Zimní street style v zahraničí
Ilustrační foto: pinterest.com

Zimní street style v zahraničí

27. 10. 2018

Zajímavé kombinace nového a starého oblečení. Tak se dá nejjednodušeji vyjádřit to, co velmi často nosí lidé vyššího věku v zahraničních metropolích jako je New York, Paříž či Londýn. Právě tam často blogeři a módní fotografové loví snímky náhodných kolemjdoucích, kteří jim připadají zajímaví.

Stalo se módou fotit obyčejné, neznámé lidi na ulicích a pak jejich snímky zveřejňovat na portálech a v časopisech zabývajících se módou. Samozřejmě s jejich svolením. Jde o ty, kteří ochotně zapózují těm, kteří řeknou: Nezlobte se, že otravuju, ale líbíte se mi, jsem módní bloger, můžu si vás vyfotit?

Jedním z těch nejznámějších je Ari Seth Cohen, bloger, který jako první začal na ulici fotit lidi vyššího věku. Donedávna se totiž takoví lovci náhodně potkaných zajímavých lidí jaksi pochopitelně zaměřovali především na mladé slečny. Jenže tento muž si začal všímat dam ve věku nad šedesát. A ukazuje, že móda může být hrou, ať je nám dvacet nebo devadesát. V různých městech dělá momentky žen v seniorském věku, prostě žen, které ho něčím na ulici upoutaly.

Je dobré si takové fotky někdy prohlédnout. Proč? Protože pak mnohé ženy přejdou pocity typu: Nemám co na sebe, tohle se už na mě nehodí, toto je staré, to se si už na sebe nemůžu vzít. Ukazuje se totiž, že mnohé dámy, které jsou zvyklé se pohybovat celý život ve městech plných obchodů s nejnovější módou, ve skutečnosti často nosí bizarní kombinace starých věcí, mnohdy takových, které by jiné ženy už dávno označily za nenositelné. Neutrácejí za módní výstřelky, ale řadu let nosí věci kvalitní, které ladí do mnohdy podivných kombinací. Nebojí se barev, jsou evidentně hravé a odvážné.

Zkrátka, nic pro vyznavačky elegance a minimalismu. Takové cíle si blogeři vybírají, prostě  ženy něčím vybočující z průměru. Takže tady je malá ukázka toho, co vše se dá potkat v evropských metropolích v chladných dnech. Může to být inspirace pro blížící se zimu.

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Nic pro mne.
Elena Valeriánová
Já si nemohu pomoci, ale ty dvě na titulce mi připadají jako maškary. Líbí se mi modely na obr. 1 a 5.
Eliška Murasová
Klidně bych si vybrala některé jednotlivé kousky.
Dagmar Bartušková
Některé modely jsou fakt přes čáru.
Elen Zajíčková
Kombinace starého s novým je to, co mě baví. I proto na módních přehlídkách kombinuji butik se second handem. Modely, které vytvoříte z vintage oblečení v kombinaci s novými doplňky jsou pro mě daleko zajímavější, inspirativnější a nenudí. Vytvoříte si je na míru a sladíte je s vaší náladou a přímo na míru vaší osobnosti. To se u uniformního oblečení těžko docílí. Samozřejmě, i tady platí , všeho s mírou.
Eva Mužíková
Nebyla jsem v Paříži ani v Londýně, ale na nádraží v Liberci. Tam stála na peroně sedmibarevná cestující, pořád jsem na ní čučela, abych si tu barevnost zapamatovala. Ještě ve vlaku jsem si to opakovala. Zelené boty, fialové ponožky, černé kalhoty, černobílá jakási košile, červená bunda, růžovozelená šála, žlutá kabelka.......To byl děs...,
Zuzana Pivcová
Praha je v tomhle hodně benevolentní, protože tu je hodně cizinců a ti chodí oblečeni taky všelijak. Lidé si sebe navzájem moc nevšímají, tedy ani oblečení. A pokud si prohlédnou, tak z toho nemají žádnou viditelnou legraci. Když si vzpomenu na svou pubertu a nepadnoucí módu (před mini) a posměšky, jak ve své hubenosti vypadám, tak jsem se málem bála vyjít z domu, ale na lepší módu nebylo. Dnes kdybych měla klaunské oblečení a kolem sebe hada, tak to nikdo nezaregistruje. :-D
Dana Puchalská
Je to aspoň veselá móda. 3,6,8 nejsou až tak špatné. U obrázku 3 se mi líbí dáma vlevo. Ten kabát je nádherný.
Ivona Lachová
Jak tak koukám, ony dámy si prd co dělají z toho, co mnohdy na sebe oblékly bez ladu a skladu (nahastrošily). A mnohdy jsou to krásné věci a kvalitní materiály, jak soudím.
Věra Halátová
Pro mne, možná ten modrý "model" na osmém obrázku. Dala bych pryč ty šály, zapnula bych si kabát a tašku dala přes tělo. A určitě bych si nedala k tomu všemu modrému zelenou čepici.
Věra Ježková
Já bych mohla č. 1, 5, 9. Až na ty pokrývky hlavy.
Alena Tollarová
Super! Jdem do toho? Na shledanou v prosinci na setkání ve žlutém domě.