Andělé existují
Ilustrační foto: pixabay.com

Andělé existují

13. 12. 2018

Myslím, že takové povídání se před vánocemi hodí. Jak potkat anděla? No, to musíte být nemohoucí, chodit o berlích a kvůli srdečnímu ochoření navštívit kardiologa. Ono totiž jedno neštěstí je málo. Asi se ten milý pán nahoře už nemohl dívat, jak plynule přecházím z jedné nemoci do druhé. Usoudil, že to sama zvládnout nemůžu, tak poslal anděla.

Anděl byl v podobě muže, což není tak nenormální. Vycházel ze dveří kardiologie a já jsem se chystala vstoupit dovnitř. Mezi dveřmi mi najednou povídá, že mě odveze domů. Říkám, že jsem tam sanitkou a že mě má saniťák vyzvedout. ":Odvolejte ho ", povídá. Byla jsem tak překvapená, že jsem na to přistoupila a sanitku odvolala. 

Anděl mě opravdu dovezl domů. Náš hovor v autě se vlastně točil kolem mých zdravotních potíží.  Prozradila jsem mu, že další den musím na kontrolu s operovaným kolenem do Písku. ":Já vás tam rád odvezu", pravil anděl  Zeptala jsem se ho ":Vy jste anděl ?" Neodpověděl, ale jenom se usmál.

A tak jsme jezdili. Byly to schůzky zvláštní. Několikrát  jsem musela do nemocnice. Nejdřív mi museli nabít srdce, aby mě zbavili arytmie a moje srdce mohlo tlouci normálně. Anděl se celou dobu staral o pejska. Ráno chodila za pejskem kamarádka, v poledne anděl, pak za mnou běžel do nemocnice a zase za pejskem. Poprvé v životě jsem nemusela mít strach o pejska a poprvé v životě jsem nemusela závidět ostatním pacientům, když se u nich scházeli příbuzní.

Po nabití srdce přišel zánět hltanu a žaludku a opět nemocnice. Anděl měl se mnou napilno. Srdce další nápor nemoci nevydrželo a zase si začalo tlouci, jak chtělo. Anděl mě vozil na gastroskopii, na další kontrolu s kolenem, pak na další nabití srdce. Trpělivě čekal v čekárně a byl mi velikou oporou

Jelikož mi strašně zvonilo, ne v uších, ale v hlavě, tak jsem navštívila neurologii. Odtamtud jsem šla na hloubkový rentgen hlavy. Mimo  to, že mi sdělili, že se mi zmenšuje mozek, na nic jiného nepřišli. Mozek se prý zmenšuje ve stáří každému, a tak jsem klidná. Alespoň  vidím, že když dělám nějaké blbosti, tak za to nemůžu. Prostě jsme jezdili a jezdili. Mezi tím jsme vždycky vypili u mě doma kávu a hezky si popovídali.

Když anděl slyšel, že budu na Štědrý den doma sama, nabídl mi azyl  u sebe v jeho  domečku. Pokud se snese jeho pejsek Pepa s mým Matýskem, tak věřím, že to budou vánoce krásné. Anděl také nemá úpně zdravé srdíčko, ale zatím nám oběma bije a doufám, že bude ještě dlouho tlouci.

 

PS. Také vám všem přeji krásné vánoce a ať nemusíte tak běhat po doktorech jako já. No, možná, že by tam na vás také čekal anděl. Je zajímavé, že se můj zdravotní stav zázračně zlepšil.

Hodnocení:
(4.9 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Olga Štolbová
Hanko, moc ti toho anděla přeju, myslím, že jsi ho už nutně potřebovala. Přeju krásné Vánoce... ♥
Alena Vávrová
Haničko, to je moc krásný příběh s Andělem. Ať trvá. Přeji krásné, přímo andělské vánoce! ♥
Hana Šimková
Děkuji všem a doufám , že nám to s andělem vydrží.Už moc času asi nemáme, tak si toho hodně vážíme.
Jana Šenbergerová
Není nad anděla, kterého můžeme uchopit za ruku. Dobře rozumím a z celého srdce vám ho přeji. Ale ti neuchopitelní také nejsou marní. Dovedou podržet i bez doteku. :-)
Dana Kolářová
Přeji krásné Vánoce.
Hana Lancová
Haničko, hodně zdraví a ještě mooooc krásných chvilek s Andělem.
Zdenka Jírová
To je až neuvěřitelné, že takoví muži ještě žijí. Asi to je opravdový anděl. Moc vám to přeji a hlavně hodně zdraví.
Marcela Broumová
Křehký příběh, neznám správná slova, abych vše nenarušila, usmívám se a děkuji za ty možnosti.
Soňa Prachfeldová
Krásné předvánoční - přeji Hanko andělské pokračování
Naděžda Špásová
Hanko, je to moc hezké a přeji tobě i andělovi, aby vaše srdce společně tloukla ještě spoustu let. Prožijte krásné vánoce a štěstí a zdraví do roku 2019. :-)
Marie Doušová
Takového Anděla přeji všem ženám a Vám Hano hodně zdraví a konečně trochu toho klidu ,bez doktorů..........********
Věra Ježková
To je krásné čtení. Přeji vám hezké Vánoce a hodně zdraví. Andělé existují. Já vím. ♥
Hana Nováková
hlavně zdraví, pohodu a i andělům se sluší poděkovat, že tu jsou pro nás tak nezapomeňte ....
Zuzana Pivcová
To se skoro nechce ani věřit. Haničko, buď to byl opravdu anděl nebo normální muž, který vycítil anděla v Tobě. Držím palce, i bez křídel.