Podzimní procházka ulicemi Teplic
Foto: autorka

Podzimní procházka ulicemi Teplic

4. 11. 2018

Přívětivé říjnové počasí mne jako spoustu ostatních lidí vylákalo na odpolední procházku.  Nezvolila jsem tentokrát Zámecký park, ale procházela jsem ulice a střed města, kde je pěkná parková úprava.  Měkké světlo podzimního sluníčka zvýrazňovalo podzimní barvy pomalu opadávajících, ale nádherně zbarvených stromů mezi domy, které lemovaly ulice. 

Neobvykle teplé počasí, které nás navštívilo i v tuto pozdní dobu, zapříčinilo, že ani vysazené květiny v parku ještě neuvadly a dále hýřily svými barvami. I vodotrysky stále vysílaly gejzíry kapek vody do okolí a ty se duhově leskly v paprscích slunce. Prošla jsem náměstí a využila sluncem osvětlenou radnici k fotografování. Prošla jsem Krupskou ulicí, která je pěší zónou. Venku seděli návštěvníci u stolků jako v parném létě a mlsali zmrzlinu či popíjeli dobrou kávu. Všude bylo plno lidí.

Došla jsem pomalu k divadlu, před kterým byla nedávno umístěna nová fontána, která svým vzhledem upozorňovala na dubský porcelán, zvaný obecně „cibulák“. Továrna si svou světovou značku uhájila i po roce 1989. Má ve městě několik podnikových prodejen, kde si můžete nějaký hezký kousek koupit, není to nijak laciné, ale je to kvalita. Budova Krušnohorského divadla je dominancí města. Bylo postaveno ve 20. letech minulého století, když původní divadlo vyhořelo. Na svou dobu velmi moderní, byl to vlastně kulturní dům. Kromě velkého sálu je zde i malý sál pro menší akce, Lidová jídelna, krásný bar pro večerní zábavu. Dále tu bylo velké kino, cukrárna, kavárna, kde se denně odpoledne tančilo, což využívali zejména lázeňští hosté a velká terasa, kde byly v létě koncerty a také se zde tančilo.

V Teplicích, kde jsou významné pohybové lázně, býval bohatý společenský život. Od divadla jsem prošla lázeňským parkem, kde byl v 70. letech minulého století postaven Kulturní dům s velkým, moderním hudebním sálem s výbornou akustikou a velmi dobrými varhanami. Bývají zde koncerty jak klasické, tak moderní hudby. Stále ještě rozkvetlým parkem jsem se pomalu vracela kolem Zámecké zahrady na stanici MHD a jela jsem domů. Provedla jsem vás jen malou částí svého města. Přijeďte ho poznat celé.

Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Zdenko, Teplice znám velmi málo a informace na soc. sítích mě od návštěvy odrazují. Ale asi se tam vydám, abych věděla a viděla. Fotografie jsou hezké.
Eva Mužíková
Teplice jsem navštívila asi před padesáti lety na pár dnů. Takže toto milé připomenutí vítám...
Lubomír Müller
Krásné a milé připomenutí města, které si prožilo hodně dobrého i zlého. Vím to, protože jsem tam žil od roku 1958 do 1975. Některé změny mu nesmírně uškodily (bourání historických ulic v 70, letech), některé pomohly (obnova zchátralých budov v posledních dvou dekádách). Je to dnes multietnické město, je zde silný arabský i ruský vliv, ale také německý. Ne vždy to přináší městu prospěch (vyjma ekonomického). Teplice opravdu miluji a vracím se tam každoročně.
Naděžda Špásová
Teplice mám blízko, takže je celkem znám. Vzhledem k tomu, že tam jezdím na oční kliniku, tak letos to bylo docela často. Letos naposledy to bude začátkem prosince. Střed města je moc pěkný. Moc hezké fotky.
Alena Vávrová
V Teplicích jsem byla několikrát za život, ale na nějaké detailnější poznávání to nikdy nebylo.
Jana Šenbergerová
Tyto Teplice neznám, jen ty nad Bečvou. Hezky jste mě jimi provedla. Dík.
Zuzana Pivcová
Teplice bohužel také neznám, ale věřím, že mají jako některá další lázeňská města svou jedinečnou lázeňsko-kulturní atmosféru. Ráda jsem se prošla a podzim mi nevadí.
Marie Ženatová
Díky za hezký článek a zajímavé fotečky města, které neznám...
Věra Ježková
Teplice neznám. Ráda jsem se prošla.
Vladislava Dejmková
Před více než 40 lety jsem si myslela, že v Teplicích budu žít. Ale můj život šel jinou cestou. Dnes bych to město nepoznala. Zkrásnělo.
Dana Puchalská
V Teplicích jsem nebyla hodně dlouhou dobu. Tam se to opravdu změnilo k nepoznání. A fontána je krásná.
Hana Rypáčková
Tak jsem se Zdenko zase do Teplic s tebou vrátila. Moc se mi tam líbilo. A keramická fontána je moc hezká...Všechno jsme tam prošmejdili, kamarád tam pracoval několik let a tak jsme hledali i Lipovku, kde se dávno tomu tancovalo..Je to hezké město a má i zajímavé okolí...
ivana kosťunová
Přeji tomuto krásnému lázeňskému městu, aby si svoji krásu zachovalo i nadále.
Ilona Kolářová
Do Teplic jsem jezdila velice často se synem když byl malý na Konzervatoř a chodila po Teplicích, než mu skončí hodina. A Kulturní dům o tom ví také své. Velice často tam zkoušel a koncertoval. Zámecký park je nádherný, určitě stojí za návštěvu jako celé Teplice.