Babička s diplomem
FOTO: autorka

Babička s diplomem

21. 11. 2018

„Haló haló, tady je vaše babička kanička…Máte smůlu, jsem v pořádku, nic mě nebolí a všichni se tu o mě starají jak o kojence. A za chvilku pro mě přijde sestřička a budou nám zase obohacovat mysl.“

Přesně těmito slovy začíná osm z deseti telefonických rozhovorů s mojí milovanou maminkou. Den co den.

Jsem doslova nadšená z množství aktivit a podnětů, které si pro své svěřence vymýšlejí v seniorském domově se zvláštním režimem, kde moje maminka pobývá. Dokonce mi jejich výčet posílají mailem, abych byla v obraze a mohla si porovnat realitu s maminčinými historkami.  

Nedávno mi zavolala aktivizační pracovnice. Zastihla mě uprostřed nákupu. Když mi podala základní informaci, zůstala jsem stát uprostřed supermarketu a z očí se mi spustily slzy dojetí. To není možné…Naší babičce bude slavnostně předáno osvědčení, že v rámci programu celoživotního vzdělávání na Univerzitě třetího věku Masarykovy univerzity v Brně absolvovala ve svých téměř pětaosmdesáti letech opravdové studium!!!

A tak jsem se s úžasem dozvěděla, že si moje maminka s diagnózou Alzheimerovy choroby skutečně dvanáct hodin obohacovala mysl… Vybrala si obor „slavné osobnosti českého filmu“ a úspěšně v něm obstála, aniž by o tom vlastně věděla.

Nevěřila jsem vlastním uším a dmula se pýchou. 

Bohužel jsem tak narychlo nemohla přijet z Prahy osobně, abych byla svědkem předávání diplomu z rukou samotné prorektorky, ale naštěstí mě plnohodnotně zastoupila neteř Petruška. Na babičku si udělala čas a strávila s ní celé odpoledne, což jsem velmi ocenila. Pak mi poslala fotoreportáž mobilem a já jsem mamince všechno vynahradila při další návštěvě.

O své vděčnosti brněnskému Domovu pro seniory Foltýnova jsem psala už několikrát. Ale nezbývá mi, než znovu vzdát hold všem, kteří tak báječným způsobem „obohacují mysl“ našim nejbližším. Všem nám tím přinášejí neuvěřitelný pocit radosti a štěstí.

Děkuji jim za to z celého srdce. Za sebe i za maminku…

Hezké vztahy v běhu času vám přeje

Hanka Švejnohová

Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
To je milé...
Zdenka Jírová
Moc milé.
Eva Mužíková
Více takových milých zpráv. Mamince gratuluji, krásná fotka.
Věra Ježková
Blahopřeji vaší báječné mamince. Ta moje má Parkinsona a žije v Praze v DS Háje. Taky se tam o své klienty starají moc hezky, trénují jim mozek i tělo.
Danka Rotyková
Je úžasné, že alespoň někde je péče o naše seniory tak perfektní. I když se říká, že všechno je o penězích, tady záleží především na kvalitě personálu.
Jana Šenbergerová
Kéž by takových míst a zkušeností přibývalo, ať se máme na co těšit.
Hana Práglová
Taky mě to dojalo. Takových lidí ani míst určitě není mnoho a už vůbec se s nimi nesetkáváme často. Blahopřeji.
Alena Vávrová
To je krásný přístup k péči o seniory, že ani nemám slov!
Mirek Hahn
Opravdu rád jsem si přečetl o domově pro seniory, kde se dobře žije. Díky za článek.
Eliška Murasová
Dojemný příběh.A tak potěšující, že jsou lidé laskaví, obětaví a ochotně pomahají.
Zuzana Pivcová
To je úžasné! Moc mě to potěšilo a dojalo. Kdyby takhle pečovali o staré lidi všude!