Příběh Školy Plnění Přání
Ilustrační foto: ingimage.com

Příběh Školy Plnění Přání

27. 11. 2018

Můj příběh se zrodil v hlavě naší ředitelky Mariny. Celý život je i byla obklopena lidmi a díky její vnímavosti nasávala jejich příběhy a potřeby. No a pak jsem se zrodila já, Škola Plnění Přání.

Proč by si lidi nemohli totiž jak v dětství, ve středním věku, tak i v pokročilejším, plnit svoje sny, které se týkají získání vědomostí, učení se. Například Mariny sousedka se v 81 letech učila hrát na kytaře, protože to celý život chtěla umět.  

Nikdy není pozdě, ať už díky mně získáte vědomosti, které použijete v profesi, osobním životě nebo umění! Je to možná otřepané, ale pravdivé přísloví: Nevaž se a odvaž se!

Slovo-ředitelky-297x297.png

Slovo ředitelky  
Žijeme v době, kdy jsou informace a vědomosti dostupnější než kdy jindy. Internet vládne světem a nabízí nám možnost rozšíření svých vědomostí a bádání „neznáma“. Proč ale člověk nečerpá tuto možnost a proč již nejsme chodící encyklopedie? Moje odpověď je zcela prostá:  
· internet s Vámi nemůže sdílet zkušenosti z reálného života,
· nemůže zodpovědět všechny Vaše otázky, které se Vám při čtení a studiu objeví v mysli,
· vnímat a ocenit Vaši snahu,
· motivovat Vás k lepším výkonům a opakovaně vzbudit Vaši případnou klesající pozornost a zájem,
· ocenit Váš přístup a schopnosti, a co je nejdůležitější
·  neusměje se na uvítanou,
·  a obvykle Vás ani nepodpoří v těžkých chvílích.  

TO VŠE JE SCHOPEN POSKYTNOUT POUZE ČLOVĚK!  

To bylo mojí motivací odstartovat tento svůj projekt, na který hledím jako na svoje dítě.

Naše škola je jedinečná svým záměrem různorodosti kurzu v naprosto odlišných oborech a je zaměřená na praktické dovednosti. Všechno, co se u nás naučíte, budete schopni používat v běžném životě.    

marina.martinu@skolaplneniprani.cz  

AKCE   
Využijte zvýhodněnou vánoční nabídku kurzů 1+1 zdarma! Ke každému kurzu, který si objednáte v období od 22.11. do 31.12.2018 získáte místo v kurzu pro druhou osobu zdarma! Stačí při vyplňování údajů v košíku připsat do Poznámky heslo: CHCI 1+1 

 

ZAJÍMAVOSTI  
Lunární kalendář
Mnozí ho možná znáte, někteří možná ne. Jak víme, Luna je měsíc, a tento výraz se dodnes používá ve vícero slovanských jazycích. Dle tohoto kalendáře tedy zjistíte, v jakém stavu se akorát nachází měsíc a jak působí na člověka a celkově na životní prostředí, jak můžou být jednotlivé stavy blahodárné ale v případě neznalosti i škodlivé. Je to kalendář, dle kterého poznáte např. kdy o který orgán pečovat, na kdy si naplánovat operaci dle stavu měsíce, kdy které rostlinky a květiny vyživovat a mnoho dalších užitečných informací.  

Škola plnění přání
Palác Charitas Karlovo nám. 317/5, 120 00 Praha 2
Telefon: +420 777 497 858 Email: info@skolaplneniprani.cz

 

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marcela Škodová
A zapomněla jsem napsat, že nejsme v Praze, ale na vesnici na Valašsku. A skvělý kurz je v Ostravě - Ateliér Hamaka.
Marcela Škodová
Nikdy není pozdě - já jsem si před odchodem do důchodu vymyslela kurz kreslení pro dospělé. V místní knihovně, kde jsem pracovala, nám poskytli nevyužité prostory, obec přispěla financemi na stojany a několika regály a stoly. Zaangažovala jsem jako lektorku bývalou profesorku kreslení a po pozvánce v místním zpravodali se nás již třetí rok schází asi 15. Nejsme jen důchodkyně, máme spolužačky mladé i středního věku - v rozpětí od 28 do 70 let. Taky od podzimu chodíme zhruba jednou za měsíc na keramiku, takže se opravdu nenudíme. A už jsme dokonce 2x vystavovaly...
Hana Rypáčková
Líbí se mi iniciativa lidí, taky znám vesnifku, kde se mají, snaží se a jde to...
Karel Boháček
U nás v obci jsme si založili výtvarný kroužek sami, malování, grafika, drátky, hlína. Vše zadarmo - 1xtýdně, pro dospělé i děti dohromady. Výrobky potom prodáváme na různých akcích. Starosta nám koupil pec na keramiku a dal prostory. Všechno jde - jen chtít a mít podporu od obce či města.
Elena Valeriánová
Přesně jak píše Ivanka.
ivana kosťunová
Skvělý nápad. Bohužel, zase jenom Praha.