Zveme naše čtenáře na předvánoční setkání s názvem "Verše psané životem"
Ilustrační foto: pixabay.com

Zveme naše čtenáře na předvánoční setkání s názvem "Verše psané životem"

24. 10. 2018

Když jsem letos na jaře objevila portál i60, netušila jsem, jak moc mi vstoupí do života. Už několikrát jsem se od té doby přidala k těm, kteří si význam této bohulibé instituce pochvalují a sami se na ní podílejí.

Ale mimořádně mne zaujala rubrika Próza/ Poezie. Začetla jsem se do ní s velkým zaujetím, někdy i dojetím…a napadlo mě, že by možná stálo za to, vedle pravidelných módních přehlídek, zkusit jednou i přehlídku veršů. Výhradně z pera spolutvůrců našeho portálu!

A protože poezie krásně ladí s hudbou, oslovila jsem také Lubomíra Müllera, našeho známého kolegu z Ostrovačic, který, ač povahou samotář, disponuje mnoha talenty, včetně hudebního. Přijal. A tak jsem po dlouhém vybírání k němu seskládala půvabné básně i vtipné říkanky, které se zrodily pro potěšení a obdiv všech íčkařů…

Vedle nekorunované královny veršů Zuzany Pivcové budou na programu Hana Šimková, Zdeněk Horenský, Oldřich Čepelka, Elena Valeriánová, Jitka Chodorová, Eva Zavadilová, Lidmila Nejedlá, Květa Chobotová, Jana Šenbergerová, Eva Mužíková, Alena Várošová, Marie Bartošová a další, jejichž verše se pokusím co nejlépe zarecitovat. Každý si tak může rozbalit svůj osobní dáreček, plný hudby a poezie…

Udělejte si čas a přijměte naše pozvání na vánoční nadílku s názvem

Verše psané životem aneb Předvánoční setkání portálových básníků,

ve čtvrtek 13. 12. 2018 e 14 hodin v divadle Skautského institutu na Staroměstském náměstí.     

Básníky i prozaiky srdečně zve a na viděnou se těší redakce „i60“ a Hanka Švejnohová    

 

