Kabáty na zimu: objemné a lehké
Ilustrační foto: pinterest.com

Kabáty na zimu: objemné a lehké

10. 11. 2018

Volné, objemné střihy a materiály, které jsou lehké a přitom hřejí. Tak by se dal jednoduše popsat současný trend zimních kabátů. Pryč je doba, kdy ženy nosily kožichy vážící několik kilogramů. Vše je nyní odlehčené, včetně kožešin.

Lehkost, pohodlí, ležérnost. To jsou slova, která současnou módu vystihují nejlépe. A je to znát i v nabídce zimních kabátů. Přesněji řečeno, nabídka je tak velká, že z ní vyplývá, že se nyní dá nosit úplně všechno. Ať si dáma vyrazí v objemném nebo naopak vypasovaném, tělo těsně obepínajícím kabátě, nikdy nebude takzvaně nemoderní. To slovo už vlastně neexistuje, nosí se prakticky všechno. Výsledkem však bývá, že některé ženy vypadají skvěle, i když mají kabát, který nosí pátým rokem, zatímco jiné si na každou sezónu koupí dva nové a pořád jim k perfektnímu nebo zajímavému vzhledu něco chybí. Právě u zimních kabátů se totiž zpravidla ukáže vkus a cit jeho majitelky, protože jde o přece jen větší investici, než je třeba nákup letního trička.

U kabátu se předpokládá, že ho budeme v zimě nosit velmi často a mnohdy i několik let. Takže zásadní ukazatel při výběru by měla být kvalita materiálu. Koupit si věc v levném řetězci, která je pomačkaná už na věšáku, avizuje do budoucna velký problém. A sice, že bude pomačkaná stále a ještě víc.

Dalším měřítkem je střih. Můžeme sice ze všech stran slyšet, že se nosí kabáty objemné a dlouhé, ale jestliže si ho koupí poněkud korpulentní dáma malé postavy, ve výsledku může vypadat jako kredenc. Přestože kypré ženy většinou myslí, že volné oblečení jejich postavu zamaskuje, opak bývá pravdou. Když mají kabát dobře střižený se zvýrazněným pasem, často pak vypadají mnohem lépe, než v takzvaném over size modelu, který naopak velmi často sluší ženám vysokým a štíhlým. Také platí, že k objemnému velkému kabátu patří úzké kalhoty, zatímco krátký vypasovaný kabátek snese ty volnější. Hlavní ale je při výběru zimního kabátu hledět i na to, zda materiál není zbytečně těžký, což se u levných modelů stává. Pamatujete na staré kožichy, které nosívaly babičky? Mnohdy to bylo, jako by na sobě člověk vláčel desetikilový batoh.

Současné kožichy jsou z takzvaných odlehčených kožešin a bývají lehké, člověk v nich má pocit jako ve svetru. Kdo si pravou kožešinu dovolit nemůže nebo je jejím odpůrcem, má letos velký výběr kabátů z kožešin umělých. Ty nyní zaplavily obchody více než tomu bylo v minulých letech. Jsou lehké, příjemné, slušivé. Ale i u nich pozor, nejlevnější modely se mohou brzy z rozkošného plyšáčka změnit ve zplihlou vytahanou věc, která kožíšek v ničem nepřipomíná.

Takže zkoušet, osahávat, všímat si váhy materiálu, toho, zda není zmačkán už v obchodě. Zimní kabát je totiž zpravidla důležitá investice, která nás může těšit řadu let nebo nám naopak viset ve skříni a vyvolávat v nás pocity: proč já si ho tehdy vlastně kupovala?

Tady je malá inspirace, jaké kabáty zpravidla nezklamou a mohou je nosit dvacetileté slečny i sedmdesátileté dámy.

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Souhlasím, že díky cenám za čištění se kabát pěkně prodraží. Nosit ho denně se nevyplatí. Raději bundu a kabát jen příležitostně. Jinak se mi ale kabáty líbí, a to i na mužích.
Dana Kolářová
Hm.
Věra Ježková
Hezké. Taky bych si vybrala (červený ne).
Dana Puchalská
Krásné kabáty. Vybrala bych si tu určitě.
Jitka Hašková
Na pohled hezké, ale pro mě k ničemu. Vypadá to, že se ani jeden kabát nedá prát v pračce. Čistírna je tak drahá, že už nekupuji nic, co bych nemohla vyprat doma. Kabáty na zimu, do mrazu mám ráda dlouhé pod kolena.
Danka Rotyková
Dnes nám paní Vratislava vybrala opravdu pěkné kabátky i kabáty, líbí se mi téměř všechny. Pro běžnou vycházku za nákupem potravin mám raději praktické kabátky, i ty se dají ale pěkně oživit barvou dalšího kousku oblečení. Všechno je to o umění kombinace, které určitě ovládá i pisatelka níže. Paní Jarmilo, máte vkus, připište si *****.
Jarmila Komberec Jakubcová
Zajímavé modely určitě bych si vybrala. Dávám přednost spíše kabátkům či bundám protože jezdím hodně autem a delší kabát je nepohodlný. Kožichy z pravých kožešin bych si nikdy nekoupila, na trhu je dost umělých, kožíšky sluší zvířátkům, které ho nosí.Nedávno jsem si koupila krásný vlněný volnější polokabát s černobílou kostkou. V kombinaci s červenými úpletovými šaty to dobře vypadá.
Marie Doušová
Moc pěkná inspirace, jsou tam hezké kousky .Dík.