Škoda z lásky: Rychlá jízda
Ilustrační foto: BookAclassic

Škoda z lásky: Rychlá jízda

14. 11. 2018

Vždycky, když jsem se vracel se Škodovkou 100 z tréninků z Německa, byl jsem na dlouhých táhlých houpačkách mezi Mitterteichem a Waldsassenem vystaven pokušení. Silnice bez zatáček, krásně široká a ve výborném stavu, provoz minimální. Úplně to svádělo k vyšší rychlosti. Sice tam byla mimo obec pouze stovka, ale jak jsem měl už tu „skleničku“ vyčištěnou a motor krásně táhl, z kopce jsem těch 120km/h nádherně rozpálil. A pak už to jenom fičelo nahoru a dolů jako na horské dráze.

Používal jsem tehdy v autě walkmana se sluchátky střední velikosti, se kterými člověk vypadal jako radista. Bylo sluníčko, takže jsem měl nasazené sluneční brýle. Walkmana jsem měl zesíleného na plný výkon, protože jak rádio, tak hudba do přehrávače by nebyla přes rachot škodovky v takové rychlosti slyšet ani náhodou. Navíc jsem ještě měl z tenisu naraženou čepici s kšiltem hluboko do čela. To musel být pohled jak ze starých filmů!!!

Takže jsem vůbec nic neslyšel a nesledoval jsem provoz za sebou. A protože jsem hlavně dával pozor, abych udržel vozidlo v této rychlosti na vozovce, nevšímal jsem si moc, co se kolem mě děje. Najednou jsem periferním viděním zjistil, že na moji úroveň přijíždí zezadu nějaký sporťák, udržuje se mnou rychlost a má otevřená všechna okýnka. Hudba puštěná na maximum, že jsem ji i přes moje sluchátka v pohodě slyšel. Seděli v něm čtyři mladí kluci a civěli s úžasem na vozidlo vedle sebe. Nevěřícně zírali na řidiče, který byl vyfešákovaný jak z třicátých let! Nějakou dobu jsme jeli vedle sebe a najednou řidič zjistil při pohledu na tachometr, že oba jedeme stodvacítkou. S úžasem si ještě jednou prohlédl, co za vozidlo se to vlastně řítí „takovou rychlostí“. A následně to sdělil svým spolucestujícím. Hned na to všichni čtyři vymrštili palce nahoru, rozesmáli se a pak mi jednoznačným gestem poslali velikou poklonu.

Potom už jenom dokončili předjíždění a s hlasitým troubením zmizeli směrem na Waldsassen……

 

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Irber
Dobrý den pana Raška. Fotka stejná není, měl jsem bohužel z roku 1991 pouze 3 fotografie se Škodovkou 100. Další už jsou pouze s dětmi na tenisovém kurtu v Kastlu, což není úplně v tématu. Ta třetí fotka, kterou jsem přiřadil, je sice jenom trochu odlišná od té druhé, ale stále mi přijde přijatelnější než cizí ilustrační škodovka. Co se týče zařazení mého příspěvku, právě proto, že jsem ho našel v rubrice Auto-moto, jsem se zeptal, proč jste změnili mou zvolenou rubriku akce i60. Všechny tři moje příspěvky jsou propojené, navazující a mají logiku být umístěné spolu v jedné rubrice. A to samé se týká fotografií.... Že příspěvky jsou navazující na sebe a jsou pokračováním, jsem také dal do nadpisů, i to jste mi změnili. Přestávám tomu rozumět.....
Dana Puchalská
Pěkný příspěvek.
Jan Raška
Dobrý den, pane Irbere, článek je již zařazen v rubrice Auto-moto a s příslušným tagem. Fotku jsme dali ilustrační, abyste neměl u tří příspěvků stejnou fotografii. Pokud máte nějakou jinou originální se svým vozem, pošlete nám ji na i60@i60.cz a my ji vyměníme.
Jiří Irber
Oprava - do rubriky "akce i60"
Jiří Irber
Dobrý den, mohu mít dotaz na redakci i60? proč jste z mého příspěvku odstranili mojí originální fotografii škodovky z roku 1991 a nahradili jí ilustračním fotem? A také se chci zeptat, proč jste tento můj příspěvek nezařadili do rubriky i60 - Škoda z lásky, ale umístili jste ho do rubriky Můj svět? Děkuji předem za odpověď.