A ještě poznámka za redakci: Tímto prosíme uvedené autory o souhlas s veřejnou interpretací jejich básní. Toto setkání zároveň využijeme k vyhodnocení našeho projektu Příběhy naší republiky, tedy zváni jsou také autoři příspěvků, kteří se do něj zapojili. 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Polednová
S radostí přijedu na setkání a těším se.
Dana Puchalská
Není zač. Jsem ráda, že jste se děvčata dohodly. :-) :-) :-)
Marie Novotná
S p.Jasenskou jsem domluvena.Dano P.Děkuji .
Dana Puchalská
Libuško optám se. Ale až zítra, paní Lenka Jasenská říkala, že kdyby měl ještě někdo zájem ať jí zavolá. Tel. číslo je uvedené. Zavolám jí ráno a dám určitě vědět. Ano????
Libuše Křapová
Danko, je možné ještě se přihlásit? Můžu si objednat dvoulůžkový pokoj?
Dana Puchalská
Není zač. Jsem ráda že jsem mohla alespoň takhle pomoct. Přece se nebudete v noci trmácet vlakem domů. Není to žádný 5*hotel, ale myslím si, že na to přespání stačí. A do Břevnova je celkem pěkné spojení MHD.
Eliška Murasová
Danko, děkuji za info a ochotu!
Dana Puchalská
Informace o ubytování. Jsou rezervované 3 dvoulůžkový pokoje. Cena 350.- za osobu. Příjezd po 10 hodině. Jedná se ubytování v Koleji Hvězda. Zvoníčkova 1927/5 Praha 6 - Břevnov. Je to blok 1. Rezervace je psána na paní Lenku Jasanskou. Telefonní kontakt 776 582 832. U té budete mít i bližší informace. Kdyby se cokoliv změnilo dejte jí vědět včas.
Marie Novotná
A já1x-děkuji.
Elena Valeriánová
Paní Puchalská, prosím, napište si ještě mě a Zdenku Žichovskou jako zájemce o ubytování. Takze 2 kusy :-) Děkujeme moc. To by bylo senzační, kdyby to vyšlo.
Eliška Murasová
Děkuji!!!
Dana Puchalská
Dobře budu si vás děvčata psát do notesu, abych v tom měla systém a ne binec.
Eliška Murasová
DankoP., já a Majka Seitlová bychom měly také zájem, tak si nás prosím připište,děkujeme!
Dana Puchalská
Dobrý den děvčata, která sháníte přespání 13.12.2018.Zítra mi dá paní Lenka vědět. Poptá se na rezervacích. A pochopitelně i cenu. A ptala se kolik postelí by měla zabukovat ( zarezervovat). Tak jsem jí řekla že asi 6. Je to zodpovědný člověk co neslibujeme, ale rovnou jedná.
Marie Novotná
Děkuji D. P., určitě bych nebyla sama,kdo by se ubytoval.
Dana Puchalská
Pro Marii Novotnou. Je to udělané z bývalých kolejí pro studenty. Najít v Praze a v prosinci za tuhle cenu ubytování na 1 noc je zázrak. A platí se až tam. Ještě se optám přítelkyně, její kamarádka dělá v Praze (v podobném typu ubytování). Dnes s ní budu mluvit. Určitě nezapomenu.
Danuše Onderková
Ač ráda, nemohu se dostavit. V ten den mne čeká operační zákrok, ale budu na vás myslet.
Marie Novotná
Nezná někdo z pražáků toto ubytování ? https://www.booking.com/hotel/cz/cvut-v-praze-suz.cs.html?aid=339530;label=36984_rec-hotel-2col-cta-1_v2-;sid=ef48b8cf2e0a8c4a4d5a6e4a83d8dd9e;all_sr_blocks=146871401_103311820_0_0_0;checkin=2018-12-13;checkout=2018-12-14;dest_id=-553173;dest_type=city;dist=0;hapos=1;highlighted_blocks=146871401_103311820_0_0_0;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srepoch=1540632711;srfid=dbf60a82538953b4525e62b96b4cd41c4aea5302X1;srpvid=40bf43022a150005;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl
Elen Zajíčková
To je pro me opravdový vánoční dárek. Poezie je to, co mě rozněžňovalo v mládí stejně jako i ve zralém věku. Podbarvená hudbou a charismatem úžasného pana Mullera , tak to bude zážitek! Moc se těším, že ho opět uvidím , a hlavně uslyším naživo.
Marie Doušová
Určitě to bude krásné odpoledne a věřím , že se podaří někomu něco z tohoto odpoledne natočit a nám co se nemůžeme účastnit přinese zážitek na videu. Dík.
Marcela Pivcová
Bohužel, všechny akce, které se konají ve středu a ve čtvrtek, jsou pro mne nedostupné. Práci ve škole nemohu odvolat, ani přeložit na jiný den, a také mne nemůže nikdo zastoupit. Takže - snad někdy, až se bude nějaká velká akce konat jiný den v týdnu.
