Létám ve snu i ve skutečnosti
Foto: autorka

Létám ve snu i ve skutečnosti

1. 11. 2018

Také jste měli nebo ještě míváte sny, ve kterých létáte? Kdysi jsem někde četla, že za to může chudokrevnost. U mě bych tomu věřila možná tak ještě při hubenosti v mládí, ale pak už sotva. Příčiny se tedy asi nedopátrám, ale určitě v něčem vězí.

Někdy jsem ve snu spíš kráčela než letěla. Na počátku bylo několik kroků jako při rozběhu na trojskok a najednou jsem stála a pak šla ve vzduchu a divila se, že se tam udržím. Jindy jsem na nějakém vyvýšeném místě klasicky rozpřáhla ruce a začala plout vzduchem tempy podobnými plavání stylem prsa. Někdy to byly lety třeba jen v místnosti nebo na zahradě, jindy ve větších výškách - nad městy, širokými údolími a vysokými horami. Jednou, a to bylo moje maximum, jsem letěla nad zeměkoulí, vnímala jsem její zaoblení, kontinenty i oceány.

V reálném životě jsem zatím letěla vždy jen s leteckými společnostmi a jednou vojenským speciálem. Zvláště po otevření hranic jsem takto letěla, kromě cest na dovolenou, v rámci svých služebních povinností ve vojenském archivu tolikrát, že už jsem si trochu zvykla. Leteckou dopravu mám ráda, ale určitý neklid zažívám hlavně při startu dodnes a jsem docela ráda zase na pevné zemi. V současnosti už letím jen jednou do roka na dovolenou a i to už záhy skončí. Delší lety mi nejsou fyzicky příjemné, takže let mimo Evropu bych si asi už nevybrala. Jedna senzibilka mi sdělila, že jsem v minulém životě havarovala s letadlem, proto na jedné straně záliba v létání, na druhé přetrvávající obavy. Věřím, že to mnohé z vás pobaví, ale nemusíte tomu věřit.

A moje Věřte - nevěřte? V jednom snu jsem přijela někam učit (to se mi díky dřívějšímu povolání němčinářky zdálo často) a ta třída byla podle sdělení někde úplně jinde než škola. Musela jsem se tam dopravit. Posadili mě do nějaké těsné kabiny, kde jsem byla sama. Když jsem se vydala na cestu, věděla jsem nabeton, že mířím "jinam", řekla bych, do jiného rozměru. Byla to pouhá fantazie nebo předzvěst toho, co mě čeká? Let na jinou planetu nebo do nebe? Nevím, jednou to jistě pochopím. A vám děkuji za pochopení už dnes.

Hodnocení:
(5 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.