Pozvánka na adventní návštěvu hradu Český Šternberk

Pozvánka na adventní návštěvu hradu Český Šternberk

9. 11. 2018

Pozvánka na adventní návštěvu hradu Český Šternberk

Listopad uběhne jako voda a 2. prosincem začíná adventní čas. I když návštěvní doba hradů a zámků, ovšem, že ne všech, skončila 31. října, některé památky, jak se lidově říká, jedou po celý rok.

Hrad Český Šternberk na dny začátku adventu 1. a 2. prosince jako každoročně pořádá prohlídky hradu s tématikou adventu a vánoc za první republiky, tedy v době dětství nynějšího majitele. Hrad bývá nádherně vyzdoben a vládne v něm krásná atmosféra vánoc. I já jsem byla na několika prohlídkách v minulých letech a byla jsem příjemně překvapena.

Byly to krásné celodenní výlety, prohlídka hradu spojená s obědem v Parkhotelu a potom jsem se šla spolu s manželem projít po proudu Sázavy na Poříčko a zpět. Někdy byl celý kraj lehce pocukrován prvním sněhem, jindy to zase vypadalo jako v předjaří. Tak letos uvidím, co nám to bláznivé počasí připraví. Bohužel, vzhledem k mému zdravotnímu stavu to letos proběhne bez mé účasti.

Koho osloví pozvání, neváhejte, budete příjemně překvapeni. Jen správa hradu stanovila povinnou rezervaci, formulář najdete na stránkách hradu .Je to nutné, protože o prohlídky je značný zájem.

Opustíte předvánoční shon, oddechnete si a přenesete se do dob dávno minulých, kdy panstvo nedělalo nic, jen lenošilo, kochalo se přírodou při vyjížďkách kočárem, nebo se bavilo nad šálkem něčeho lahodného s napečeným cukrovím.

Která žena by to dnes, v tomto uspěchaném světě, nebrala, zvláště pak v tento předvánoční čas. Nemám pravdu?

Děkuji kastelánce hradu Český Šternberk za poskytnutý fotografický materiál.

 

 

 

 

 Foto: mailový souhlas kastelánky hradu

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Nováková
Děkuji všem, kteří přijali moji pozvánku na adventní návštěvu. Pokud jste hrad navštívili doufám jen, že jste nebyli zklamáni..
Jana Šenbergerová
To by se mi moc líbilo. Český Šternberk je krásný hrad, nedávno jsme tam byli. Škoda, že pro nás příliš daleko.
Alena Vávrová
Bude to chtít kožich ;-). Byla jsem tam před 2 lety v září. Okolo hradu se ještě hodně opravovalo, takže byla jen prohlídka s průvodkyní uvitř.
František Matoušek
Hezká pozvánka. Budu o tom uvažovat a hlavně to lehce naznačím manželce. Ona také nesnáší zimu na hradech. Tak nevím. Mě by se to líbilo. :-)
Zuzana Pivcová
Asi by to byla hezká prohlídka. Ale s hrady mám spojenou zimu všude vevnitř, tak bych to spíš nechala na léto. tím spíš, že je to pro mě vzdálené. Ale děkuji.