Malaga
Foto: autorka

Malaga

22. 10. 2018

Toto andaluské město, které u nás proslavila nostalgická píseň, leží (na rozdíl od Triany - říční přístav v Seville) u moře. Kdosi prohlásil, že je to jedno z nejkrásnějších maloměst světa. S krásou souhlasím, ale půlmilionové město se v našich poměrech nedá rozhodně nazvat maloměstem. Zatímco u nás začíná podzim, tady je léto v plném proudu. Příjemné pláže, vlahé teplé večery, ceny srovnatelné s našimi, usměvaví ochotní lidé. To je to, proč je dobré sem nejen přijet, ale i se vracet. Letenka vás přijde cca na 3000 Kč (někdy i méně), pronajaté auto na pět dní 100 eur + benzín. I ubytování se dá najít za velmi slušné ceny. Potraviny nepočítejte, ty byste doma spotřebovali také.

Malaga byla založena v 8. století Féničany a dnes je jedním z nejstarších měst na světě. S uměním se tu setkáte na každém kroku – můžete si vychutnat expozice věnované sklu a křišťálu, klasickým automobilům, soudobým instalacím a samozřejmě dílům Picassa, který se zde narodil. Projděte se po Paseo del Parque okolo banánovníků a krásných fontán a poté zamiřte do starého města, abyste uhasili žízeň v jedné z místních hospůdek.

https://www.tripadvisor.cz/Tourism-g187438-Malaga_Costa_del_Sol_Province_of_Malaga_Andalucia-Vacations.html

Toto jižní pobřeží Španělska září čistotou a bělostí. Krásná městečka s řadou bílých stavení ve stráni se táhnou od Malagy až po Gibraltar. Vždy mají část pobřežní s teplými písčitými plážemi a pueblo s malebnými uličkami a náměstím. Romantika je tu všudypřítomná. Exotické palmy, strelície, ibišky, kamélie…, pouliční umělci s typickými jihoevropskými melodiemi, kavárny, hospůdky a příjemná obsluha.

A až uvidíte v přístavu lodě, které sem plují, a zanotujete si onu slavnou píseň, tak načerpáte energii, která vám vydrží po celý zbytek sychravého podzimu u nás ve střední Evropě.

No ver en Málaga. Neshledanou v Malaze.

 

Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Poprvé jsem se s tímto slovem setkala v uvedené písni jako dítě. Hrávali ji před hlášením v místním rozhlase. Pak ve spojitosti s Picassem. Velmi vnadný článek i fotografie, ale myslím, že se spokojím s nimi. Zatím.
Vladislava Dejmková
Mohu potvrdit vše, co se tady píše. Byla jsem před pár lety v Andalusii nedaleko Malagy a během 10-ti denního pobytu jsme si dvakrát udělali výlet místní dopravou do Malagy. Moc s nám tam líbilo. Město má kouzelnou atmosféru a každý si tam najde to své.
Alena Vávrová
Článek jsem si ráda přečetla a všeříkající fotky prohlédla, díky.
Věra Ježková
Blanko, hezký článek i fotky. Písničku umím, notovala jsem si v hlavě. :-)
ivana kosťunová
Dcera tam byla v létě na pozvání kamarádky, která tam žije. Její dojmy v podstatě totožné, jenom ve španělských rodinách se žije podstatně skromněji, než to navenek vypadá. Ale Španělé jsou přátelští a pohodoví.
Alena Tollarová
Na shledanou bohužel asi ne, ale fotky jsem si prohlédla ráda.
Jiřina Votavová
Andalusie je opravdu krásná, ale i celé španělské pobřeží. ☺ Měli jsme to štěstí ji před pár lety navštívit už v březnu s CK za 6.990 s polopenzí ve 4* hotelu s vnitřním bazénem. Moře bylo ještě studené. Celý týden svítilo sluníčko a chodili jsme v krátkém rukávu. To se nám už asi nepoštěstí, ale ráda se tam někdy vrátím. ☺ Zajímá mě, na kolik vás tedy vyšel tento soukromý pobyt? Dík. ☺
Naděžda Špásová
Blanko, krásné fotky. :-)
Dana Puchalská
Musí to tam být opravdu krásné. Fotky jsou parádní. Děkuju.
Zuzana Pivcová
Cestovala bych hned. Článek mě úplně nalákal. Díky, Blanko. Věcné, a přitom čtivé, s pěknými fotkami.