Trénování paměti s Danou Steinovou
Ilustrační foto: pixabay.com

Trénování paměti s Danou Steinovou

6. 11. 2018

Listopadové dopolední programy ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí v Praze otevřeme workshopem Trénink paměti - už toto pondělí 12. 11. od 10:00.

Workshop povede Ing. Dana Steinová, předsedkyně České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging. Společnost letos na jaře oslavila 20 let svého fungování, vždyť také Dana Steinová se trénování paměti věnuje už od roku 1993. V České společnosti pořádají kurzy pro lektory a dlouhodobé kurzy trénování paměti pro veřejnost. Dana Steinová školí lektory dokonce i v zahraničí v angličtině.

Dana Steinová je obecně velmi aktivní. Má šest dětí a osm vnoučat, přesto velkou část svého času věnuje právě seniorům. Kromě toho, že v roce 1986 iniciovala vznik první univerzity třetího věku v České republice, je předsedkyní spolku Aktivního stáří EU a generální sekretářkou EURAG, nejstarší evropské organizace hájící práva seniorů, je také zakladatelkou Centra celoživotního vzdělávání. V rozhovoru pro OnaDnes zmiňuje: „Já v Centru celoživotního vzdělávání vedu obor Nedovolte mozku stárnout a absolventi mých kurzů jsou na konci každé přednášky ohromeni, co všechno si lze zapamatovat. Dodává jim to sebevědomí.”

Máte pocit, že máte problémy si pamatovat to, co potřebujete? Třeba je to jen tím, že neznáte to správné know-how. Workshop vás přesvědčí, že v skutečnosti máte skvělý mentální potenciál. „Mozek je jako sval. Když ho necháte zahálet, přestane být funkční.” říká Dana Steinová v rozhovoru pro Radiožurnál.Workshop je zdarma.

Info:
Trénování paměti, 12. 11. od 10:00, sál Minuta Skautský institut, Staroměstské náměstí 4/1, 110 00 Praha 1
ˇudálost na FB: https://www.facebook.com/events/321089392026170/
Celý listopadový program Skautského institutu najdete na tomto místě.

 

Zuzana Orlová, Skautský institut

 

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
V 9 hodin musím být u lékařky v Dejvicích. O kurzech na sedmičce vím. Ale zatím si na trénování stačím sama. Nicméně jistě je to dobrá věc.
Jitka Caklová
Děkuji za pozvání. Svůj mozek přirovnávám k šifonéru s mnoha šuplíčky, kam si ukládám věci, které potřebuji k životu a které používám. A protože není nafukovací, tak abych do něj mohla dát věci nové, potřebnější, tak musím staré, nepotřebné vyhodit, abych novým, potřebným udělala místo. Nevím, možná je to špatný názor, ale já to tak mám. Přeji Daně Steinové hojnou účast na Workshopu.
Hana Čadová
Paní Steinová kurzy trénování paměti pořádá v Praze 7 a hodně seniorů se zúčastňuje.
Hana Čadová
Pani Steinovou znám. Porodila 6 dětí a vydadá báječně.
Dana Puchalská
Zajímavé. Ráda bych přišla, ale ten den to asi nezvládnu. Doktoři mají pevné termíny, bohužel.
Danuše Stočesová
Milý přátelé, je to skutečně úžasné, že se uskutečňuje takováto akce s paní Danou Steinovou. Protože jsem průvodkyně, tak trénuji mozek pořád, ale možná, že existují ještě jiné techniky. Pokud budu mít čas, ráda se zúčastním. Osobně se učím pořád od rána do večera, v tramvaji, autobuse, využívám každý okamžik. Učení ale prokládám čtením posváných knih, aby jsem byla v rovnováze. Děkuji za informaci a s přáním krásného dne Danuše
Ilona Kolářová
To je náhoda. Zrovna včera jsem si koupila knihu Mějte paměť jako slon a ráno jsem se v ní trochu začetla a hlásím, že mám první výsledky. Pamatuji si nyní naprosto přesně, kdy namaloval Leonardo da Vinci svůj slavný obraz Monu Lisu. Bylo to v roce 1503. A teď pomůcka: 1503 výsledek příkladu 3x501. Představím si Leonarda, jak si sedl před plátno a navlékne na sebe troje originál džíny Levis´501. Řekla jsem to dnes na angličtině a všichni se málem váleli smíchy. Jsem zvědavá, jak to bude fungovat dál, zatím jsem u první kapitoly.
Libuše Křapová
Chodila jsem na U3V na procvičování paměti a byla u toho vždycky legrace :-) Nebyla jsem nehorší. A co mne pak překvapilo, byla situace, kdy na závěr jedna z děvčata, která o mně nic nevěděla a znaly jsme se jen z kurzu, za mnou přišla a zeptala se mne - "Ty jsi spisovatelka?" Tehdy jsem začínala jen uveřejňovat své první pokusy tady na íčku, nikomu jsem ses tím nesvěřovala. :-)
Zuzka Orlová
Jitko, tak zkuste přijít a uvidíte! Protože nejde o žádný dlouhodobý kurz, ale jednorázový workshop, není to závazné. Já si osobně myslím, že i když nic jiného, může být takové procvičování paměti zábava - něco jako logické hádanky a příklady. :-) A navíc se u toho potkáme s ostatními!
Jitka Caklová
Tento článek mě dovedl k článku "Lidská paměť a technika. Jak jdou dohromady?" z března 2017. Tam jsem napsala komentář, který by byl z jiného úhlu pohledu na tento článek, bezesporu naprosto nevhodný.