Jednoduché dekorace z listí ozdobí váš byt
Ilustrační foto: pinterest.com

Jednoduché dekorace z listí ozdobí váš byt

18. 10. 2018

Někdo podzim nenávidí, někdo miluje. Každý ale musí uznat, že zlaté listí, které k němu patří, je nádherné. Někdo v něm jen tak rád brouzdá, někdo z něj umí vytvářet umělecké díla.

Málokdo někdy v životě odolal přinést si domů z podzimní vycházky nějaké mimořádně krásné zlaté či červené listy. Zpravidla je dáme mezi dva papíry a čekáme, že uschnou. Většinou zajímavá barva trochu vybledne, list je zkroucený, příliš křehký, tak ho pak vyhodíme. Existují však metody, jak podzimní listí uchovat krásně barevné a v takové kondici, aby nějaký ten týden i déle zkrášlovaly naše domy a byty.

Ideální je namočit je do směsi glycerinu a vody v poměru jedna ku jedné. Stačí směs nalít do igelitového sáčku, do něj umístit listí a pár dnů je tam nechat. Je třeba, aby v sáčku bylo co nejméně vzduchu, osvědčené jsou sáčky na suchý zip, ze kterých se vzduch vytlačí a ony se pak utěsní. Listí se pak uchová barevné a ne křehké, takže se z něj dají tvořit různé dekorace.

Někdo listí natírá bezbarvým lakem, někdo do něj ještě přidává třpytky. Jde o to, že se tak listy zpevní a uchová se jejich barva. Pak se dají například navazovat za stonky na nitě a tvořit z nich girlandy na zavěšení do oken. Nebo je na nitích zavěšovat na suché větve ve vázách. Nebo je třeba lepit na papír a tvořit z nich pozoruhodné obrazy.

Oblíbené jsou i věnce na dveře tvořené ze suchých listů. Nyní existuje spousta prodejen zaměřených na výtvarné práce všeho druhů a v nich se dá získat řadu cenných rad, jaký fixační prostředek či lepidlo se na podzimní listové dekorace osvědčuje nejlépe.

Takže, listí zlátne a padá. Je ten pravý čas si ho začít všímat a přestat podzim spojovat jen s nepříjemnými stránkami, jako například faktem, že se dny zkracují a ochlazují. Podzim je krásný, jen je třeba si toho umět všímat a využít to.

bydlení
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciáního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i spciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA