Adam Mišík: Ať udělám cokoliv, vždy mě budou s tátou srovnávat
Adam Mišík. Foto: Eva Neužilová

Adam Mišík: Ať udělám cokoliv, vždy mě budou s tátou srovnávat

3. 12. 2018

Má 21 let a jeho životopis už má spoustu kolonek – hrál v desítkách filmů a seriálů, vydal několik alb i singlů, byl také jedním ze soutěžících letošní StarDance.

„Snažím se dokázat svou prací, že za to stojím a že táta není důvod, proč to dělám nebo proč jsem úspěšný,“ říká Adam Mišík, syn slavného hudebníka Vladimíra Mišíka.

Bude pražský koncert pomyslenou tečkou za Star Dance? Co vám dala a vzala StarDance?
Svým způsobem jo, ostatně plno kolegů, tedy kamarádů ze StarDance budou v publiku na koncertě. StarDance byla pro mě zážitkem, který v sobě uchovám na celý život, naučilo mě to pracovat se svým tělem a to, že když si člověk stanoví nějaký cíl, a každý den na jeho dosažení dělá, tak tou ustavičnou prací, opakováním je pak schopný dosáhnout v podstatě čehokoliv. V tom to byla velká škola.  

Jaký to je pocit, když vám ve StarDance oznámí, že končíte?
Jsem rád, že jsem měl šanci ukázat se v trochu v jiném světle, byla to dlouhá cesta, ale na druhou stranu se teď zase můžu věnovat hudbě, která je pro mě pořád číslo jedna. V uplynulém půlroce jsem na ni neměl tolik času.

Co mohou diváci očekávat od koncertu v pražské Akropoli, který se koná 4. 12.?
Prosincový koncert je unikátní v tom, že po čtyřech letech vystoupím sólově v pražském klubu: příznivci mě tak po delší době neuvidí na slavnostech a festivalech, ale v intimnějším prostředí Paláce Akropolis - v klubu, kde jsem začínal hrát s první kapelou. Samozřejmě bude i víc prostoru se po show se všemi fanoušky vidět a setkat. Takže se na to moc těším, na atmosféru klubu i příjemnou interakci s publikem.

Hrál jste v mnoha seriálech. Na který vzpomínáte nejraději?
Vybral bych asi seriál Život je ples, který se odehrával v prostředí domova důchodců. Hrál jsem tam s Radkem Brzobohatým, Květou Fialovou a dalšími představiteli staré školy, kteří dnes už bohužel nejsou mezi námi. Takže pro mě - tehdy třináctiletého kluka - to byl zážitek vidět tyto legendy a trochu si jich užít a něco se od nich naučit.

Na co se těšíte příští rok?
Momentálně pracuji na nové desce. Fanoušci, a věřím i širší publikum, které mě možná tolik jako autora písní nezná, se můžou těšit na začátku nového roku na nový singl. Myslím si, že to je moje nejlepší skladba, jsem s ní autorsky nejvíce spokojený a je produkčně na skvělé úrovni.

Je to svazující být synem slavného hudebníka? Povídáte si hodně o hudbě?
Moje diskuze s otcem jsou vlastně úplně normální hovory otce se synem. Moji tvorbu sleduje a rád mi dá zpětnou vazbu. Svazující ale je, že ať uděláte cokoliv, tak vás lidi budou vždy nějak nálepkovat. Ale nikdy jsem se tím moc nezabýval a snažím se dokázat svou prací, že za to stojím a že táta není důvod, proč to dělám nebo proč jsem úspěšný.  

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Tomšíková
Adame, nevěřte tomu. Vašeho otce si už ani nepamatuji. Myslím, že byl známý především v Praze. Jste svůj, a mě ani nenapadlo Vás srovnávat s kýmkoli :-)
Marie Doušová
Adam je jistě talentovaný a já mu přeji úspěch a radost ze života.
Jana Kollinová
To je prokletí talentovaných dětí talentovaných rodičů. Adam má bezesporu obrovský talent a vše závisí na štěstěně a příležitostech, aby mohl ukázat vše co v něm je. Přeji mu přízeň múz. :-)
Zuzana Pivcová
Nemyslím si, že by ho srovnávali s otcem, už proto, že dělá úplně jinou muziku a taky jinak vypadá. :-D Ale vždy se najdou tací, kteří v něm budou vidět protekční dítě.
ivana kosťunová
Adam je všestranně nadaný, v seriálu 1. Republika podává také výborný výkon. Je znát velká píle a pracovitost, bez které jakýkoliv talent zaniká. Přeji mu další skvělé příležitosti jak v hudbě tak ve filmu.