vlastní oči.

A to nejdůležitější ..... Vstupné se neplatí. 

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Dano jsi úžasná, přímo profesionální botanik, Díky.
Eva Mužíková
Povídání a fotek týkajících se květin a keřů není nikdy dost. Děkuji za seznámení i s mnohými neznámými.
Věra Ježková
Danko, potěcha pro oko, a tím i pro duši. Díky. :-)
Marie Seitlová
Pěkný článek a moc hezké fotky květin.
Libor Farský
Nádherné
Hana Rypáčková
Hezká procházka. Koukám, že v zalévaných zahrádkách všechno, i jarní kvítí kvete o sto šest. Sasanky mne překvapily..
Naděžda Špásová
Danko, botanická zahrada je krásná a tvoje fotky to dokazují. :-)
Jana Šenbergerová
Díky za krásnou podívanou a přiblížení mnoha rostlin mně neznámých.
ivana kosťunová
S průvodkyní jako jsi ty, bych se tam určitě ráda podívala...
Zuzana Pivcová
Mnohokrát jsem jela kolem dlouhou linkou 177 z Bohnic na Jižní Město, ale nevěděla jsem, že ten park je botanická zahrada. Určitě se tam podívám.