Jednoduché dekorace z listí ozdobí váš byt
Ilustrační foto: pinterest.com

Jednoduché dekorace z listí ozdobí váš byt

18. 10. 2018

Někdo podzim nenávidí, někdo miluje. Každý ale musí uznat, že zlaté listí, které k němu patří, je nádherné. Někdo v něm jen tak rád brouzdá, někdo z něj umí vytvářet umělecké díla.

Málokdo někdy v životě odolal přinést si domů z podzimní vycházky nějaké mimořádně krásné zlaté či červené listy. Zpravidla je dáme mezi dva papíry a čekáme, že uschnou. Většinou zajímavá barva trochu vybledne, list je zkroucený, příliš křehký, tak ho pak vyhodíme. Existují však metody, jak podzimní listí uchovat krásně barevné a v takové kondici, aby nějaký ten týden i déle zkrášlovaly naše domy a byty.

Ideální je namočit je do směsi glycerinu a vody v poměru jedna ku jedné. Stačí směs nalít do igelitového sáčku, do něj umístit listí a pár dnů je tam nechat. Je třeba, aby v sáčku bylo co nejméně vzduchu, osvědčené jsou sáčky na suchý zip, ze kterých se vzduch vytlačí a ony se pak utěsní. Listí se pak uchová barevné a ne křehké, takže se z něj dají tvořit různé dekorace.

Někdo listí natírá bezbarvým lakem, někdo do něj ještě přidává třpytky. Jde o to, že se tak listy zpevní a uchová se jejich barva. Pak se dají například navazovat za stonky na nitě a tvořit z nich girlandy na zavěšení do oken. Nebo je na nitích zavěšovat na suché větve ve vázách. Nebo je třeba lepit na papír a tvořit z nich pozoruhodné obrazy.

Oblíbené jsou i věnce na dveře tvořené ze suchých listů. Nyní existuje spousta prodejen zaměřených na výtvarné práce všeho druhů a v nich se dá získat řadu cenných rad, jaký fixační prostředek či lepidlo se na podzimní listové dekorace osvědčuje nejlépe.

Takže, listí zlátne a padá. Je ten pravý čas si ho začít všímat a přestat podzim spojovat jen s nepříjemnými stránkami, jako například faktem, že se dny zkracují a ochlazují. Podzim je krásný, jen je třeba si toho umět všímat a využít to.

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Půvabné dekorace.
Marcela Pivcová
Díky za dobré rady, myslím, že se mi budou k mé tvorbě hodit.
Marie Seitlová
Pěkné, díky za inspiraci.
Danka Rotyková
To je úplné kouzlo s barvami. Díky za inspiraci.
Věra Ježková
Hezké, ráda jsem se podívala. Umělecká díla vytvářet neumím.
Dana Kolářová
Fajn.
Dana Puchalská
Barevný podzim mám ráda odjakživa. A dekorace jsou za minimálně 10 *.
Jana Kollinová
To je nádhera! Děkuji za zprostředkovaní kouzla podzimních barev a aranžmá. 10*