Fotoreportáž: Kdyby
Foto: autorka

Fotoreportáž: Kdyby

23. 10. 2018

Již od května byla v našem kalendáři u dne 22. září poznámka "sraz Pardubice“ a v hlavě plán. Když pojedeme do Čech, tak si konečně splníme dvě přání. Moci si zanotovat  "vím, kde se stýká tam u Mělníka tok řeky Labe s Vltavou“ a na hoře Říp  pronést " to je ta země zaslíbená, zvěře a ptáků plná, medem oplývající“. 

Čtvrtek 20. září – brzy ráno vyjíždíme autem, první cíl Mělník. Po prohlídce města a posezení při kávě pokračujeme do Štětí, kde máme zajištěno ubytování. V pozdním odpoledni se procházíme po břehu Labe a žasneme nad šířkou řeky. Do penzionu se vracíme přes město a jsme zaskočeni množstvím cizinců.

Pátek 21. září – po osmé hodině se setkáváme s Alenou a Zbyňkem Tollarovými, kteří se stali našimi průvodci. Zvládli jsme výšlap na Říp, zajeli na dubickou vyhlídku, prošli se v Terezíně. Zde jsme se rozloučili a sami pokračovali do Litoměřic. Prožili jsme krásný sluneční den, který byl zakončen bouří. Ale to už jsme byli zpět v penzionu.

Sobota 22. září - po snídani vyjíždíme do Pardubic na setkání spolužáků. Domů jsme se vrátili v neděli odpoledne s kupou krásných zážitků, o některé se s vámi ráda podělím.

A kde jsou ty "KDYBY“? Bylo jich opravdu hodně, zmíním pouze některé.

Kdyby se nekonala setkání íčkařů, tak neznáme osobně prima lidičky, mezi nimi i Alenu a Zbyňka.

Kdyby nebyla Alena ochotná s námi vyšlapat na Říp, tak jsme neměli komentované výhledy do kraje.

Kdyby s námi nejeli Alena se Zbyňkem do Dubice, tak jsme byli ochuzeni o nádherné výhledy na údolí Labe a východní část Českého středohoří.

Kdyby Alena nebyla hrdá na svůj rodný kraj, tak jsme se nedověděli mnoho zajímavých věcí.

Kdyby Alena a Zbyněk neměli čas, tak by naše toulání Českým středohořím nebylo tak zajímavé.

Aleno a Zbyňku, ještě jednou děkujeme.

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Díky za vaše komentáře, všechny moc potěšily. Elenko, my se tam asi taky podíváme znovu. Chci projít Roudnici a Budyni. Ali, výlet ve vaší režii byl prima, Všem, co se vydají příští týden na Říp, přeji pěkné počasí a dobrou náladu, Hanko, bezva shrnuto. Ještě jednou děkuji.
Hana Rypáčková
A tak patriotismus , to je ten správný dárek republice k narozeninám. Pokračujme v tom i další roky.
Olga Štolbová
Aničko díky. ***** Kdyby nebylo íčko, také bych nepoznala tolik senzačních lidiček ze všech koutů naší půvabné země. A také spoustu míst, které jsme společně navštívili. Kdybych neznala Álu a Zbyňka také bych nešla po druhé a doufám, že ještě mnohokrát, na "posvátný" Říp. Věřím, že 30.října, tam půjdeme i kdyby pršelo. Jedině snad KDYBY padaly trakaře, bychom to asi vzdaly. Pojďte také....
Dana Puchalská
Mně nezbývá nic jiného než napsat jedno jediné slovo k r á s a.
Marie Ženatová
Aničko díky moc za nádherný článek i fotečky...
Eva Mužíková
Super fotky, super povídání, super " Kdyby ".
Zuzana Pivcová
Dobře, že zde to bylo samé pozitivní vyřešení toho Kdyby. Díky, Tollarovi jsou velmi ochotní, to vím.
Naděžda Špásová
Aničko, potvrzuji, že jste si vybrali moc hezká místa. Vím to, protože tam všude jsem taky byla. Fotky jsou opět moc hezké. :-)
Alena Vávrová
Jó, to naše "kdyby" je moc prima ♥ !
Marie Seitlová
Moc pěkný článek a hlavně fotky. Líbí se mi Kdyby ….
Jitka Hašková
Bezva článek. Těším se na 30.října, až půjdeme na Říp.
Věra Ježková
Mně se Alenin lokální patriotismus moc líbí. Doufám, že si ho v úterý užiju.
Elena Valeriánová
... dám...
Elena Valeriánová
Kdybych mohla sám 100 *, za článek, za fotky, za Alenu a Zbyňka. Toužím se tam vrátit a Aničko, na základě tvých fotek objevit více z Litoměřic, podívat se do Mělníka, Štětí. Tak snad příští rok (když nám pánbůh zdraví dá.) Děkuji za krásný clanek a super fotky a též za popisky.
Alena Tollarová
Aničko, moc na ten den s vámi vzpomínáme. Bylo to bezva, až na ten opar, ale s tím nic nenaděláme. Příhodu s kaštanem fakt nevymyslíš a už vůbec nenaplánuješ. Na to, kolik bylo hodin, jste v Litoměřicích stihli hodně. No a Štětí? To je zkrátka průmyslové město a co pamatuji, bylo plné zahraničních dělníků.