Zázvorové kapsle ocení i lidé s citlivým žaludkem
FOTO: Kitl.cz

Zázvorové kapsle ocení i lidé s citlivým žaludkem

20. 11. 2018

K posilování imunity, udržení normální hladiny tuků a cukru v krvi i k zajištění normální funkce trávicího a oběhového systému. Zázvor lidé užívají dnes a denně.

Čerstvý, formou kapslí, koření nebo třeba jako sirup na přípravu čaje. S jeho účinnými látkami pracují i lékaři. Ti nejlepší letos vyvinuli speciální zázvorové kapsle s názvem Eligin. A díky nim mohou z přínosů zázvoru těžit i lidé, jimž chuť nebo palčivost kořene brání v jeho pravidelné konzumaci.

Zdravotních přínosů, jež zázvor přináší, je bezpočet. V minulosti byl tento nenápadný kořen dokonce považován za lék na veškeré neduhy. A tradiční indické lékařství Ajurvéda jej dokonce doporučuje užívat každý den, aby se zlepšilo trávení i transport živin v těle.

Díky moderní medicíně víme, že kouzlo zázvoru se skrývá ve dvou účinných látkách – gingerolu a shogaolu. A čím více těchto látek má, tím je účinnější. Teorie je snadná. Ovšem problém nastává, pokud chceme kvalitní zázvor užívat. Ne každý kořen, který seženeme na trhu či v supermarketu, jich totiž bohužel obsahuje stejné množství. V kvalitě bývají ohromné rozdíly. Za ně může například geografický původ suroviny anebo načasování sklizně. Faktory, které běžný Čech nemá šanci kontrolovat.

Zázvor zahřejte!

Úplně bezmocní ale nejsme. Na množství účinných látek má vliv i způsob, jakým zázvor v kuchyni zpracujeme. Pokud chceme vytěžit maximum, je lepší ho tepelně zpracovat. Tím se totiž aktivují účinné látky. Přidáním vitamínu C se toto působení ještě umocní. Horký zázvorový čaj s citronem si tedy svoji popularitu vysloužil zcela právem.

Pokud si chcete dopřát opravdu kvalitní zázvor během celého období chřipek a nachlazení, sáhněte po kapslích. Kitl Eligin BIO vyvinula jablonecká firma Kitl ve spolupráci s předními českými lékaři. Jde o kapsle, které obsahují pouze výjimečně silný zázvorový prášek a právě vitamín C. Díky technologii zvané elicitace, která nahrazuje tepelné zpracování, se jim podařilo aktivovat na maximum účinné látky obsažené zázvoru.

Lidem, kteří jsou citliví na žaludek nebo jim nedělá dobře palčivá chuť zázvoru, bude vyhovovat speciální materiál, ve kterém jsou kapsle uzavřené. Takzvaný enterosolventní obal se totiž rozkládá až ve střevě. Tedy přesně tam, kde sídlí většina naší imunity. A hlavně daleko za žaludkem, který by mohl kvůli silné dávce zázvoru protestovat.

Kitl Eligin BIO koupíte na eshopu www.kitl.cz.

Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Mě dnes zázvor nejen zahřál, ale i dopálil, když jsem pekla zázvorky podle Sandtnerové. Nikdy více!