Listopad, měsíc svetrů
Ilustrační foto: pinterest.com

Listopad, měsíc svetrů

5. 11. 2018

Dlouhé, teplé, měkké, volné. Často mohou nahradit kabát. Vypadají v nich dobře dvacetileté slečny i sedmdesátileté dámy. Dá se v nich chodit do práce i do přírody. Svetry by neměly chybět v žádném šatníku.

K rozhodnutí pořídit si kvalitní velký dlouhý svetr nahrává nejen současná móda, ale především teplé a suché počasí. Zatímco dříve býval podzim sychravý, deštivý a většina lidí sahala už v říjnu po nepromokavých bundách, letošní podzim přímo vyzývá k tomu, abychom se zabalili do měkkého huňatého svetru a na zahrádce restaurací popíjeli čaj nebo svařák. Rozpínací svetr je zpravidla kousek, nad kterým mnoho žen po letech řekne: jé, ten jsem opravdu vynosila.

Zatímco různé halenky či šaty často končí tak, že visí ve skříni, svetr bývá oblíben ještě dlouho poté, co je poněkud vytahaný, zkrátka už ne úplně v kondici. Dá se v něm pracovat na zahrádce, rychle ho přes sebe přehodit při krátké vycházce se psem nebo s v něm jen tak válet doma. Jde o univerzální kousek, který se hodí k džínám a teniskám stejně jako k úzkým elegantním kalhotám a botám na podpatku. Dá se pod něj nosit tričko, ale stejně jako košile nebo svetřík.

Sluší ženám štíhlým i baculatým, jde jen o to vybrat vhodnou délku, střih, případně barvu. Ale černý nebo šedý svrchní rozpínací svetr zakrývající zadní partie by měl být jedním ze základním stavebních prvků šatníku každé ženy. Když se to stane, zpravidla to končí tak, že si dotyčná pořizuje další a další v různých barvách, protože zjistí, že našla skvělého kamaráda.

Tak tady jsou některé typy svetrů, se kterých se takový věrný přítel často stává.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Nováková
některé krátké, jiné dlouhé, výběr dosti dobrý, vybrala bych si..
Slávka Kobylková
Uváděné svetry jsou spíše kabátky, a v těch bych se nemohla pořádně hýbat, dlouhé délky bund a kabáty nemám ráda, takže za mě jen svetr na boky, ten by ještě šel., ale ani takový- barvou, vzorem a střihem bych si nevybrala. Mám ráda klasiku žebrované svetry ,které jsou tak akorát, ne volné,ne krátké,sportovní. Tyto mně připadají usedlé. Prostě jak na staré babky.
Zuzana Pivcová
Líbily se mi svetry ručně pletené. Naše babička hodně pletla a po ní to zdědila sestra. Ale dávno ji to už přestalo bavit, hlavně z důvodu časové náročnosti. Dva svetry od ní jsem před lety zapomněla v hotelu v Austrálii, kam jsem je strčila do zásuvky, protože bylo teplo i na podzim. Tehdy byly svetry vzácné, dnes je všude výběr. Ale je pravda, že se mi nijak zvlášť nelíbí. Nosím tak akorát zapínací jednobarevné svetříky pod bundu po ránu do práce. Když se přes den oteplí, sbalím je do tašky. Žádná paráda.
Jitka Caklová
Jinak ve stejném svetru vypadá mladá udržovaná žena a jinak 70ti - 80tiletá. Být mi 80 a vyjít na veřejnost "upravená", jako na foto 3, sedmé v pořadí, bezesporu bych pozornost upoutala :-) Nicméně mám dojem, že bych ji upoutala v tomto věku i ve všech ostatních :-)
Eva Mužíková
Také ujíždím na svetrech různých délek. Doma nosím slabé, pohodlné, nejlépe až ke kolenům.
Věra Ježková
Svetry ano. Ze zdejších bych si ovšem vybrala nejvýš č. 4 a 7. - ovšem moc listopadově mi nepřipadají.
Věra Halátová
"... by neměly chybět v žádném šatníku". PROČ? Ten model č. 4, ten je skutečně ryze podzimní, zvláště ty botičky.
Jana Gondášová
Pár jich vlastním a mám je moc ráda, ale letošní podzim nahrává spíš zimním bundám, ale galerie je inspirativní
Dana Puchalská
Ano svetr je parádní kousek v každé době a pro každou ženu. Mám je ráda. V galerii bych jsou některé skutečně pěkné.
Marie Doušová
Nádherná ukázka svetrů. Sama mám svetry ráda a vždy mám některý po ruce..