Elena Valeriánová
Dobrý večer, až nyní, po celodenním shonu, mám čas číst komentáře. Hanko, jsem z Jesenických Mikulovic. Nocleh v Praze bych uvítala a vidím, že by nás bylo více. Třeba nám někdo pomůže. My přespolní tu naši stověžatou moc dobře neznáme a tak abychom se tam neztratily.
Jitka Hašková
Určitě přijdu, abych se setkala s kamarádkami a kamarády z celé republiky. Recitace budou určitě bezvadné, když budou spojeny s hudbou.
Marie Seitlová
Také se budu snažit na setkání přijet, ale také se přimlouvám na dřívější začátek, abychom se mohly zúčastnit i z druhého konce republiky.
Lidmila Nejedlá
Těším se, přijedu, souhlasím a budu pečlivě naslouchat. Díky za pozvání.
Alena Várošová
Dobrý večer,byla jsem velmi překvapena když mi kamarádka zavolala s oslovením Zdar, ty mediální hvězdo!.Nevěděla jsem,co to na mě zase šije! Nevěřím svým očím,že by mě vybrala redakce i když na popud paní Hanky Švejnohové toho si velmi vážím a moc děkuji.Už dlouho nic nepíši,ale radost se dostavila Já venkovanka,ráda přijmu pozvání,protože Prahu vůbec neznám a při té příležitosti bych se setkala se známými a přece neznámými lidmi a okoukla tu naši stověžatou. Určitě bych prosila taky o nocleh s kamarádkou,které je taky členkou tohoto portálu.Hezký večer všem.
Alena Vávrová
Ráda bych přijela, to určitě ano, uvidím. Je to ještě dlouhá doba, i když vím, jak strašně rychle uteče...
Jana Šenbergerová
Děkuji za pozvání i to, že jste si vybrali také z mých rýmovaček. S prezentací souhlasím, ale s účastí zatím nepočítám. :-(
Ilona Kolářová
Doufám, že přijedu, pokud mi nic do toho nevleze.
ivana kosťunová
Už to mám zapsané v diáři, snad mi tentokrát do toho nic nepřijde. Chtěla bych se připojit k Eleně ohledně času té akce. Zřejmě to není technicky možné, ale pokud by to přeci jenom nějak šlo, přimlouvala bych se taky za dřívější začátek. Nerada řídím potmě :))
Marie Ženatová
I já velmi ráda prožiji odpoledne se všemi pozvanými, ale nejvíce se zajímavými básníky, kteří skutečně umí nádherně psát...
Hana Rypáčková
Ráda prožiji odpoledne s básníky íčka...
Marie Novotná
Děkuji za pozvání. Na otočku to asi nebude. Pokud najdu nocleh v dobré cenové relaci, určitě si ráda poslechnu poesii i jiné a dorazim.
Věra Ježková
Dávám svolení pro případ, že budu patřit mezi další.
Hana Švejnohová
… a pozvání platí samozřejmě pro básníky, prozaiky i nepsavce.. :-)
Hana Švejnohová
Eleno, a z kterých Mikulovic byste přijela? Z Jeseníku, od Pardubic nebo od Znojma? To samozřejmě nic nemění na možnosti sehnat v Praze nocleh - ale s takovým předstihem by to snad šlo... Kdybyste nic nesehnala, mám protekci v mělnickém hotelu Ludmila, to je kousek...:-)
Olga Štolbová
Také přijdu a ráda. Nebásním a v poslední době ani nepíšu, věřím, že pozvání platí i pro mne.
Hana Čadová
Bude napečeno, uklizeno tak přijdu.
Věra Ježková
Bude-li to možné, ráda přijdu.
Elena Valeriánová
Nepovažuji se za nějakého básníka, ale samozřejmě dávám svůj souhlas s předčítáním mých neumělých pokusů o básničky. Jen mě mrzí, že to není pro nás "přespolní", když akce začíná v 15 hodin, tak to na otočku nezvládneme a sehnat v Praze nocleh?! Už jsem to zkoušela ... :-(
Jitka Chodorová
I já souhlasím s interpretací, a také se pokusím se zúčastnit osobně.Budu ráda,když to vyjde.
Zuzana Pivcová
Budu se těšit, respektive těším se už teď. :-D
Dana Puchalská
Už mám datum v notesu a těším se.
Alena Tollarová
Básnického střeva nemaje, přec mám zapsáno v kalendáři :)
Eva Mužíková
Já se z toho picnu, i já jsem PORTÁLOVÝ BÁSNÍK......Děkujiiii
Libuše Křapová
Tak to se zkusím dostavit :-)
Eva Mužíková
No to je překvapení, jásám, nevěřím:))) Souhlasím s intrepretací, jak jinak. Moc se těším.