Nový rok - krátké zamyšlení
ilustrační foto: pixabay.com

Nový rok - krátké zamyšlení

1. 1. 2019

Vážení senioři - íčkaři,

probudili jsme se do Nového roku. Mnoho lidí si dává v tento den různá předsevzetí. Já to nedělám a ani jsem nikdy nedělala. Ale respektuji ostatní. Jen se prosím chvilku zamyslete nad následujícími slovy. Myslím si, že by jejich myšlenky měly být součástí života každého z nás. Jsou prosté, ale plné pravdy, ač si to mnohdy ani neuvědomujeme. A ruku na srdce, kdo z nás se těmto myšlenkám za svůj dosavadní život třeba jen jednou nezpronevěřil?

Jsou v našich životech krom jiných věcí tyto čtyři, které se nedají za nic na světě nikdy vrátit:

1.     Kámen...       když jste ho už hodili
2.     Slovo.....       když jste ho už vyslovili
3.     Příležitost...  když jste ji již propásli
4.     Čas....           když už uplynul!!!

 

Pohodový nový rok, prožijte ho ve zdraví, lásce a spokojenosti, nechť se všichni vašemu srdci blízcí sejdete, třeba i jen na dálku, zase za rok, v tento čas u novoročního oběda.

 

 


                                                                                                        

Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Nováková
Všem děkuji za příspěvky a doufám, že nový rok pro ně bude jen pozitivní a že se zase za rok pomyslně sejdeme u našich novoročních příspěvků.
Jana Kollinová
opr. " jemuž jsi ublížil."
Eliška Murasová
Je tomu tak, díky! A přeji dobrý rok 2019.
Jana Kollinová
Autorčino krátké novoroční zamyšlení je natolik vážné, že jsem zamyšlená nad významem poselství slov již delší dobu a určitě si mnohokrát ještě vzpomenu. Je toho ještě mnoho co se nedá vrátit a jen zmíním jedno z mnoha : "Nikdy nevrátíš slzy, které spadly člověku jemuž si blížil."
Zuzana Pivcová
Díky za poetické i vážné zamyšlení. Ano, budu také ráda, když se tu zase sejdeme za rok. A do té doby se budeme vnímat třeba jen na dálku, když to osobně vždy nejde.
Anna Čípová
Dík za krátké zamyšlení a přeji pohodový rok 2019.
Hana Nováková
Libuše, mohu být jen poctěna...díky za pochvalu.
Libuše Křapová
Hanko N., dovolila jsem si "zamyšlení" sdílet na Facebooku. Moc se mi to líbí :-)
Hana Nováková
Děkuji pani Švejnohová za váš úhel pohledu, o němž by se dalo diskutovat
Jana Šenbergerová
Také vám přeji všechno nejlepší v roce 2019.
Hana Švejnohová
Je to moudré a bylo by skvělé, kdyby to měl každý z nás neustále na paměti. Ale to se občas nezdaří, takže bych si dovolila nepatrnou úpravu, aby ty čtyři věci života nebyly tak beznadějně definitivní... Takže pro ty, kteří už hodili kamenem, vyslovili nechtěné slovo, propásli určitou příležitost a litují času, který uplynul - vrátit se to nedá, ale napravit či vynahradit ano.... :-)
Dana Puchalská
Krásné zamyšlení a přání. Děkuji.