Ideální účes na zimu: přirozený rozcuch
Ilustrační foto: pinterest.com

Ideální účes na zimu: přirozený rozcuch

11. 12. 2018

Sníh, déšť, vítr, čepice. To jsou hlavní strašáky mnoha žen, které mají pocit, že v zimě neudrží svůj účes v takové podobě, v jaké by si přály. Mnohdy si za svou nespokojenost mohou samy. Právě v zimě se totiž projeví, zda nosí účes, který je pro ně ten pravý.

Jestliže si žena své  přirozeně vlnité vlasy vyrovnává žehličkou, v zimě bývá nešťastná, protože vlhkost jí je stejně po pár minutách zkrepatí a zkudrnatí. Žena, která si vlasy natáčí, je naštvaná, že jí kudrny nevydrží. Stačí si nasadit čepici nebo chvíli jít ve větru a vlhku a vlasy si zkrátka dělají, co chtějí. Právě v zimním období se projeví, zda má žena střih a účes, který odpovídá její kvalitě vlasů a jejímu životnímu stylu.

Zda nejde o účes, který vyžaduje spoustu práce. Když je ovšem střih kvalitní a délka odpovídající kvalitě vlasů, mnohé ženy sundají kulicha nebo klobouk, projedou si vlasy rukou nebo hřebenem a vypadají skvěle. Nešťastné bývají v zimě zpravidla dámy, které jsou zvyklé nosit vlasy natupírované, natáčet si je, lakovat, zkrátka vytvářet pevné účesy, ve kterých má každý vlásek pevně stanovené místo.

Naopak ženy zvyklé smotat si vlasy do culíku nebo ty, které je mají hodně krátké, často v zimě, větru či vlhku nevidí až takového nepřítele. Kadeřníci v poslední době často používají výraz přirozený rozcuch. Ženy vyššího věku ho moc rády nemají, protože si pod ním představují rozčepýřená hnízda vypadající jako by jejich majitelka právě vstala z postele nebo se vracela z bujarého večírku. Ale není se třeba bát, rozcuch může znamenat i účes z krátkých vlasů, které působí vesele, přirozeně a sluší i mnoha ženám hodně vysokého věku.

Rozcuch se říká také na pohled ledabyle sepnutému culíku. I ten mnoha dámám ve věku nad padesát sluší, i když se ho mnohé bojí. Zima nemusí být nepřítelem krásy, pokud ženy zapomenou na dobu, kdy bývalo trendem být neustále pečlivě načesané.

Doba, kdy správný účes tvořila silně nalakovaná helma vzniklá hodinovým sezením na natáčkách pod velkým sušákem, je pryč. Ženy, které to pochopily, jsou zpravidla v zimě veselé a šik. Ty, které nepochopily, zimu mnohdy tráví s větami typu: Raději ani nikam nejdu, sněží, vypadám pak nemožně. Ne, čepici si nevezmu. Víš jak vypadám, když sundám čepici?

Tak tady jsou ukázky účesů, u kterých je vysoká pravděpodobnost, že vypadají stejně v létě a suchu i v zimě a ve větru. Jde však samozřejmě především o to, zvolit takový, který co nejvíce vystihuje vlasy tak, jak vypadají nezpracované, umyté, zkrátka ve své přirozené podobě.

Hodnocení:
(5.1 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Danuše Stočesová
Mně se nejvíce líbí, i když jsou ženy a muži mnohdy neupraveni, úsměv na tváři je pro mne to nejdůležitější. Pak je jedno, zda ten či onen sestřih. Když se na mne někdo ráno usměje, žiji z toho celý den.
Hana Rypáčková
Mám ráda účet, když jen zatřesu hlavou a vlas, nějak spadnou, aby mi nelezly do očí a pusy.. V poslední době po nemoci jen z nachlazení mě hodně padají. Asi taky skončím na ježka ..A šedivá..
Jana Kollinová
Líbí se mi účesy i zajímavé modelky, kterým by slušel určitě každý účes.
Libuše Křapová
Líbí :-)
Zdenka Jírová
Hezké.
Eva Mužíková
Vybrala bych si...Když nastane podzim, nevylezu bez čepice. Ovšem ty mé vlasy po jejím sundání jsou opravdu chudinky. Nejraději bych čepici nesundala ani tam, kde je to nutné / oční lékař, zubař, a p. /
Věra Ježková
Hezké účesy.
ivana kosťunová
Ale ta paruka, to nebyl zas tak špatný nápad. V zimě zahřála a vlasy byly pořád upravené :))
Vladislava Dejmková
Také mám jeden rozcuch na hlavě. Je fajn v létě i v zimě. Pod čepicí se sice trošku splácne, ale stačí ho opravdu projet hřebenem. I na slepo.
Karel Boháček
..sluší a je to pěkné.
Zuzana Pivcová
Účesy se mi líbí, jen ten titulní ne, to už není přirozený rozcuch, nýbrž příliš nakadeřený dámský styl, trochu připomínající paruku, jak se za nás nosila.
Dana Puchalská
Paráda. Moc hezké účesy.
Marie Doušová
Hezké ukázky účesů a slušivé.