Adventní inspirace: klasika i novinky
Ilustrační foto: pinterest.com

Adventní inspirace: klasika i novinky

21. 11. 2018

Věnec a čtyři svíce, ideálně červené. Tak to je klasika, kterou si většina lidí představí pod pojmem adventní věnec. Blížící se advent je však časem i dalšího zdobení domů, bytů, oken, dveří i zahrad. Někdo dává přednost klasice, jiný eleganci, někdo rád experimentuje každý rok s novými barvami i motivy.

Klasické adventní věnce se však staly nejtypičtějším symbolem, označujícím, že se blíží Vánoce. Mohou přinést spoustu radosti z očekávání svátků i pěkných chvilek při posezení u svíček. Přinášejí však i spoustu stresu a situací, kdy od svíček chytne nějaké ta ozdoba na věnci a požár je tu.

Právě proto je výroba adventního věnce složitější, než výroba jiných vánočních dekorací. Kdo se do ní pouští sám, měl by si uvědomit, že pracuje s ohněm a hořlavými materiály. Ale myslet by na to měl i ten, kdo si věnec kupuje. Samozřejmě ne všichni výrobci a prodejci totiž dodržují zásadní bezpečnostní předpisy, které by při sestavování takových věnců dodržovány být měly.

To znamená, že svíce musí být umístěny na nehořlavé podložce, a to tak, aby nepřišly do kontaktu se všemi těmi ozdobami či větvičkami, které je obklopují. Když se to povede, pak už je na každém, jaký model adventního věnce letos zvolí. Nabídka v obchodech a na obrázcích v časopisech je rok od roku větší.

Tak tady je malá inspirace, co vše je možné si pod výrazem adventní věnec představit.

 

Hana Charvátová pro i60

 

 

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Vybrala bych si, ale ne ty zvířátkové. Věnce nedělám – nemám potřebu. Stačí mi jeden koupený.
Danka Rotyková
Líbí se mi všechny věnce. Nekupuji jej v obchodě, ale vytvářím si svůj vlastní. Má to 2 výhody : tahle práce je pro mne potěšením a ještě ušetřím.
Jana Šenbergerová
Vybrala bych si, ale dělám si takový věnec-nevěnec pokaždé trochu jinak. Použila jsem už různé barvy svíček, ale nejvíc se mi líbí červené.