Pro inspiraci: Jak prostřít vánoční stůl
Ilustrační foto: pinterest.com

Pro inspiraci: Jak prostřít vánoční stůl

16. 12. 2018

Někdo preferuje jednoduché bílé talíře, jiný si potrpí na barevné. Někdo nesnáší ubrusy, jiný si bez nich slavnostní tabuli nedovede představit. A co teprve, když jde o tabuli vánoční. Mnoho lidí si ji chce udělat výjimečnou nejen tím, co je na ní, ale i tím, jak je vyzdobená.

Výsledkem může být krásný zážitek, který přispěje ke slavnostní chvíli, jakou pro mnohé Vánoce jsou. Výsledkem však může být i přeplácaný stůl plný ozdob, svíček a větví, přes které na sebe lidé málem ani nevidí.

Taková vánoční tabule přináší i spoustu veselých situací. V jedné rodině loni začal hořet rukáv pozvaného strýčka poté, co se dotyčný pokusil přidat si bramborový salát.

„Kdo to kdy viděl, dávat na stůl tolik hořících svíček,“ zlobil se strýc, zatímco jeho neteř odpověděla: „Místo toho, abys byl rád, že jsme tě pozvali a nesedíš sám doma, ještě budeš kritizovat moji výzdobu? Tak krásně nazdobený stůl jsi ještě o žádných Vánocích neviděl a je tvůj problém, že sis nedal pozor.“

Ano, nebyla to vůbec pěkná ani pohodová večeře. Muži ji zakončili při kouření na balkóně slovy: „Nevšímej si toho, ona je z té výzdoby úplně zpitomělá. Dělala dvě varianty ozdobeného stolu, obě vyfotila, dala si je na Facebook a požádala kamarádky, ať jí napíšou, která je lepší. A tu pak udělala. A proto jsi málem shořel.“

Ale může být i dobře. Stůl může být vkusný, slavnostní, krásný. A je úplně jedno, jestli se u něj sejde dvacetičlenná rodina nebo manželský pár nebo dvě ovdovělé kamarádky nebo si ho člověk udělá sám pro sebe.

Tady je malá inspirace, jak různě se dá vánoční tabule připravit a jaké dekorace ji mohou zdobit.

Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.